- To wydarzenia, w którym udział bierze kilka tysięcy zielonogórzan i nie tylko. O piątym już Orszaku Trzech Króli rozmawiamy ze współorganizatorką Eleonorą Szymkowiak.
Pracownicy żarskiego Pekomu dostaną po 100 zł więcej, a oprócz tego dodatkowe pieniądze przed świętami. Zakończył się spór zbiorowy.
Gwiazdka to okazja do obdarowywania prezentami przede wszystkim dzieci. Dlatego musimy wiedzieć, jak kupować zabawki, które będą bezpieczne. Stawką jest życie i zdrowie malucha.
Trwa dezynfekcja skażonego bakterią coli ujęcia wody w Ługach. Czyszczenie przynosi efekty.
W piątek pisaliśmy, że Marian Słonimski nie mógł otrzymać z urzędu legitymacji inwalidy swojej żony. W poniedziałek 14 grudnia ma na niego czekać gotowa do odbioru.
- Prowadzimy zajęcia m.in. z zakresu logopedii, socjoterapii i psychoterapii. Pomagamy też w odrabianiu lekcji - mówi szefowa Jedynki.
Na Wasze głosy czekamy od poniedziałku do piątku, w godz.9.00-13.00 pod nr tel. 68 324 30 66. Oto opinie z piątku 11 grudnia.
Strach i lodowata woda sparaliżowały kobietę, która straciła panowanie nad kierownicą na oblodzonej drodze i wpadła do rzeki.
Krótko z Żagania, Szprotawy i Iłowej
- Gdy pada deszcz, woda z dziurawego dachu leje się przez strych, podłogę, aż do mojego mieszkania - opowiada pan Ryszard Nowaczyk z Żagania.
Mieszkańcy remontowanych po budowie kanalizacji dróg w Żarach/Kunicach narzekają na ich stan. Wykonawca nie nadąża w usuwaniu usterek.
Rada gminy Chojnice zatwierdzi budżet 29 grudnia Oczkiem w głowie są w nim nadal ścieżki rowerowe.
Przedstawicielki PiS-u proszą posła Krzysztofa Brejzę, by zaangażował się w walkę o demokrację w jego rodzinnym mieście.
Z okazji mikołajek gąsawianie przeprowadzili akcję zbiórki artykułów szkolnych przeznaczonych dla Domu Dziecka w Kołdrąbiu.
Trwa nabór dokumentacji na utylizację materiałów zawierających azbest. Chodzi o prace, które będą prowadzone w przyszłym roku.
Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi już po kontroli.
To niszowa dyscyplina, ale młodzi ludzie jeszcze odkrywają jej uroki. Co roku spotykają się na Stachuriadzie. To cieszy!
Z gliny, masy solnej, wosku, a wszystko to w szopie z drewna.
Nikt bez celu nie miał odwagi wczoraj wystawiać nosa poza dom. Wiało i padało. Oni jednak weszli po szyję... do wody, która miała tylko 5 stopni!
O tym, że zbliżają się święta informują nie tylko kalendarze, ale też coraz liczniejsze dekoracje w Radziejowie. Są różne, zależne od fantazji i materialnych możliwości.
- Ten budynek ma szansę stać się ikoną miasta - mówił w czasie wyboru projektu Andrzej Popielewski.
To już tradycja, że radziejowianie wspólnie witają Nowy Rok. Od lat na Rynku, udekorowanym świątecznie. Tak będzie i w tym roku.
- Przecież ona była tu od zawsze, wręcz utożsamia się ją z sekretariatem - mówi Krystyna Nowak, szefowa klubu Centrum w Grudziądzu.
W Domu Kultury zorganizowano I Gminny konkurs historyczny. Adresowany był do gimnazjalistów. Szkoły zgłaszały osoby wyłonione w eliminacjach.
„Kryształowym sercem” uhonorowano Henryka Szamotę z Gruty. Krwiodawcy i osoby wspierające PCK świętowały w sobotę.
Potrzebujemy więcej miejsca - przekonuje wójt Krzysztof Wypij.
Niewielu wąbrzeźnian przyszło porozmawiać z burmistrzem Wąbrzeźna.
Dzisiejsza szkoła nie może się ograniczać do tradycyjnego programu edukacyjnego, typu wykład, czy ćwiczenia w klasie.
W Szkole Podstawowej im. Orła Białego zorganizowano warsztaty, podczas których uczniowie robili dekoracje świąteczne. Inicjatywa takich zajęć wyszła od nauczycielki Iwony Drużyńskiej.
Tegoroczne i przyszłoroczne inwestycje przedsiębiorstwa Algawa w Aleksandrowie Kujawskim na ważnym ujęciu wody.
W Centrum Konferencyjnym Zawiszy w Bydgoszczy odbyła się gala z okazji 110-lecia ZNP. Uczestniczyło w niej 400 nauczycieli. Na spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele związkowych władz centralnych i władz wojewódzkich.
W Złym Mięsie wybudowane zostanie trawiaste boisko. W okolicy nie istnieje żadna infrastruktura sportowa. Teraz będzie dzięki dużej dotacji.
Jak co roku Zarząd Rejonowy PCK w Nakle, na czele którego stoi Bogumiła Jabłońska, zbiera produkty od firm, by przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z gminy Nakło i okolic.
W Bibliotece Publicznej w Czersku odbyło się spotkanie z Marysią Pawłowską. Mimo młodego wieku wydała dwie książeczki: „Na każdej” i „Legendę słów”.
200 dzieci z regionu zjedzie jutro do Bydgoszczy na kolejną naszą zabawę z cyklu „Uśmiechnięty dzień”. Tym razem to dzień z Gwiazdorem.
Alina Kaszkiel-Suska odchodzi z MGOPS w Czersku. Za porozumieniem stron.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.