Tylko jeden poseł z Rzeszowa zasiada w nowym Sejmie. Stolica województwa podkarpackiego w tej kadencji nie ma swojego senatora ani przedstawiciela w europarlamencie. - Bardzo nad tym boleję. Nie ujmując tym, którzy zostali przez naszych wyborców...
Po raz pierwszy policyjne poszukiwania kompletnie sparaliżowały na wiele godzin ulice Szczecina. - To standardowa procedura - tłumaczą funkcjonariusze, ale mało kogo to przekonuje.
Nowa nerka dla chorego to nawet kilkadziesiąt lat normalnego życia. Warto je podarować, zwłaszcza jeśli się kogoś kocha.
Mateusz Sawrymowicz - mistrz świata i Europy, uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny medalista MP i rekordzista kraju - oficjalnie zakończył karierę sportową.
Nie zostało oddane na czas rondo, które budowane jest u zbiegu ulic Gdańskiej, Gdyńskiej, Wiśniowej, Morskiej i Szosy Maszewskiej w Stargardzie. Miało być gotowe z końcem października.
Według władz miasta, przystosowaniu Torunia do zmian klimatu, służyć ma m.in. przebudowa placu Rapackiego, która przecież właśnie z tego powodu budzi wielkie kontrowersje.
Na finał festiwalu przyjechali znamienici goście: reżyser Quentin Tarantino, autor zdjęć Robert Richard-son, aktorzy: Richard Gere i Edward Norton.
Do czarnych pojemników, niektórzy mieszkańcy Bydgoszczy wyrzucają niedozwolone odpady, w tym kaloryfery, słupy, lodówki, rowery oraz bojlery.
W Żytniowie po śmierci miejscowego lekarza nie ma chętnych do przejęcia ośrodka zdrowia. Lekarze w sąsiednich miejscowościach mają już komplet pacjentów i nikogo nie mogą zapisać. Ten problem będzie narastać, ponieważ prawie połowa lekarzy...
Lokatorzy kamienicy przy ulicy Wróblewskiego 17 w Kędzierzynie-Koźlu płacą wysokie czynsze. Mimo to wyłączono im ogrzewanie. Marzną, mają grzyb, wilgoć. - Obawiamy się, że właściciel chce się nas stąd pozbyć - mówią.
To łącznie cztery budynki, którymi samorząd zarządzał od lat. Pierwszą sprawę gmina przegrała i musi wydać obiekt stojący w Rynku. Drugą sprawę jednak wygrała.
Bydgoskie schronisko dla zwierząt współpracuje z domami tymczasowymi dla bezdomnych psów. To dla nich szansa. Łatwiej jest znaleźć dom dla jednego psa niż dla wszystkich podopiecznych przepełnionych przytulisk, dlatego „tymczas” to dla nich...
Wezwanie z urzędu skarbowego zwykle jest dość stresujące, no, chyba że dotyczy niezapłaconych mandatów. A tych pokutek, wstyd przyznać, załapałem nieco w ubiegłych latach działalności przestępczej i nie płaciłem przez roztargnienie. Kary wszystkie...
Jak przetrwać jesienną chandrę?
Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Wiejskiej budziła wiele emocji wśród mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja się uspokoiła, a samorząd szykuje się do realizacji inwestycji. Ale kiedy?
Na filarze w pobliżu bocznych drzwi wyryto wizerunek Matki Bożej, bliżej prezbiterium jest w postać bpa Wilhelma Pluty, a w zakrystii właśnie powstał archanioł Gabriel. Tak konserwatorzy zostawiają po sobie ślad w trakcie remontu katedry.
O odszkodowanie za suszę ubiega się około 8 tys. rolników. Pieniądze dostało 30 proc. z tej grupy. Ci, którzy złożyli wnioski miesiąc temu, zaczynają się niecierpliwić...
Mieszkańcy, którzy na co dzień korzystają z miejskiej komunikacji, pytają, czy elektroniczne tablice informacyjne pojawią się także na innych przystankach. I czy mamy już wszystkie autobusy na prąd oraz pętle do ładowania...
„Powietrze w porządku. Możesz wyjść z domu.” „Powietrze umiarkowane. Zostań w domu.” - te komunikaty można znaleźć na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Brodnicy. O co chodzi?
