W tym roku na same tylko remonty infrastruktury torowo-sieciowej Poznań przeznaczy 25 mln zł. To ponad osiem razy więcej niż w 2014 r. Nie tylko inwestycjami miasto zachęca do komunikacji publicznej. Coraz korzystniejsze dla rodzin są opłaty za...
Poznańskie Centrum Świadczeń w tym roku obchodzi 10. urodziny. Specjalizuje się w realizacji wypłat świadczeń finansowych dla poznaniaków. Skoncentrowanie tej funkcji w jednym miejscu, uproszczenie ubiegania się o świadczenia, a jednocześnie...
Od lipca nie będzie już papierowych zwolnień lekarskich. Kolejny krok to e-recepty. Od 2020 r. idąc do lekarza, będziemy musieli mieć ze sobą telefon. A co, jeśli w aptece lub poradni zabraknie prądu lub internetu?
W maju Poznańskie Centrum Świadczeń po raz pierwszy wypłaci świadczenie dla wieloraczków. Wsparcie otrzyma 14 poznańskich rodzin.
Według demograficznego rozdzielnika tworzone będą w Toruniu klasy pierwsze w podstawówkach. Rodzice mają tu niewiele do powiedzenia.
Promuje rodzinę i wspiera jej rozwój, doradza, wspomaga inicjatywy międzypokoleniowe, a przede wszystkim informuje o różnych spotkaniach, wydarzeniach, warsztatach adresowanych do poznańskich rodzin. PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych, choć...
Ponad dwie godziny trwało spotkanie rodziców z włodarzami gminy Stargard, zorganizowane w sali grzędzickiej szkoły.
Tańsze bilety do teatru i na basen, rabaty w cukierniach, kawiarniach i restauracjach, zniżki przy zakupach książek, zabawek, artykułów spożywczych, a nawet mieszkania - to tylko niektóre korzyści, na jakie mogą liczyć rodziny wielodzietne w...
Poznańskim rodzicom coraz łatwiej jest godzić obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Miasto czyni starania, aby coraz większej grupie maluchów do lat 3 zapewnić opiekę. Z roku na rok wzrasta także liczba miejsc w przedszkolach.
Według danych z 16 lutego tego roku, efekt dofinansowania do zabiegów in vitro, które od sierpnia 2017 roku oferuje swoim mieszkańcom miasto Poznań, to 71 ciąż, w tym 12 ciąż wielopłodowych. Zainteresowanie tym miejskim programem wspierania...
Grypa oraz rak szyjki macicy to choroby, w walce z którymi wspiera swoich mieszkańców Poznań. Programy profilaktyczne finansowane z budżetu miasta przewidują nie tylko podanie szczepionki, ale także liczne akcje edukacyjne i informacyjne.
1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, o którego ustanowienie zabiegał prezydent Lech Kaczyński.
Rok i 10 miesięcy bezwzględnego wiezienia - to wyrok dla Justyny P., która oszukała 24 osoby „na dotację z Brukseli”. Ma im oddać pieniądze.
Rozmowa z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem o prorodzinnej polityce miasta.
Spółka A&A podpisała list intencyjny z firmą, która wybuduje w Pabianicach centrum handlowe Tkalnia Ten sam wykonawca zbudował najwęższy dom świata
Rocznie na załatanie ubytków w łódzkich ulicach idzie ponad półtora tysiąca ton masy bitumicznej. Gołym okiem widać, z jakim efektem.
Dwie duże miejskie inwestycje drogowe utknęły w blokach startowych. Chodzi o przebudowę z jednej strony ronda przy Gali wraz z ul. Fabryczną, a z drugiej utworzenie buspasów na Lipowej, Racławickich i Poniatowskiego.
Budowlańcy już kończą zacierać ostatnią warstwę tynku na ścianach zewnętrznych kapliczki przy moście nad rzeką Ropą. Zbliża się późny lipcowy wieczór. Tynk musi wyschnąć i trzeba go jeszcze pobielić przed poświęceniem kapliczki. Jest przełom lat...
