W obronę rzeszowskiego pomnika zaangażowały się uznane autorytety w dziedzinie historii sztuki w Polsce. Wydaje się, że sprawa jego burzenia to dla rządzącej ekipy w województwie gorący kartofel. Czy uda się przeciągnąć temat, aż miną jesienne...
Dostępne na czarnym rynku dopalacze kryją się pod niewinnymi nazwami „Gumiś” czy „FU-F”. Są śmiertelnie groźne. Sto razy silniejsze od morfiny i groźniejsze od heroiny.
„Nie wyprasowałaś mi koszuli, nie dostaniesz pieniędzy na zakupy”. „Nie zarabiasz, więc nie jesz”. „Darmozjady chodzą na piechotę”. Przemoc ekonomiczna nie zostawia siniaków, ale boli i poniża.
Kielecki dworzec autobusowy, świętokrzyska czarownica, a nawet lokalny pogodowy slogan doczekały się własnych t-shirtów. Napisy z przesłaniem na swoich ubraniach umieszczają jednak nie tylko przedsiębiorcy z Kielecczyzny, ale też ogromne koncerny...
Na gigantycznym, od lat "zapomnianym" terenie po byłej cegielni w ścisłym centrum Rybnika, powstaje nowy park handlowy. Na zakupy będzie można przyjechać do centrum handlowego przy Kotucza i Cegielnianej już w tym roku. Centrum handlowe w Rybniku...
- Wiele uderzeń niemieckich sił policyjnych w ludność cywilną wsi kieleckiej było w rzeczywistości akcjami eksterminacyjnymi wobec Polaków. Miały one przygotować grunt pod przyszłą powojenną kolonizację tych obszarów przez Niemców, tak zwanej...
Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej na wczorajszej rozprawie apelacyjnej utrzymał w mocy wyrok wobec Andrzeja W., byłego wiceprezesa Polskiego Związku Narciarskiego, który został skazany za zbrodnię komunistyczną. Obrońca Andrzeja W. stwierdził, że...
Mało jest na świecie marek, które będąc bardzo popularne, wręcz kultowe, budzą sprzeczne emocje. Tak jest z Coca-Colą, która rozpoznawana jest na całym świecie. Budzi tyle samo zachwytu co kontrowersji.
Do tragicznego pożaru doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w jednej ze starych kamienic przy ulicy Śniadeckiego. W płomieniach zginął 31-letni mężczyzna, a na obserwację do szpitala trafiło pięć osób.
Rząd chce pomóc kopalniom i ograniczyć kompetencje gmin. Samorządy, pod którymi fedrują kopalnie, będą miały mniej do powiedzenia w sprawie prowadzonej eksploatacji. Resort środowiska chce ograniczyć ich kompetencje w kwestii przedłużania koncesji...
Ogień w ciągu 10 minut strawił całkowicie dom Szer-mińskich. Stracili wszystko na co pracowali latami. Proszą o pomoc
Mimo zagrożenia katastrofą i wybuchem gazu, z kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 nadal nie wyprowadzono lokatorów.
W Łodzi powstaje rekordowo dużo mieszkań. Tylko na Polesiu pięciu deweloperów buduje obecnie 850 lokali. We wtorek otwarto Osiedle Łąkowa, gdzie jest ich 290. Podaż nowych mieszkań w Łodzi przez lata była dużo niższa niż w innych polskich...
Miejska Rada Bezpieczeństwa przeprowadziła audyt przejść dla pieszych na drogach w Stargardzie. Jest kilka miejsc, w których nie jest do końca bezpiecznie.
W ubiegłym roku były nowością i biły rekordy popularności. W tym roku możliwości bujania się na świeżym powietrzu będzie jeszcze więcej. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dodatkowe hamaki. Zostana ustawione w kilku parkach i nad stawami.
Radość z decyzji o budowie drogi S3 w Świnoujściu nie trwała długo. Pojawiają się już pierwsze kwestie sporne. Mieszkańcy Świnoujścia zostali negatywnie zaskoczeni zmianami planów.
