- Pogodę, jedzenie oraz warunki mieliśmy rewelacyjne - mówi o obozie w Turcji Damian Niemczyk, grający trener LKS-u Pisarowce.
W obronę rzeszowskiego pomnika zaangażowały się uznane autorytety w dziedzinie historii sztuki w Polsce. Wydaje się, że sprawa jego burzenia to dla rządzącej ekipy w województwie gorący kartofel. Czy uda się przeciągnąć temat, aż miną jesienne...
Za kilka lat gotówka przejdzie do lamusa - mówi prof. Robert Ciborowski, ekonomista i rektor UwB.
Polskie kino ma się coraz lepiej. Być może dlatego, że najbardziej znani i cenieni reżyserzy nieustannie pracują na kolejnych planach. Tak dzieje się w przypadku Agnieszki Holland, Pawła Pawlikowskiego i Jana Jakuba Kolskiego.
Wojciech Kowalewski mówi, że nie warto płakać nad rozlanym mlekiem. Plany dobrze mieć, ale życie pisze swoje scenariusze i trzeba się do nich dostosować.
Dostępne na czarnym rynku dopalacze kryją się pod niewinnymi nazwami „Gumiś” czy „FU-F”. Są śmiertelnie groźne. Sto razy silniejsze od morfiny i groźniejsze od heroiny.
Od 8 marca rozpocznie się nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w słupskich szkołach podstawowych. W tym roku po raz pierwszy zapisanie dziecka do przedszkola odbywać się będzie za pomocą aplikacji internetowej NABO.
Dla Orawy i Spisza był tym, kim dla Górnego Śląska Wojciech Korfanty. Rodem z ziemi orawskiej, odznaczający się wielkim patriotyzmem, umiejętnościami retorycznymi i zdolnościami organizatorskimi, odegrał kluczową rolę w staraniach o przyznanie...
Przez uchylone drzwi mieszkania zajrzymy do świata Czesława Miłosza - na razie w sobotę, 10 marca. Ale niedługo być może będzie to miejsce wykładów, dyskusji i spotkań
Jutro będzie Dzień Kobiet. Lubię to święto i zawsze staram się przy jego okazji powiedzieć coś miłego o kobietach. Dzisiaj opowiem więc o pierwszej programistce. Obecnie programiści są cenieni i poszukiwani. I są nimi najczęściej mężczyźni! Ale...
- To zwykłe barbarzyństwo - ocenił sąd zachowanie 28-latka oskarżonego o wyrzucenie szczeniaka z balkonu na czwartym piętrze.
„Nie wyprasowałaś mi koszuli, nie dostaniesz pieniędzy na zakupy”. „Nie zarabiasz, więc nie jesz”. „Darmozjady chodzą na piechotę”. Przemoc ekonomiczna nie zostawia siniaków, ale boli i poniża.
Kielecki dworzec autobusowy, świętokrzyska czarownica, a nawet lokalny pogodowy slogan doczekały się własnych t-shirtów. Napisy z przesłaniem na swoich ubraniach umieszczają jednak nie tylko przedsiębiorcy z Kielecczyzny, ale też ogromne koncerny...
Na gigantycznym, od lat "zapomnianym" terenie po byłej cegielni w ścisłym centrum Rybnika, powstaje nowy park handlowy. Na zakupy będzie można przyjechać do centrum handlowego przy Kotucza i Cegielnianej już w tym roku. Centrum handlowe w Rybniku...
- Wiele uderzeń niemieckich sił policyjnych w ludność cywilną wsi kieleckiej było w rzeczywistości akcjami eksterminacyjnymi wobec Polaków. Miały one przygotować grunt pod przyszłą powojenną kolonizację tych obszarów przez Niemców, tak zwanej...
Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej na wczorajszej rozprawie apelacyjnej utrzymał w mocy wyrok wobec Andrzeja W., byłego wiceprezesa Polskiego Związku Narciarskiego, który został skazany za zbrodnię komunistyczną. Obrońca Andrzeja W. stwierdził, że...
Mało jest na świecie marek, które będąc bardzo popularne, wręcz kultowe, budzą sprzeczne emocje. Tak jest z Coca-Colą, która rozpoznawana jest na całym świecie. Budzi tyle samo zachwytu co kontrowersji.
