Prawie 182 tys. firm jest zarejestrowanych w województwie lubelskim. Olbrzymia większość z nich, ponad 99 proc., stanowią podmioty zatrudniające od 1 do 249 osób. Ich kondycji dotyczy „Raport o sytuacji mikro, małych i średnich firm w roku 2018”,...
- Naszym największym problemem były sprawy mentalne. Jak inaczej wytłumaczyć sytuację, kiedy wygrywamy czterema czy pięcioma punktami i nie kończymy najważniejszych piłek? - mówi Jelena Blagojević, kapitan Developresu Rzeszów po porażce z ŁKS-em...
Największy dzwon świata jeszcze w tym roku popłynie do Brazylii. W lipcu odlew serca. Jeszcze w tym roku największy dzwon kołysany na świecie, "Vox Patris", zostanie usadowiony na dzwonnicy w Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w pątniczym...
Seria zgonów w szpitalnych oddziałach ratunkowych na Śląsku skłoniła lekarzy do radykalnych środków zaradczych. Rozpoczęli kampanię, aby na SOR-y nie przychodzili pacjenci z błahymi sprawami i błahymi schorzeniami. Czyli kto?
Fundacja „Pomóż Im” organizuje bezpłatne warsztaty dla rodziców, którzy zmagają się z poważną chorobą swojego dziecka.
Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielkowie przygotowują się do sezonu nad jeziorem Miedwie. Obiecują, że w razie potrzeby szybciej niż do tej pory będą docierać z pomocą.
Alkohol, marihuana, dopalacze i elektroniczne urządzenia. To najczęstsze przyczyny uzależnień wśród dzieci i młodzieży.
Szczecińscy sędziowie murem za sędzią ukaraną dyscyplinarką. Wypuściła z aresztu niepełnosprawnego, bo nie miał adwokata.
Pacjenci, czekający od czterech lat na operację stabilizacji kręgosłupa na oddziale neurochirurgii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, odbierają w ostatnich dniach telefony odwołujące zabiegi. Przyczyną jest kolejna awaria tomokomputera...
Brakiem ugody zakończyło się już czwarte posiedzenie przed Sądem Rejonowym Warszawa Mokotów o odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć Mariana Sawicza - ofiary Grudnia 1970. W tej sytuacji córka zamordowanego zamierza pozwać ministra spraw...
Przeprowadzenie matur jest teraz w rękach rządu - mówi Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, szefowa Forum Związków Zawodowych.
Od 15 kwietnia 2019 mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogą zgłaszać swoje propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego na rok 2020. Ta będzie całkiem inna, podzielona na część ogólnomiejską oraz dzielnicową.
Czy klasycystyczny Nowy Zamek w Żywcu zostanie w rękach żywieckiego Starostwa Powiatowego, czy też trafi w ręce spadkobierców rodziny Habsburgów?
Wczoraj w sądzie zeznania złożyli prezesi Polskiej Ligi Koszykówki. „Nie było stanowiska dyrektora działu IT” - mówili. Nie pomogli tym oskarżonemu...
Gotycka perła, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nie ma wymaganego przepisami systemu ochrony przeciwpożarowej.
Najwyższa strażacka drabina, która „dyżuruje” w Bydgoszczy ma 40 metrów wysokości. Nasz najwyższy kościół ma 75 metrów.
Wczoraj nie zapadły żadne decyzje dotyczące udziału w budowie trasy S5 włoskiej firmy Impresa Pizzarotti. Być decyzje pojawią się do czwartku.
Na Starym Rynku obowiązuje zakaz upiększania ogródków sztucznymi roślinami , stosowania plastikowych mebli i budowania podestów.
16 kwietnia członkowie Senatu UMK przesądzili o losie bydgoskiego Collegium Medicum. Historia zatoczyła koło w roku jubileuszowym.
