Niedoszacowanie kosztów planowanych inwestycji - to w ocenie wójta gm. Wąsewo Rafała Kowalczyka największy problem gminy (nie tylko tej zresztą). Mówi nam o tej kadencji i o tym, czy będzie znów kandydował.
Szef rządzącej partii zapowiedział obniżkę zarobków posłów, senatorów, ale także funkcyjnych samorządowców. Wzbudza to zrozumiałe zainteresowanie...
W Węgrzynowie stoi rozlatujący się komin po byłej cegielni. Są plany jego wyburzenia metodą strzałową. Boi się tego Maria Szmaglińska, która po sąsiedzku ma dom.
Mieszkańcy chętnie śledzą wyniki monitoringu, na przykład kiedy planują wyjść na spacer lub pobiegać. Dlatego zamierzamy kontynuować kontrolowanie jakości powietrza - mówi wiceburmistrz Krapkowic Andrzej Brzezina.
Matura międzynarodowa, czyli IB umożliwia uczniom aplikowanie na zagraniczne uczelnie. Trzeba jednak zaliczyć kilkanaście egzaminów. Młodzież zdaje je od poniedziałku, także w regionie.
W sprawie wypadku w Termach Maltańskich i śmierci 38-latka wypowie się biegły z dziedziny ratownictwa wodnego. Jego opinia będzie miała wpływ na ewentualne zarzuty dla ratowników z Term Maltańskich w Poznaniu. Byli zatrudnieni przez zewnątrzną...
Samorządy w Polsce coraz częściej pomagają weteranom, wprowadzając m.in. ulgi w dostępie do placówek kulturalnych. Z podobną inicjatywą w ubiegłym roku wyszli samorządowcy z Leszna, teraz chcą do nich dołączyć poznańscy radni. Szef klubu PO...
Troje młodych grudziądzan, marzących o karierze w branży filmowej, ma już za sobą pierwsze kroki w produkcji krótkometrażowej. Efekty ich pracy zobaczyć możemy w internecie.
Bezrobocie we Włocławku i powiecie włocławskim spada jak nigdzie w kraju. Ale wciąż jest dwucyfrowe. Pracy nie ma przede wszystkim za biurkiem. Ale w budownictwie, przemyśle i rolnictwie są wakaty. Tu znajdują pracę Ukraińcy.
Przed nami maj, przez wielu uważany za najpiękniejszy miesiąc. Tradycja przekazuje nam wiedzę o wesołych wyprawach za miasto, na zieloną trawkę, by tam oddać hołd przyrodzie, więc chyba warto ją przypomnieć, a może wskrzesić.
Trzy przegrane finały Pucharu Polski i teraz blamaż z beniaminkiem, który wygrał w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy od 15 lat wpisują się idealnie w tezę, że Kolejorz w decydujących momentach nie ma „instynktu zabójcy” i zawodzi na całej...
Miał być szybki internet na lubelskich wsiach i w mniejszych miejscowościach, a jest śledztwo. Prokuratura Regionalna w Lublinie sprawdza, czy marszałek i wicemarszałek województwa lubelskiego nie dopełnili obowiązków.
To moja pamiątka z zeszłorocznych wakacji z Holandii. Gdy właściciel odpalił auto, dostałam gęsiej skórki i stwierdziłam, że muszę je mieć - mówi Renata Beneturska, dumna właścicielka czerwonego chevroleta camaro z 1984 r.
- Festiwal bluesowy to marka, której nie powinno sprzedawać się za grosze - uważa radny PiS Jacek Juszkiewicz.
Mieliśmy kiedyś więźnia, który po przeniesieniu na zakład półotwarty, stał przy drzwiach i przez kilkanaście minut otwierał i zamykał drzwi. Sprawiało mu to tyle radości, że może chwycić za klamkę i sam decydować o tym, kiedy ma zamykać i otwierać...
Instytut Pamięci Narodowej zebrał w tomie „Ta nasza wolność” teksty Dariusza Jarosińskiego poświęcone historii żołnierzy wyklętych i ich spadkobierców. Większość postaci wiązana była z majorem Zygmuntem Szendzielarzem „Łupaszką”.
Mówią o nich „pokolenie pochylonych głów” – patrzą tylko w telefon, nie w oczy, życie prowadzą wyłącznie w sieci, mają problemy z nawiązywaniem kontaktów „w realu”. Tak ich widzą starsi, którzy pamiętają jeszcze świat bez internetu.
