Zdaniem naszych Czytelników, ul. Ciepła na Miedzyniu nie dość, że zaniedbana, to jeszcze demolowana przez ciężarówki. Pisma do Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Śmierć Karola Cebuli 5 lipca 2019 roku wywołała poruszenie w elitach politycznych, gospodarczych i akademickich Opola. Podzielam zdanie Krzysztofa Zyzika, redaktora naczelnego NTO, wyrażone w jego felietonie w dniu pogrzebu biznesmena i mecenasa...
- Nigdy nie planowałem swojego życia - mówi Piotr Kler, założyciel i właściciel grupy Kler, największego producenta mebli klasy premium w Polsce.
W Toruniu prawie 800 osób, w Bydgoszczy ponad 500. Kilkuset uczniów w regionie nie dostało się do żadnej z wybranych szkół średnich. Wolne miejsca są, ale niekoniecznie tam, gdzie kandydaci chcieliby się uczyć.
Rozmowa z prof. Zbigniewem Mikołejką i ojcem Tomaszem Dostatnim, dominikaninem, gośćmi festiwalu „Oko nigdy nie śpi”, rozmówcami panelu „Kościół w grze o duszę polską” w Ostromecku.
Na koniec filmu Marty Dzido Ewa Ossowska mówi: - Przyjdzie moment, że kiedyś powiesimy tu to zdjęcie. Wygumkowana z historii 1980 roku znalazła się na muralu z 52 Kobietami Wolności. Na przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdańsk Strzyża.
Od kilku lat na terenie powiatu rypińskiego pracuje Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ. Organizacja pomaga m.in. młodym przedsiębiorcom. O ostatnich programach opowiada Marlena Gorczycka.
Gdy zabierasz kilkulatka do galerii handlowej, to patrz nie tylko na to, co na półkach, ale - przede wszystkim - co robi twoja córka i syn. Dzieciaki gubią się w sklepach. Na plażach, ulicach, w parkach.
Jedna trzecia uprawnionych podlaskich rodzin złożyła wnioski do nowego rozdania programu 500 Plus na pierwsze dziecko. Najwięcej w Białymstoku - ponad 11 tysięcy.
Mam parafian, którzy co tydzień, na niedzielną mszę potrafią przyjechać z odległych o sto kilkadziesiąt kilometrów miejsc. Cieszę się, bo po prawie dziesięciu latach, we wrześniu będzie chrzest niemowlaka, a nie osoby dorosłej - mówi ks. Dariusz...
Szybciej, więcej, mocniej. Pędzimy jak górski potok albo rollercoaster. Dlatego tak modne stało się ostatnio slow life, czyli życie w zwolnionym tempie.
Wiesław chodzi po pokoju i wymyśla zadania: o brukarzach, którzy w różnym tempie układali kostkę; dzieciach, które wyjadały ciastka, schowane przez mamę.
Jesteśmy wobec drzew narodem ignorantów. Nie potrafimy o nie zadbać, by były najedzone i napojone. Sprawiamy drzewom ból, kaleczymy. Tymczasem potrzebna jest racjonalna gospodarka drzewostanem, wręcz narodowy program ochrony drzew - mówi Witold...
Do programu opieki wytchnieniowej, ogłoszonego przez ministerstwo pracy, zgłosiły się 24 samorządy z Kujawsko-Pomorskiego. Dwie gminy zrezygnowały przed podpisaniem umowy.
Z sędzią Dorotą Zabłudowską z Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe i Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” rozmawia Jacek Wierciński.
Liczebność dorszy we wschodnim rejonie Bałtyku osiągnęła krytyczny poziom, jest najniższa od 1946 r. Ryby są wychudzone i małe, a ich mięso ma niską jakość. Komisja Europejska ma wstrzymać połowy w przyszłym roku. Tymczasem tego, że bałtyckie...
Poznaję te wydarzenia z kroniki ręcznie spisanej przez Józefa Tumielewicza, syna Salomei. Udostępnił mi ją Czesław, jej wnuk. Tak, to ten znakomity malarz, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którego wystawę „Tęczowy brzeg” możemy właśnie...
Beata Szydło powinna była zostać wybrana na szefową komisji w Parlamencie Europejskim. Tak, wiem, wiem, jej wypowiedzi mogły irytować i często sam się z nimi nie zgadzałem.
