Chodzi o wtargnięcie do gabinetów związkowców pod ich nieobecność. Zaglądanie do dokumentów związkowych, zrobienie zdjęć, na których widać kieliszki, puste butelki i wysłanie ich do jednych z ważniejszych osób w kraju, w tym do Jarosława...
Mieszkańcy interweniują w sprawie stanu technicznego chodnika biegnącego wzdłuż ulicy Broniewskiego. Przydałaby się tam ścieżka dla pieszych rowerzystów. Ale jak informuje zarządca drogi, najpierw potrzebne są tam inne inwestycje.
Czy w gminach Kargowa oraz Babimost może ruszyć wydobycie gazu ziemnego? To temat, który pojawia się już od lat. Wiadomo, że potencjał jest, bo podziemia Kargowej, Babimostu, ale też Zbąszynia kryją spore złoża gazu.
Rozmowa z Magdaleną Klepuszewską
- Nie przywiązuję większej wagi do Dnia Kobiet, ale zawsze miło jest, jak ktoś pamięta i wyróżni mnie fajnymi życzeniami, albo jakąś słodkością. Lubię takie gesty – mówi Joanna Łochowska, zielonogórska mistrzyni w podnoszeniu ciężarów.
Zapraszamy na siódmy odcinek naszego nowego programu "Kolej na..". Podczas podróży pociągiem będziemy rozmawiać ze znanymi osobistościami z dziedzin nauki, sztuki, kultury i mediów. Program poprowadzi znana z TVP3 Magdalena Michalak. W dzisiejszą...
Niektóre panie robią znacznie więcej, niż się od nich oczekuje. Dzięki takim sołtyskom i radnym okolica pięknieje, a ludziom żyje się łatwiej. Takich pań ze świecą szukać, ale w możemy się pochwalić, że mamy ich kilka w naszym województwie...
Niestety nie udało się. Przegraliśmy pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. As Monaco pokonało nas 84:82, przy czym decydujące punkty dla zwycięzców zostały zdobyte równo z końcową syreną przez Geralda Robinsona
Porucznik Katarzyna Tomiak - Siemieniewicz jest pierwszą kobietą za sterami myśliwca w Polsce. I jak się okazuje... kobietą stąd. Zachęca nie tylko panie, by zawsze sięgały wysoko!
Pytamy panie, dziewczyny, kobiety, co by zrobiły, gdyby były włodarzami swoich miejscowości. Okazuje się, że pomysłów jest całkiem sporo...
O kobietach na szczeblach zawodowych rozmawiamy z socjolożką Wioletą Turkowską-Kucharską, która robi doktorat z tej dziedziny na Uniwersytecie Wrocławskim.
- To wielka ulga - mówił wczoraj w sądzie prezydent Jacek Wójcicki. Został uniewinniony od tego, że doprowadził gminę Deszczno do podwójnej zapłaty za te same prace.
Wśród nas jest wiele silnych i pięknych kobiet. Takich, które biorą sprawy w swoje ręce i nie czekają na gotowe. - Ciekawa jestem, kiedy odkryły u siebie ten dar i skąd czerpią siłę? - pyta Czytelniczka Sandra Tomoszyk z Sulęcina.
Co kobiety wnoszą do polityki i samorządu? – Kompetencje i pracowitość. Panie są po prostu perfekcyjne i odpowiedzialne – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek najbardziej sfeminizowanego regionu.
Malwina Dymek treningi rozpoczęła zaledwie trzy lata temu, a właśnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski LZS w biegu przełajowym na 3.000 metrów. Pokonała ten dystans w 9 min i 59 sek.
Dawna stolica historycznej ziemi wschowskiej posiadała przez wieki dwa imiona. Polska nazwa związana była, jak wspominają dawni kronikarze, z określeniem grodu, jako miejsca bezpiecznego schronienia, m.in. dla kobiet i dzieci.