Brandenburgia i Berlin chcą do Szczecina dwoma torami. Drugi tor z Berlina do Szczecina jednak wkrotce powstanie? Samorządowcy zza zachodniej granicy chcą dołożyć swojemu rządowi do kasy na ten cel.
Dziennie spala się prawie 7 tysięcy ton węgla i biomasy.
Bo herb, jak argumentuje radny, został nadany przez cara, a my żyjemy w Polsce. Do łask powinien wrócić historyczny herb - gryf z inicjałami Jana Klemensa Branickiego.
Do 7 marca krośnianie mogą wypowiadać się na temat powiększenia miasta o 148 hektarów, położonych w gminach Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Opinię będą mogli także wyrazić mieszkańcy zainteresowanych gmin.
Zdarza się, że niektóre rodziny nawet rok muszą czekać na wypłatę 500+. W sytuacji, gdy jeden z rodziców pracuje za granicą, a tamtejsze urzędy nie śpieszą się z wysłaniem informacji, że tam nie pobiera świadczeń.
- Walka o awans do play-offów cały czas trwa. Wierzymy w to, że zła karta się odwróci i zaczniemy wygrywać - mówi Rafał Krupa, piłkarz ręczny SPR-u Stali Mielec. Jego drużyna notuje w tym roku kalendarzowym wyjątkowo kiepską serię meczów bez...
Relacje Marzeny z mężczyznami można porównać do bluszcza, który mocno oplata wybraną rzecz i pnie się po niej w górę. Tak 41-latka traktowała wybranków. Kiedy przestawali się liczyć, szybko wybierała kolejny obiekty adoracji.
Putkowscy z Rotek koło Drohiczyna sprzedali krowy i zaczęli produkować sery. Dziekońscy z gm. Mońki zrezygnowali z hodowli świń i zajęli się robieniem wędlin. A Backielowie z podbiałostockich Łysek wytwarzają ze swoich jabłek soki.
Od 1 stycznia spółka Wody Polskie odpowiada za wszystkie wały przeciwpowodziowe i urządzenia melioracyjne. Teoretycznie, bo w praktyce nadal za ich utrzymanie płaci marszałek województwa małopolskiego, choć nie ma już tego w swoich kompetencjach.
Przemyscy i rzeszowscy policjanci jeździli radiowozami, które nie miały ważnych badań technicznych - wynika z inspekcji, jaką przeprowadziła Najwyższa Izba Kontroli.
Warszawscy śledczy sprawdzają, czy doszło do nieprawidłowości przy odwołaniu Waldemara Żurka z funkcji rzecznika Sądu Okręgowego w Krakowie. Wielu sędziów oskarża nową prezes o upolitycznienie tej instytucji.
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa pokaże efekty pionierskiej konserwacji wyjątkowych fotograficznych eksponatów - szklanych klisz Ignacego Kriegera
Zmiecie go „garb historii” i polityka, czy ocalą wartości artystyczne i opinie rzeszowian? Pomnikowi Czynu Rewolucyjnego przybywa obrońców.
Niemieckie stawki minimalne, trzy razy wyższe od średnich w Polsce, przyciągają tysiące polskich budowlańców.
Prawdopodobnie zaczadzenie było bezpośrednią przyczyną śmierci czterech osób w mieszkaniu przy ulicy Alfreda Piątka w Bytomiu. Do pożaru w tej kamienicy doszło w środę nad ranem.
Stargardzianie z okolic osiedla Pyrzyckiego chcą, by na ulicy Niepodległości zrobiono dodatkowe przejście dla pieszych. Teraz go nie ma, a wiele osób przechodzi przez jezdnię, nawet z dziećmi.
- Na wschód od naszej granicy inaczej podchodzi się do zawodnika sportów walki - mówi Krzysztof Bańkowski, trener Szymona Bajora. Zawodnik Spatakusa Rzeszów 3 marca zmierzy się w Samarze z Aleksandrem Jemielianenko.
22-letnia Estera została 5000 dawcą szpiku z bazy Fundacji DKMS i dała szansę na nowe życie potrzebującemu pacjentowi
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.