Wredna Unia, w tym wredna Polska (stanowimy przecież 7,5 proc. mieszkańców wspólnoty) nie wybrała Beaty Szydło, superstarki eurowyborów, na szefową Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Społecznych. Choć jej się to stanowisko należało!
Plastyka w podstawówce była do bani...
Margaret wydała właśnie nowy album - "Gaja Hornby". To jej pierwsza dojrzała płyta. Nam opowiada co sprawiło, że wymyśliła sobie artystyczne alter ego i zmieniła styl wykonywanej muzyki.
- Wciąż panuje przekonanie, że ogólniaki są dla lepszych - mówi Andrzej Mielczarek, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie.
Krakowskie zoo w zeszłym tygodniu obchodziło 90-lecie istnienia. Połowę tego czasu dyrektorem ogrodu jest dr Józef Skotnicki i wciąż mówi, że jeszcze dużo ma w nim do zrobienia.
O małopolskich szlakach papieskich opowiada Mirek Osip-Pokrywka, który wraz z żoną Magdą stworzył fotograficzno-dziennikarski duet. Wspólnie wydali album „Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II”, z którego zdjęcia publikujemy.
Do dziś podziwiamy jego kultowe role w „Zezowatym szczęściu” czy „Popiele i diamencie”. Prawdziwa ikona, gwiazda sceny i filmu lat sześćdziesiątych. Będąc u szczytu sławy, zginął w wypadku samochodowym. Przedwczoraj minęło 50 lat od tego...
Zawsze, gdy pojawia się reformator, pojawia się też jakiś Lepper, który krzyczy: on musi odejść! Jak ktoś mówi, że można było zrobić to lepiej, niech poda przykład kraju, który zrobił to lepiej - mówi Leszek Balcerowicz. Wraz z Lechem Wałęsą i...
To nie jest temat zastępczy, ale tak zostanie potraktowany. Poprzerzucamy się argumentami na temat reformy edukacji oraz liczbami nieprzyjętych do liceów, opozycja oflaguje się hasztagiem „skandal”, a rząd zasłoni brukselskim uśmiechem byłej...
Lubi się dzielić. Namibią, w której jest jeden z piękniejszych kanionów świata, Indonezją czy Australią, gdzie pomieszkiwał. Opowieściami, ciekawostkami, radami. I jeszcze tym, jak sfotografować Drogę Mleczną.
Spór o synagogę Izaaka trwa. Świątynia, przez ponad 10 lat dzierżawiona od Gminy Żydowskiej przez Fundację Chabad Lubawicz, która prowadziła w tym miejscu m.in. sklep z koszerną żywnością i bibliotekę, została zamknięta, a drzwi zaplombowane....
- Bezdomność uliczna to inny świat, z którym się zderzamy. Alicja w trakcie snu przeszła do lustrzanego pokoju i lekko opadła na podłogę, a wejście do świata bezdomności nie jest takie łatwe i lekkie. Wyjście jest jeszcze trudniejsze - mówi Paweł...
- Polski rząd ma szansę na nowe otwarcie w kontaktach z Unią Europejską. Nie będzie ich jednak bez prawdziwej demokracji, a ta z kolei jest możliwa tylko dzięki istnieniu dużych prywatnych mediów - mówi prof. Paweł Kowal z PAN, były wiceminister...
Ostatni z zasiadających na Wawelu Piastów jest jedynym władcą w dziejach Polski, któremu potomni nadali przydomek „Wielki”. Jednak to nie Kazimierz, spośród dzieci Łokietka, zrobił najświetniejszą karierę. Starsza siostra polskiego króla,...
Kamienica przy ul. Sienkiewicza 6 w Pabianicach została zrewitalizowana, a lokatorom wręczono już klucze do mieszkań.
ISD Huta Częstochowa może upaść. Przedsiębiorstwo jest zadłużone, w maju wstrzymano produkcję. Od 1 do 30 czerwca wprowadzono przerwy w pracy. W lipcu prawdopodobnie będzie podobnie.
Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w fali strajków, które przetoczyły się przez Lubelszczyznę w lipcu 1980 roku. Po raz pierwszy w historii PRL protestujący pracownicy zmusili komunistyczne władze do uznania ich za partnerów do rozmów.
Najhojniejsi byli działacze i sympatycy PiS. Sam Andrzej Pruszkowski na fundusz wyborczy tej partii wpłacił 31 tys. złotych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.