Dane GUS i szacunki analityków bankowych pokazują, że za produkty na zbliżające się święta trzeba będzie zapłacić więcej. Ponad połowa badanych w Barometrze Providenta stwierdza, że potrzebuje na zakupy 563 zł.
Oceny w dziennikach raczej będą, ale co dalej nie wiadomo.
Sekcja zwłok, której wyniki właśnie ujawniono, potwierdziła zeznania matki dzieci, których szczątki znaleziono w grudniu ubiegłego roku w Ciecierzynie w województwie opolskim. Matka i jej konkubent przebywają w areszcie. Obojgu grozi nawet...
Jeśli w szybko zmieniającym się świecie poszukujemy czegoś stałego - to wybierzmy stałe matematyczne. Jedną z nich jest liczba Pi. Jest to stosunek długości okręgu do jego średnicy. Już w starożytności zauważono, że stosunek ten jest taki sam dla...
Ponad 40 milionów złotych wydano już na remont pałacu Poznańskiego oraz pól hektara ogrodu pamiętającego rodzinę Poznańskich. Większość środków pochodzi z funduszy unijnych, a część z budżetu miasta. Pół miliona kosztował dotychczasowy remont...
Po raz drugi w historii Łodzi odbędzie się Ekumeniczna Droga Światła. Jest to nabożeństwo, w czasie którego wierni rozważają to, co się działo z Jezusem od zmartwychwstania do zesłania Ducha Świętego. Wezmą w niej udział duchowni i wierni...
Archikatedra, Zamek, CSK. Te lubelskie budynki wyposażone są w profesjonalne systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dzięki temu straż pożarna natychmiast jest powiadamiana o zagrożeniu.
Mówi, że zna swój las, jak własną kieszeń, a może nawet lepiej. Swój las, czyli teren Leśnictwa Buszyno w Nadleśnictwie Polanów. Ryszard Kochanowski jest leśniczym. Podkreśla, że sadzi las od 34 lat! Jaki ma dorobek? Trudno zliczyć. Średnio to 15...
Robert Madejski, białogardzki radny powiatowy, a zarazem były już prezes spółki miejskiej Invest-Park, opublikował w internecie blisko półgodzinne oświadczenie. To jego odpowiedź na niedawną konferencję burmistrz Białogardu Emilii Bury.
Do świąt zostało zaledwie kilka dni. Ci, którzy chcą piec i gotować powinni już teraz wybrać się na zakupy. Jakie promocje przygotowały dla nas sklepy?
Koło Gospodyń Wiejskich w Równopolu powstało w 1964 roku.
Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie powstało w 1964 roku, liczyło wówczas około 30 członkiń, a jego przewodniczącymi były kolejno: Izabela Kaźmierczyk, Irena Bogusławska, Danuta Gonia, Renata Dorsz i Renata Bąkowska.
Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembówku powstało 55 lat temu. Jego założycielką była Janina Szudrowicz.
Koło Gospodyń Wiejskich w Jeziorkach działa od 20 lat, swoją siedzibę ma w Wiejskim Domu Kultury i zrzesza obecnie 14 członkiń.
Gmina Kaczory to gmina wiejska, jedna z dziewięciu gmin powiatu pilskiego, oddalona od stolicy Wielkopolski o 91 km. W każdej z 13 miejscowości wchodzących w jej skład, mieszkańcy mają zapewnione komfortowe warunki do życia, wypoczynku i...
Miesiąc po „okrągłym stole” w sprawie przyszłości reprezentacyjnego placu w centrum miasta zapadła decyzja o nierealizowaniu zwycięskiej, budzącej kontrowersje koncepcji rewitalizacji.
Nie ma w okolicy miejscowości tak zasobnej w historyczne bogactwo jak Ujście. Jest jednym z najstarszych miast w Wielkopolsce. Jego historia sięga początków państwa polskiego, ale dzieje osadnictwa na tych ziemiach są dużo, dużo starsze.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.