O stanie oświetlenia w Stargardzie mówiono podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Zdaniem radnych, nadal mimo ostatnich inwestycji, nie jest z nim najlepiej. Największym problemem są ciemne przejścia dla pieszych, na których dochodzi do potrąceń.
„Mam nadzieję, że umrę, zanim się zestarzeję” - śpiewali legendarni The Who w będącym hymnem co najmniej jednego pokolenia utworze „My Generation”. Tymczasem rock and roll ma się dobrze. A jego najstarsi wykonawcy imponują energią i żywotnością
Lęborska prokuratura bada okoliczności śmierci noworodka w trakcie porodu. Ojciec dziecka oskarża lęborski szpital o błąd medyczny. Twierdzi, że według badań matka i dziecko przed porodem byli okazami zdrowia.
Czy na linii Chojnice - Piła pojawi się stacja Człuchów, a przez Czersk pojedzie intercity? To niektóre z założeń studium wykonalności, tworzonego na zlecenie PKP PLK SA.
Nowy "taryfikator", przygotowany przez Prokuraturę Krajową, ma pomóc prokuratorom, a przestępcom gospodartczym uświadomić ryzyko kary.
Z profesorem Rafałem Chwedorukiem, politologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawia Marcin Darda.
Justyna Kieczmer i Krzysztof Kucharski z Muzeum Gdańska opowiadają o życiu kobiet w dawnym Gdańsku.
Dlaczego nie udało się wejść polskiej ekipie na K2, mówi Jerzy Natkański, który zasiada w komitecie organizacyjnym wyprawy, jest dyrektorem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki.
Obecnie w mieście jest jedna ładowarka dla samochodów elektrycznych. Ale już za kilka lat po Łomży ma jeździć nawet 20 autobusów na prąd.
Decyzja o wzniesieniu pomnika ku czci Władysława Bartoszewskiego zapadła na grudniowej sesji Rady Miasta w Sopocie. Niewykluczone, że ogólnopolski konkurs na projekt monumentu zostanie rozpisany już na początku kwietnia.
2017 rok był kolejnym, w którym średnioroczne poziomy stężenia benzenu zmniejszyły się. W tym roku ma być podobnie, bo firmy chemiczne zgodziły się na kolejne działania zmierzające do ograniczenia emisji trujących substancji.
Zarząd Portu Gdańsk otworzył koperty w przetargu na koncepcję budowy Portu Centralnego. Do sporządzenia koncepcji zgłosiło się pięć podmiotów.
Przetarg latem, otwarcie na koniec 2020 roku. Codziennie w Polsce szesnaście osób popełnia samobójstwo - w zaskakujący sposób projektant szczecińskiego parku wodnego przedstawił konkrety Fabryki Wody. Na szczęście później było mniej mrocznie.
Urząd Wojewódzki przejął od Urzędu Marszałkowskiego nawet 12 000 zaległych spraw. - Sprawy zaległe i niezałatwione to dwie różne kwestie - tłumaczą pracownicy marszałka.
Dzięki poseł PiS Annie Sobeckiej siedzibą dowództwa 8. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej ostatecznie będzie Toruń, a nie Bydgoszcz.
Polski Związek Szermierczy nie ma pieniędzy, by wysłać na Grand Prix w Seulu całą kadrę. Dlatego pochodząca z Preczowa Angelika Wątor zbiera pieniądze, by móc pojechać i zdobyć punkty, które pomogą jej zakwalifikować się do mistrzostw świata.
Miejskim podwórcem, czyli woonerfem, stanie się niebawem ulica Siemińskiego, dawniej Wieczorka. Prace rozpoczną się 12 marca. Będą zmiany w ruchu.
Czy to siła perswazji posłanki, czy stoją za tym argumenty? Faktem jest, że dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej trafi do Torunia.
Bydgoskie firmy starają się osiągnąć równowagę między osiąganiem maksymalnych zysków a interesem społecznym. Wielu się to udaje, a pomysły na działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu są coraz ciekawsze.
Ustawa dezubekizacyjna, a teraz degradacyjna... Ostatnio zmagamy się z takimi trudnymi polskimi słowami zaczynającymi się na „de”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.