- Uwaga w dzisiejszych czasach jest bezcenna. Ważny jest czas, patrzenie w twarz, a nie zajmowanie się jednocześnie czymś innym - mówi Przemysław Kaca, koordynator działań edukacyjno - profilaktycznych Hip-hop Druga Szansa.
Rozmowa z dr Agnieszką Bryc, politologiem z UMK w Toruniu.
Rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4 plus” oraz „500 plus dla niesamodzielnych” - to najważniejsze zmiany w przepisach ubezpieczeniowych, jakie weszły w życie w 2019 roku.
Obraz o Janie Karskim, słynnym kurierze Polskiego Państwa Podziemnego, nazywa filmem swojego życia. Żałuje, że nikt o tym filmie nie pamięta.
Na sam strój i bilet na studniówkę wydasz prawie tysiąc złotych. I to wcale nie w wersji ekskluzywnej, tylko standardowej.
W ubiegłym roku na kujawsko-pomorskich drogach zginęło 209 osób, a to aż o 37 więcej niż rok wcześniej. Co robić, by powstrzymać tę szaloną jazdę śmierci?
Który czas w roku jest najlepszy na wizytę u dietetyka? Gdzie warto szukać informacji o zdrowym żywieniu? I jak świąteczne obżarstwo wpływa na zdrowie? O tym i nie tylko rozmawiamy z Remigiuszem Filarskim, dietetykiem z Centrum Dietetyki...
Pięć nowych kościołów powstaje w Lublinie. Ich budowa trwa od kilku do kilkunastu lat i zawsze jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym, bo o środki na ich budowę kapłani często muszą prosić swoich parafian.
Starostwo nie zamieni najpewniej pożyczek, jakie udzielało szpitalowi w Szczecinku, na udziały w spółce. Lecznica musi je oddać.
Nie znam się na sztuce. Ale nie trzeba być jej wielkim znawcą czy krytykiem, by stwierdzić, że ładna ściana jest lepsza od brzydkiej i zaniedbanej ściany. Dlatego gęba mi się cieszy na każdy kolejny mural. I teraz uśmiecham się też przy ul....
Porządna, nowoczesna baza dla sportowców. Odnowiona muszla koncertowa i odrestaurowane zabytkowe mury - to kolejny etap przywracania do życia Winnej Góry. Właśnie się zaczął. - Bez dwóch zdań remont jest potrzebny - mówi mieszkaniec Sławomir Momot.
Mieszkańcy kilku sołectw narzekają, bo zlikwidowane zostały niedzielne kursy autobusów MZK. Powód? Mała frekwencja pasażerów. I konieczne oszczędności...
Czy jest szansa na remont drogi w Sudole?
Aż 156 nauczycieli w gorzowskich szkołach nie ma kwalifikacji do nauczania - wynika z danych, jakie na pytanie radnego przedstawił magistrat. „Ten proces narasta” - przyznaje wiceprezydent Małgorzata Domagała.
W poniedziałek 6 stycznia w około 700 miejscowościach w Polsce przejdą Orszaki Trzech Króli. Jednym z jego organizatorów - w Gorzowie - jest Augustyn Wiernicki.
W czwartek, 2 stycznia, rozpoczęła się najważniejsza drogowa inwestycja w mieście. Za około dwa lata wylotówka na Gdańsk będzie mieć dwie jezdnie.
- Znalazłem trzy skóry saren, wcześniej był tu wyrzucony jeleń, w którym wycięto tylko szynki i polędwicę. Łopatki i inne części nie były nawet ruszone - mówi GL Bogumił Owadiuk, który w środę pobrał próbki. Wczoraj inspektorat weterynarii...
Nie 57, a tylko 30 łóżek zostało w szpitalu na neurologii. Oddział chce też ograniczyć pełnienie ostrych dyżurów do ośmiu w miesiącu. Powód: brak lekarzy. To jeszcze bardziej pogorszy i tak już opłakany stan neurologii na Białostocczyźnie.