W styczniu tego roku Amazon otworzył pierwszy sklep swojej marki (Amazon Go), w którym klienci zrobią zakupy bez wsparcia kasjera czy obsługi. Sklepy typu „no check-out” obecne są już w Chinach w najbliższych miesiącach ich liczba przekroczy 5...
Zdekomunizowany już przez IPN Wincenty Pstrowski na zawsze pozostanie w Polsce symbolem socjalistycznego współzawodnictwa pracy. Ale pamiętać trzeba, że jego los wiele mówi o dziejach Polaków: wiejskiej biedzie i wywołanym przez kryzys bezrobociu...
- Milion osiemset tysięcy ludzi w Polsce ma problem z tym, żeby codzienne zjeść ciepły posiłek - mówi Sylwia Majcher, autorka książki „Gotuję, nie marnuję”.
W niedzielę na Rynku Nowomiejskim uroczyście zainaugurowano sezon turystyczny. Symbolicznie, bo goście z bliska i daleka szturmują Toruń już od ładnych kilku tygodni. Korzystając z okazji, gospodarze miasta przedstawili wyniki badań ruchu...
O tym, w jaki sposób obchodzić się z flagą państwową, kiedy i gdzie ją wywieszać oraz jakie ona ma znaczenie, rozmawiamy z Robertem Mazurem, dowódcą Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii imienia 13 Pułku Ułanów Wileńskich
Tydzień temu przyszło na świat trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Brytyjczycy oszaleli z radości.
Rozmowa z Markiem Woźniakiem, marszałkiem województwa wielkopolskiego, na temat znaczenia Powstania Wielkopolskiego oraz tegorocznych obchodach 100. rocznicy wielkopolskiego zrywu.
Rozmowa z dr n. med. Radosławem Starownikiem, nowym szefem szpitala nr 4 w Lublinie.
Mieszkańcy wschodnich dzielnic Sosnowca mogą wreszcie odetchnąć. Od 1 maja wraca normalny ruch na ulicy Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym. Zgodnie z zapowiedziami prace miały jednak potrwać do końca grudnia ubiegłego roku. Będą konsekwencje...
Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna kojarzy się z dyktaturą, tajną policją, życiem w skrajnie trudnych warunkach i z próbami nuklearnymi, po których światową społeczność ogarnia panika i strach.
Do scen rodem z filmów akcji doszło w sobotni poranek na ulicach Chorzowa i Bytomia. Policjanci próbowali zatrzymać pędzące z nadmierną prędkością audi. Padły strzały, a kierowca uciekł. Jest nadal poszukiwany.
Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, wydała opinie na temat dwóch wniosków o rozszerzenie Rzeszowa. Nie zgadza się na włączenie gminy Krasne, natomiast jest przychylna przyłączeniu Matysówki i Miłocina do stolicy Podkarpacia.
Archidiecezja Przemyska chce kupić w Krośnie należącą do miasta niespełna 70-arową działkę przy Rondzie Dywizjonu 303. Planuje tam budowę kościoła. Nie wszystkim mieszkańcom osiedla podoba się takie przeznaczenie terenu. Tym bardziej, że miasto ma...
Świąteczna szopka, szkolne akademie, ogniska harcerskie - to były prapoczątki artystycznej drogi Stanisława Brudnego. A wszystko zaczęło się w Pilźnie. Popularny aktor do dzisiaj ma tam dom.
Polscy hokeiści przegrali ostatnie cztery z pięciu mistrzostw świata dywizji 1A i zostali zdegradowani do niższej ligi, czyli na trzeci poziom rozgrywek.
Minister dementuje informacje, które pojawiły się w mediach, że tylko 7 uniwersytetów utrzyma dotychczasową nazwę, natomiast 11 zostanie przekształconych w akademie, w tym nasz UR.
Rozmowa z Januszem Walciszewskim, prezesem Miasta Szkła Krosno.
Z Edytą Bielak-Jomaą, Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
Od pięciu lat Tomasz, 43-letni mieszkaniec gdańskiej dzielnicy Chełm, całkowicie uzależniony od pomocy innych osób, wymaga ciągłej rehabilitacji. Niestety, nie może bezpłatnie korzystać z pomocy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.