Minął kolejny tydzień protestu włoskiego w szkołach. Lubelscy nauczyciele dołączają do niego niechętnie, mając w pamięci przykre skutki wiosennego strajku.
Paprotka, bluszcz, skrzydłokwiat oraz chrobotek - to rośliny, które najlepiej oczyszczają powietrze i sprawiają, że w ich towarzystwie czujemy się dobrze i bezpiecznie oddychamy. Właśnie te gatunki roślin znajdą się w pierwszej w Polsce...
Dotąd na Kupieckiej, Kraszewskiego, Bogusławskiego czy Andersa w Rybniku dymy z kominów zasnuwały całą okolicę. Ale to już przeszłość. Miasto zlikwidowało 204 przestarzałe piece węglowe znajdujące się w mieszkaniach w 13 budynkach należących do...
Na cztery lata więzienia i czteroletni zakaz wykonywania zawodu lekarza skazał sąd Michała S., ortopedę pracującego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, który miał dopuścić się gwałtu wobec jednej z pacjentek i molestowania innej.
Deweloper Cavatina Holding otrzymał oficjalne pozwolenie na budowę trzech wieżowców w centrum Katowic. Na działce przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki już ruszyły pierwsze prace. Global Office Park będzie złożony z dwóch wież biurowych i...
W poniedziałek 18 listopada rozpoczyna się remont fragmentu jezdni i skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Tworzeń w Dąbrowie Górniczej. Prace potrwają do niedzieli 24 listopada. Trzeba więc uważać na zwężenia i korki, których z pewnością nie braknie.
Marek Jedynak z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej opowiada o życiu zmarłego podpułkownika Henryka Czecha i losach pokolenia, do którego należał. Podpułkownik Czech był żołnierzem "Szarego".
Dworzec we Włocławku to nie tylko budynek. Powinien stanowić ważne centrum komunikacji. Tak uważa rodowity włocławianin Rafał Jendrzejewski, który swoimi sugestiami podzielił się z samorządowcami.
Rezygnują z inwestycji, remontów, ograniczają do minimum bieżące wydatki. Samorządy szukają pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli, bo rządowa subwencja jest o wiele za niska.
Podsłuchać można każdy telefon. Metody służb są coraz bardziej wyrafinowane - do tego stopnia, że zaczynamy się obawiać o własną anonimowość i bać tego, co ktoś może usłyszeć albo zobaczyć.
Z Piotrem Machalicą rozmawiamy o aktorstwie w rodzinie, śpiewaniu i planach. Aktualizacja: w poniedziałek 14 grudnia Krystyna Janda, przyjaciółka aktora, poinformowała, że Piotr Machalica zmarł nagle w warszawskim szpitalu.
Isaac Newton jako noworodek był tak maleńki, że mieścił się w litrowym naczyniu. Jako wcześniak miał niewielkie szanse na przeżycie. Nie inaczej było z Albertem Einsteinem, który urodził się na tyle przed czasem, że miał problem z samodzielnym...
Być może już w tym roku poznamy koncepcję programowo-przestrzenną Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej. Mówi o tym Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Lubelskiego.
Nie ma co się oszukiwać „drugą Warszawą nie będziemy”. Patrząc jednak na pierwszą dziesiątkę miast przyjaznych młodym widać wyraźnie, że trzeba mieć pomysł na siebie.
Najgorsze wyniki ma Białystok jeśli chodzi o otwartość (brano pod uwagę m.in. liczbę studentów zagranicznych) oraz kulturę. W pierwszej kategorii jesteśmy na 59., a w drugiej na 50. miejscu. Najlepiej oceniono zaś (7. miejsce) mobilność. Czyli...
Zapraszamy na nowy odcinek "Czasu na Mieszkanie"! Dziś odwiedzimy nowo budowane mieszkania położone na trzech osiedlach. Czas na żywo przekonać się, jak wygląda oferta rzeszowskiego rynku nieruchomości.
Radna Katarzyna Bagan-Kurluta wystąpił do władz miasta z pomysłem, by przeznaczyć jakąś część ogrodzeń osłaniających place budów na działania artystyczne.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.