Poród w domu. Tak rodziły nasze babki, może mamy. Potem przez lata dzieci rodziły się w szpitalu. Od kilku lat moda na porody domowe powraca.
W Polsce pokutuje zakorzenione w socjalizmie przeświadczenie, że samochód stanowi istotny wyznacznik statusu społecznego. O tym, dlaczego lepiej zamykać drogi zamiast je rozbudowywać, rozmawiamy z prof. Jackiem Szołtyskiem, kierownikiem Katedry...
Od wielu lat goście spotkań noworocznych u prezydenta Poznania zastawiają swoimi samochodami ul. Święty Marcin, choć w pobliżu mają do dyspozycji parking pod Kaponierą. Urząd miasta zapewnia, że w tym roku żadnych przywilejów jednak nie będzie.
W 2020 w teorii w żadną z niedziel nie zrobimy zakupów z wyjątkiem siedmiu. Ale w praktyce może okazać się, że kolejne sieci handlowe znajdą przepisy, by obejść ustawę o zakazie handlu. O Lex Żabka wciąż walczy handlowa Solidarność, ale nawet...
W rundzie wiosennej Patryk Fryc zagra w barwach MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne.
Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Zapała zakończył swoją karierę. Zawodnik w swoim ostatnim meczu wystąpił w barwach drużyny z Sanoka, która pokonała wtedy Humenne 1:0 (gola zdobył właśnie Zapała).
W swoje 90. urodziny luksusowe łaźnie rzymskie Potockich nabrały blasku, niczym z początku ubiegłego wieku. A były wtedy powodem do dumy. Niewiele rezydencji mogło się pochwalić takimi cudami techniki i wnętrzami kąpielowymi. Turyści będą mieli...
Rozmowa z socjologiem Leszkiem Gajosem.
Od 8 stycznia wszystkich pacjentów czeka rewolucja związana z e-receptą. Tej nowinki chorzy nie muszą się jednak obawiać. By wykupić leki, nie potrzeba smartfona czy komputera.
Harry Potter został raz na zawsze usunięty z listy lektur szkolnych - to ostateczna decyzja, podyktowana sprzeciwem rodziców. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” nie będzie omawiany na lekcjach języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w...
Wzrost płacy minimalnej powinien dać impuls do tego, żeby wzrosły również pensje pracowników z wyższymi kwalifikacjami - mówi Grzegorz Kuliś, ekspert Business Centre Club ds. rynku pracy.
W nowym roku w toruńskiej instytucji będzie mniej wystaw niż w ubiegłych latach ze względu na remont, który w ocenie dyrektora Wacława Kuczmy jest konieczny. Co ciekawe, dyrektor CSW ubiega się o fotel dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy i ma...
W ślad za obietnicami ministra zdrowia nie poszły instrukcje do oddziałów NFZ. Trwa obliczanie ile kosztować będzie likwidacja limitów na niektóre usługi specjalistyczne.
Marszałek województwa nie widzi specjalnych problemów, żeby zainwestować w budowę linii kolejowej Solec - Port Lotniczy - Trzciniec. Ale jak zwykle - znowu brakuje pieniędzy.
Młoda artystka z Krapkowic ma za sobą niezwykle udany debiutancki rok. Niektórzy widzą w niej nawet polską kandydatkę do Eurowizji. Natalia Zastępa na razie pracuje jednak nad kolejnymi singlami i płytą.
Styczeń 1942. Trwa bitwa o Moskwę. To największe starcie II wojny światowej i największa bitwa wszech czasów. Po obu stronach walczyło w niej siedem milionów żołnierzy.
Pod koniec wojny do walki z partyzantami Niemcy powołali do życia niewielkie oddziały, o skuteczności których decydować miała zdolność szybkiego reagowania oraz wyposażenie
- To, co miało służyć społeczności lokalnej jej nie służy. Jak awaria może tyle trwać? Ile ludzie mają jeszcze czekać? W końcu wyborcy przez 10 lat upominali się o rehabilitację z prawdziwego zdarzenia i ją w końcu dostali ... na chwilę? - zadaje...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.