- To prawda, że gorzowianki żyją dłużej od gorzowian? I co to dla nas, kobiet, oznacza? - zapytała Czytelniczka Sylwia. Sprawdziliśmy. Faktycznie mamy w mieście spory problem z demografią.
Modernizacja magazynu solnego powinna zakończyć się do 26 października. W budynku będzie muzeum regionalne. Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę drogi w Dalewie. Podczas sesji radni rozmawiali o inwestycjach.
Ulica Piłsudskiego to jedna z najstarszych ulic w Koszalinie, która wymaga modernizacji.
Miało być wiele miejsc pracy. Zakład od miesięcy stoi pusty. Pełnomocnik zaangażowany w budowę odsiaduje 5-letni wyrok za oszustwa. Udziałowcy spółki nie mogą się między sobą dogadać. Ostatnio jednak pojawił się poważny kontrahent zainteresowany...
Do końca roku 2018 zajęcia praktyczne Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku przeniosą się do nowych pomieszczeń. Centrum Praktyk Zawodowych pochłonie 5,5 miliona złotych.
Od marca obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. Ta najbliższa jest właśnie tą pierwszą, gdy sklepy dużych sieci będą zamknięte.
Tego obawiają się nauczyciele i oświatowi związkowcy. Ich zdaniem nie obejdzie się w tym roku bez wypowiedzeń.
Nikt na bieżąco nie śledzi zapisów z kamer monitoringu miejskiego. To, co zarejestruje kilkadziesiąt obiektywów, jest utrwalane i odtwarzane w ramach potrzeby. Taki stan trwa już od miesięcy, ale ma to się zmienić. Właśnie podciągnięto światłowód...
Płacili haracz za gwarancję stałej ceny. Już nie muszą. Klienci wygrali spór z Energą o niekorzystne umowy
Na etapie uzgodnień jest budowa nowej linii tramwajowej, która połączy wschód i zachód Torunia, przez jego centrum, z północnymi rejonami miasta.
W Chinach w podzięce za herbatę stuka się palcami o blat stołu. W krajach arabskich nie dokona się zakupu bez jej spożycia. Chociaż w Polsce jest to najczęściej wybierany trunek, nie ma zwyczaju jej rytualnego spożywania. Firma Unilever chce to...
Rozmowa z prof. Andrzejem Paczkowskim, historykiem z Polskiej Akademii Nauk o tym, jak 50 lat temu doszło do antysemickiej nagonki.
Konkurs został właśnie ogłoszony. Jego wyniki poznamy w czerwcu. Prace młodych ludzi mają być podstawą konsultacji społecznych w sprawie Placu NZS.
O ponad 10 groszy na litrze zdrożeją na stacjach paliw benzyna i olej napędowy. Powód? Rząd chce wprowadzić opłatę emisyjną, by mieć pieniądze na dotację do aut na prąd.
- W Polsce swoją pierwszą pracę zaczynają wcześniej mężczyźni. Średnio około 22. roku życia, a kobiety około 24 - mówi dr Wiesława Gierańczyk, p.o. dyrektora Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.
Z fiskusem za zeszły rok możemy rozliczyć się do 30 kwietnia. Przy tej okazji warto przekazać 1 proc. naszego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Wielkopolanie w ubiegłorocznej akcji rozliczeń przekazali na rzecz Organizacji Pożytku...
Na 208 miejsc zarezerwowanych dla urzędników wyborczych na Lubelszczyźnie zgłosiło się tylko 10 chętnych. Nowe rozwiązanie wprowadzone przez PiS na najbliższe wybory właśnie stanęło pod znakiem zapytania.
Prawie 120 tys. zł Poznań wydał na analizę dotyczącą optymalizacji parkowania w centrum miasta. Radni osiedlowi uważają, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto.
Właścicielami były znane kujawskie rody. W starym kościele mieszkał pustelnik.
Tym, którym wydaje się, że mamy ciężką zimę i tym, którzy nie przeżyli „zimy stulecia” przypominamy - była taka a śniegu - nie tylko w przysłowiu - było wtedy po pachy!
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.