Rozmowa z dr. SŁAWOMIREM DRELICHEM, politologiem i etykiem z UMK w Toruniu.
By ocenić ostatnie wybory samorządowe potrzebny jest punkt odniesienia. Tym obiektywnym, wynikającym z logiki demokracji, jest poprzednie głosowanie w 2014 roku.
- Zamierzam spotkać się z Tadeuszem Zyskiem i porozmawiać nie tylko o dworcu. Niedawno wymieniliśmy się numerami telefonów. Bardzo go szanuję, ale chciałbym się dowiedzieć, co zafascynowało go w Jarosławie Kaczyńskim - mówi Jacek Jaśkowiak,...
Z Henrykiem Tomczakiem, poznańskim gitarzystą basowym, rozmawiamy o pięćdziesięcioleciu jego działalności artystycznej i piątkowym koncercie jubileuszowym w ramach Głos Rock Festiwalu.
Tak jak można było się spodziewać – PO, Nowoczesna i PSL utworzą wspólną koalicję w przyszłej kadencji sejmiku województwa wielkopolskiego. Przedstawiciele tych partii rozpoczęli już rozmowy koalicyjne o współpracy przez najbliższe pięć lat....
Prawie 70 tysięcy złotych dyrekcja ogrodu zoologicznego ma wypłacić pracownikom niesłusznie zwolnionym. Mają zostać także przywróceni do pracy. Tak orzekł poznański sąd. - Prezydent Poznania na co dzień nakazuje przestrzegać prawa, walczy o...
Dokładnie 37 905 złotych ma zapłacić mieszkaniec Rakoniewic w powiecie grodziskim za odpowiedź na złożony przez siebie wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
Dzięki zaangażowaniu sołtysa, Rady Sołeckiej, strażaków i wielu mieszkańców sołectwo Żydowo wskoczyło na podium
Wyniki niedzielnego głosowania komentuje dr Marek Górka, politolog, literaturoznawca oraz adiunkt na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej.
Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji „ZNICZ 2018” tak, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O czym...
„Kresy” są drugim fabularyzowanym filmem dokumentalnym, który wyprodukowała „Gazeta Lubuska”. Rok temu odbyła się premiera dokumentu „Wydarzenia Zielonogórskie 1960. Bitwa o Dom Katolicki”.
Podział na koalicję i opozycję. I to taką betonową i wszystkie płynące z tego tytułu konsekwencje. Tak wyglądała mijająca kadencja radnych miejskich.
Za te słowa była już pracownica domu kultury w Toruniu, po skardze matki dziewczynki, została ukarana przez dyrekcję. Ale sąd pracy karę uchylił.
Jasiek Bieliński z powodu wielu schorzeń wymaga konsultacji medycznych ze specjalistami w Gdańsku. Prezes Centrum Medycznego Polimed odmówiła przewozu dziecka karetką. Matka próbowała mimo to uzyskać świadczenie dla synka. Efektem tej próby było...
Cztery dziewczyny trafiły do ośrodków wychowawczych, a jednej z nich grozi „poprawczak”, z kolei trzy kolejne będą mieć kuratora. Ten wyrok sądu I instancji w apelacji został złagodzony tylko w stosunku do jednej z gimnazjalistek: zamiast ośrodka...
Po długich perturbacjach i z prawie półrocznym opóźnieniem na pomorskie drogi wyruszył dentobus. Niektórzy jednak twierdzą, że nie ma go tam, gdzie powinien być. I że nie pomaga w tym, co najważniejsze - nie można w nim wyleczyć zębów.
Z Janem Tumaszem, przewodniczącym Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia, o sformułowanej niedawno groźbie zamykania przychodni o godzinie 16 rozmawia Dorota Abramowicz.
Z dr Katarzyną Iwińską, socjologiem z Collegium Civitas, rozmawia Jarosław Zalesiński.
To ewenement w skali kraju. Złota medalistka ME i srebrna MŚ w sztafecie 4x400 m Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) od trzech tygodni jest także doktorantką na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jeśli nie jest na obozie lub nie startuje na...
Wydarzenia związane z odsłonięciem tablic w Parszowie i Świętej Katarzynie oraz I Marsz Szlakiem Józefa Piłsudskiego w Górach Świętokrzyskich przypomniały o niezwykle bogatych tradycjach niepodległościowych i patriotycznych ziemi świętokrzyskiej.
24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. O skutecznych sposobach uniknięcia tej przewlekłej choroby rozmawiamy z dietetykiem klinicznym Edytą Leźnicką.
12 listopada nie wszyscy będą równo traktowani. Rozmowa z Z dr Władysławą Jastrzębską z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Czterystu agentów i pracowników cywilnych jeszcze w tym roku chce zatrudnić Centralne Biuro Antykorupcyjne.
W obecnym sezonie widać wyraźnie, że w przemyskiej Polonii bardzo dobrze czuje się Roman Worobiej. Obecnie należy do czołowych strzelców drużyny.
- Gramy słabo - przyznają siatkarze Asseco Resovii, którzy są największym rozczarowaniem sezonu. Przegrali wszystkie trzy mecze i z zaledwie jednym punktem zajmują trzecie od końca miejsce w tabeli.
Mieszkańcy chcą, by figura kobiety trzymającej na rękach dziecko została ponownie ustawiona w centrum miasta.
Kierowcy do 24 roku życia spowodowali w ubiegłym roku w naszym regionie 339 wypadków i ponad 3 tysiące kolizji. Zginęło w nich 28 osób, a 421 zostało rannych. – Ta grupa potrzebuje szczególnego nadzoru na drodze – nie mają wątpliwości fachowcy.
Znamy już terminy międzynarodowych mityngów w Szczecinie i Goleniowie.
To jedna z bardziej makabrycznych spraw w naszym regionie, w ostatnim okresie.
Blisko 300 delegatów weźmie udział w dwudniowej sesji Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”, podczas którego zostanie wybrany nowy przewodniczący związku. W czwartkowym otwarciu zjazdu udział zapowiedział prezydent RP, Andrzej Duda.
To nieprawda, że w sejmiku woj. śląskiego jest już wszystko jasne. Nic nie jest jasne i nie będzie do pierwszej sesji sejmiku. W praktyce dopiero po tajnych wyborach marszałka przekonamy się, kto będzie rządził województwem przez kolejnych 5 lat.
Platforma Obywatelska zdobyła w 30 osobowym sejmiku 13 mandatów. Jej główny konkurent, PiS, o dwa mniej. Trzy mandaty przypadły bezpartyjnym (czyli ludziom Piotra Krzystka, kandydata na prezydenta Szczecina), dwa zdobył PSL i jeden - SLD.
Uczniowie bydgoskich szkół od kilku tygodni uczą się czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Cały hymn narodowy mają zaśpiewać w piątek, 9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11.
Po klęsce ludowców w wyborach samorządowych w PSL nie brak osób przekonanych, że Stanisław Rakoczy powinien ponieść odpowiedzialność za ten wynik i ustąpić ze stanowiska. On sam walczy teraz przede wszystkim o siebie, by utrzymać się w zarządzie...
Inwestycja realizowana ulicy Grunwaldzkiej powoduje olbrzymie drogowe zamieszanie. Kierowcy się denerwują, auta wpadają na siebie i na pieszych.
Fragmenty naczyń z początków naszej ery udało się znaleźć naukowcom z PAN na terenie Puszczy Białowieskiej. Badają tam cmentarzysko kurhanowe.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.