Do tragicznego pożaru doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w jednej ze starych kamienic przy ulicy Śniadeckiego. W płomieniach zginął 31-letni mężczyzna, a na obserwację do szpitala trafiło pięć osób.
Rząd chce pomóc kopalniom i ograniczyć kompetencje gmin. Samorządy, pod którymi fedrują kopalnie, będą miały mniej do powiedzenia w sprawie prowadzonej eksploatacji. Resort środowiska chce ograniczyć ich kompetencje w kwestii przedłużania koncesji...
Ogień w ciągu 10 minut strawił całkowicie dom Szer-mińskich. Stracili wszystko na co pracowali latami. Proszą o pomoc
Mimo zagrożenia katastrofą i wybuchem gazu, z kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 nadal nie wyprowadzono lokatorów.
W Łodzi powstaje rekordowo dużo mieszkań. Tylko na Polesiu pięciu deweloperów buduje obecnie 850 lokali. We wtorek otwarto Osiedle Łąkowa, gdzie jest ich 290. Podaż nowych mieszkań w Łodzi przez lata była dużo niższa niż w innych polskich...
W ubiegłym roku były nowością i biły rekordy popularności. W tym roku możliwości bujania się na świeżym powietrzu będzie jeszcze więcej. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dodatkowe hamaki. Zostana ustawione w kilku parkach i nad stawami.
Miejska Rada Bezpieczeństwa przeprowadziła audyt przejść dla pieszych na drogach w Stargardzie. Jest kilka miejsc, w których nie jest do końca bezpiecznie.
Radość z decyzji o budowie drogi S3 w Świnoujściu nie trwała długo. Pojawiają się już pierwsze kwestie sporne. Mieszkańcy Świnoujścia zostali negatywnie zaskoczeni zmianami planów.
O stanie oświetlenia w Stargardzie mówiono podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Zdaniem radnych, nadal mimo ostatnich inwestycji, nie jest z nim najlepiej. Największym problemem są ciemne przejścia dla pieszych, na których dochodzi do potrąceń.
Justyna Kieczmer i Krzysztof Kucharski z Muzeum Gdańska opowiadają o życiu kobiet w dawnym Gdańsku.
Dlaczego nie udało się wejść polskiej ekipie na K2, mówi Jerzy Natkański, który zasiada w komitecie organizacyjnym wyprawy, jest dyrektorem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki.
Obecnie w mieście jest jedna ładowarka dla samochodów elektrycznych. Ale już za kilka lat po Łomży ma jeździć nawet 20 autobusów na prąd.
Decyzja o wzniesieniu pomnika ku czci Władysława Bartoszewskiego zapadła na grudniowej sesji Rady Miasta w Sopocie. Niewykluczone, że ogólnopolski konkurs na projekt monumentu zostanie rozpisany już na początku kwietnia.
Zarząd Portu Gdańsk otworzył koperty w przetargu na koncepcję budowy Portu Centralnego. Do sporządzenia koncepcji zgłosiło się pięć podmiotów.
„Mam nadzieję, że umrę, zanim się zestarzeję” - śpiewali legendarni The Who w będącym hymnem co najmniej jednego pokolenia utworze „My Generation”. Tymczasem rock and roll ma się dobrze. A jego najstarsi wykonawcy imponują energią i żywotnością
Lęborska prokuratura bada okoliczności śmierci noworodka w trakcie porodu. Ojciec dziecka oskarża lęborski szpital o błąd medyczny. Twierdzi, że według badań matka i dziecko przed porodem byli okazami zdrowia.
Nowy "taryfikator", przygotowany przez Prokuraturę Krajową, ma pomóc prokuratorom, a przestępcom gospodartczym uświadomić ryzyko kary.
Z profesorem Rafałem Chwedorukiem, politologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawia Marcin Darda.
Przetarg latem, otwarcie na koniec 2020 roku. Codziennie w Polsce szesnaście osób popełnia samobójstwo - w zaskakujący sposób projektant szczecińskiego parku wodnego przedstawił konkrety Fabryki Wody. Na szczęście później było mniej mrocznie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.