Znamy już skład zachodniopomorskiego sejmiku.
Wszystko wskazuje na to, że nieszczęsny obszar na Podzamczu w pobliżu Baszty 7 płaszczy wreszcie zostanie zabudowany. Pierwszy termin zakończenia inwestycji minął dość dawno, bo w roku 2013.
Tego nie przeczytasz w Internecie, nie obejrzysz na YouTubie. Wojtek Haponik spełnił marzenie swojego życia: odwiedził Czarnobyl i Prypeć. Opuszczone miasta po wybuchu elektrowni atomowej. I opowiedział nam, jak tam jest naprawdę.
150 dzieci na terenie parku przemysłowego w Bydgoszczy ma uczyć się w lesie, z dala od zagrożenia po Zachemie. Teren jednak dopiero teraz zostanie zbadany.
Konstanty Strus może się cieszyć. Jan Sawicki - nie. Temu pierwszemu PiS już nie zablokuje budowy wysokich bloków przy Jurowieckiej. Ten drugi, choć jego syn dostał się do rady miasta, nie będzie mógł liczyć na przychylność większościowej KO.
Jak można się było spodziewać, Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie zdecydował wczoraj, czy wyrok za zabójstwo sprzed 19 lat w Strzelcach pod Bydgoszczą jest prawomocny.
Ta historia to gotowy scenariusz na powieść kryminalną. Akcja toczy się wokół cennego obrazu znalezionego w siedzibie biskupa w szwedzkim Visby. Nie wiadomo, jak tam trafił, a jedynym śladem prowadzącym do odkrycia tajemnicy jest kartka zapisana...
Klasztor w Żarnowcu od dwóch lat zaprasza na rekolekcje w ciszy. To okazja, by doświadczyć kontemplacyjnego życia.
Z doktorem Krzysztofem Piekarskim, politologiem z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego rozmawia Jacek Wierciński
Wybory w większości pomorskich miejscowości już za nami. Obfitowały w rekordy, rekordziki, spektakularne powroty i... polityczne obciachy.
Na Płażyńskiego patrzyłbym z sympatią, gdyby nie to, że startuje z list partii, która chce nam zabrać wolność i wziąć nas pod but - mówiprofesor Aleksander Hall.
Poniedziałek będzie wolny, ale handlowy. Co załatwimy, a czego nie w wolnym po święcie, czyli 12 listopada?
I po wyborach. Zacznijmy od przegranych. Sylwia Kowalska: Gwiazda toruńskiego samorządu okazała się gwiazdą jednego sezonu. Wynik w wyborach prezydenckich - 6,99 proc., czyli gorszy nawet od wyniku Zbigniewa Rasielewskiego (8,51 proc), który...
Rozmowa z Michałem Zaleskim, nowo wybranym prezydentem Torunia na kadencję 2018 - 2013.
Czerwcowy atak łomem Grzegorza Cz. na ojca, matkę i brata skończył się tragedią. Ojciec nie przeżył.
Wielu prezydentów miast województwa śląskiego w brawurowy sposób zapewniło sobie pracę na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. Wśród zwycięzców w pierwszej turze mamy zarówno wieloletnich prezydentów miasta, jak Zygmunt Frankiewicz z Gliwic...
Do tej pory kandydaci skupiali się na swoich programach wyborczych, nie atakując siebie nawzajem. Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się ostra walka.
Ten serial, nakręcony za naszą południową granicą, oglądała kiedyś cała Polska. Mija czterdzieści lat od pierwszej emisji przez czechosłowacką telewizję „Szpitala na peryferiach”.
Na fali powyborczych analiz i rozliczeń tytułowe pytanie wydaje się szczególnie istotne. Prawica już udowadniała, że potrafi zmieniać skórę.
Każdy sondaż jest ryzykiem, bo jego wyniki nie muszą sprawdzić się w realu. My zaryzykowaliśmy i zbadaliśmy preferencje wyborcze Podlasian z trzech największych miast. I ich sondażowe odpowiedzi pokryły się z wynikami wyborów.
Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów samorządowych przyniosło sporo niespodzianek. Dla kilku znanych działaczy oznacza to całkowitą zmianę planów.
Tomek postanowił przerwać milczenie. Chciał, by duchowny odpowiedział za wyrządzone krzywdy. Wiedział jednak, że najpierw musi zdobyć dowody.
Jaśnie nam panujący ustanowili „uroczystym Świętem Narodowym” dzień po Narodowym Święcie Niepodległości. Oto pięć "historycznych" wydarzeń z 12 listopada.
Kto wygrał wybory do Sejmiku Województwa Śląskiego? Prawo i Sprawiedliwość. Przez 12 ostatnich lat sejmikiem rządziła Platforma Obywatelska. W mijającej kadencji - w koalicji z SLD, PSL i RAŚ. W tych wyborach największą liczbę mandatów zdobyło PiS...
Nawet niektórzy politycy PiS są zaskoczeni tym zwycięstwem. Po 10 latach koalicji PO-PSL przejmują rządy w wojewódzkim sejmiku. I to samodzielne.
Ocena wyniku mniejszości w zakończonych właśnie wyborach samorządowych nie jest jednoznaczna. W sejmiku na kandydatów MN oddało głosy prawie 11 tys. Opolan więcej niż cztery lata temu. Ale bardziej widoczne są porażki długoletnich samorządowców.
Z Andrzejem Bułą, marszałkiem województwa opolskiego, o budowaniu koalicji po wyborach, pomyśle na kierowanie urzędem i wizji rozwoju regionu rozmawia Edyta Hanszke.
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka. Felieton Dziennika Łódzkiego
Budynek XII LO w Łodzi, w którym mieściło się gestapo i Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, zostanie zbadany. Podpisano w tej sprawie porozumienie między Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Badania rozpoczną się w kwietniu 2019 roku.
W czwartek, 25 października, rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Będzie to już dziesiąta edycja tej imprezy, która swój jubileusz świętować będzie w gwiazdorskiej asyście.
Przez kilka ostatnich miesięcy społeczeństwo zostało poddane poważnej operacji plastycznej, której skutkiem miało być upiększenie oblicza narodu, przed uroczystościami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Taka plastyczna...
W 1980 roku, 1 listopada, Maciej Szumowski zostaje redaktorem naczelnym „Gazety Południowej”. Szybko przywraca jej dawną nazwę „Gazeta Krakowska”. Pisze o nim w niepublikowanej książce Katarzyna T. Nowak. Poniżej jej fragment.
Doczekaliśmy się w Małopolsce na wiatr, co rozgonił ciemne, skłębione zasłony. Nie, to nie jest metafora wyborcza i piosenka o Sejmiku Wojewódzkim, te słowa należy traktować najzupełniej dosłownie.
Borelioza, choroba Crohna, Hashimoto... Lista jej chorób jest długa. Ale nie o choroby w tej historii chodzi, a o to, by żyć pięknie mimo nich. A dla Zuzi najpiękniejsze jest pieczenie. Dla innych
Robert Wójtowicz, uzdolniony student psychologii z Krakowa, zniknął blisko 24 lata temu. Jego ojciec, Lech, nigdy nie uwierzył w historię o jego zaginięciu. Policyjne śledztwo, wznowione po latach, niedawno wykazało: to rzeczywiście było...
O wojnę, o przyszłość i o zło pytamy Marka Harnego, byłego dziennikarza, powieściopisarza (właśnie wydał „Sny wojenne”).
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.