Pod pokładem żaglowca „Dar Pomorza” rozgrywać się będzie akcja sztuki Sławomira Mrożka „Tango” - wzbogacona o jednoaktówką „Na pełnym morzu”.
Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej-Curie, Chrobrego, Gdańskiej i Światopełka w Stargardzie. Teraz jest tam rondo.
Mniej kontroli, więcej wykrytych nieprawidłowości. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Pomorskiem bierze na celownik firmy, w których może dochodzić do “składkowych nadużyć”.
Dokumenty, fotografie i eksponaty będzie można obejrzeć na niezwykłej wystawie pt. „Policjanci międzywojennego Białegostoku 1919-1939”. Jej otwarcie odbędzie się dzisiaj w Muzeum Wojska.
Inspektor Sił Powietrznych ostrożnie podaje, że pod koniec miesiąca Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego może zakończyć prace.
Prawdopodobnie od 1 maja br. pracownicy chojnickiego starostwa, dojeżdżający do pracy rowerem, mogą liczyć na dodatkowe 100 złotych do pensji. Pomysł promuje sam starosta.
Diagności i technicy ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej mają dosyć i zapowiadają radykalne kroki.
W Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni, który jest dzierżawiony przez firmę Scanmed, otwarto 15 kwietnia 2019 najnowocześniejszy w regionie częstochowskim oddział położniczo-ginekologiczny.
W środę na okres dwóch miesięcy zamkną ulicę Żorską w Rybniku. To jedna z głównych dróg wylotowych z miasta, która i tak mocno się już korkowała. Powód? Budowa drogi rowerowej. Mieszkańcy nie kryją zdenerwowania, tym bardziej, że w kwietniu mają...
Uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej podobnie jak gimnazjaliści tydzień temu, będą dziś rozwiązywać zadania z matematyki, a jutro z języków.
Irytacja, złość, wstyd, ogromne rozczarowanie - o tym mówią nauczyciele, rezygnujący z członkostwa w oświatowej „Solidarności”. Powodem jest oczywiście porozumienie z rządem podpisane przez Ryszarda Proksę. Z toruńskiej organizacji odeszło już 60...
W poniedziałek (15 kwietnia) została przekazana miastu ostatnia z trzech nieruchomości przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Inwestycja nie jest zagrożona.
Bydgoszcz dołącza do miast w których działa już usługa wypożyczenie skutera elektrycznego wprost z ulicy. Na razie będzie ich 35.
Jak szkoli się psy, które codziennie pełnią służbę w bydgoskiej straży miejskiej: szukają ludzi, patrolują parki? Przekonali się o tym ci, którzy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Nowe bilety czasowe, ale przy zachowaniu papierowego biletu jednorazowego - takie są wyniki konsultacji dotyczących zmian z opłaty w komunikacji w Bydgoszczy.
Ważą się losy jednej z najlepszych w regionie szkół rolniczych z Krzyżewa, w powiecie wysokomazowieckim. Po odejściu tegorocznych maturzystów w szkole nie będzie już ani jednego ucznia.
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zaprasza do konsultacji rozkładu jazdy pociągów na rok 2020, który zacznie obowiązywać od 14 grudnia 2019 roku.
Firmy Budimex i Track Tec rozpoczęły prace na odcinku torów od Lublina do Dęblina. Trasa do Warszawy ma być przejezdna już jesienią, a to niejedyna obietnica, jaką złożyli kolejarze.
W Puszczy Białowieskiej jest bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć - informują Lasy Państwowe. To magazyny wojskowe z materiałami wybuchowymi. Eksplozja wywołana przez pożar suchych drzew w jednostce może zniszczyć hektary Puszczy. Drzewa...
Codziennie ciężko pracują, żeby przywrócić blask piłce nożnej w Zamościu. Hetman stracił go w 2010 roku, kiedy zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Jest plan, by po latach upokorzeń wyprowadzić uznanego w regionie ex-drugoligowca na prostą.
Na poniedziałkowej sesji radni głosami KO przyjęli stanowisko popierające protest nauczycieli. Radni PiS choć byli w sali obrad, wcisnęli przyciski „nieobecny”.
Rządzący poszli na wojnę z nauczycielami z premedytacją, bo skalkulowali, że z nimi mają największą szansę wygrać, a to przed wyborami jest im potrzebne. Nie tylko po to, by pokazać, że ta władza jest silna i zdeterminowana. Upokarzając...
18 kwietnia 1025. Odbywa się koronacja Bolesława Chrobrego. Ubiegał się o nią 25 lat. Królewskim tytułem cieszy się zaledwie dwa miesiące. Ale zostawia monarsze dziedzictwo swoim następcom.
Archiwum. Historia skrzyń katyńskich i dokumentacji przywiezionej z Katynia w 1943 r. jest bardzo zagmatwana Przez długie lata w środowisku krakowskim panowało przekonanie, że materiały te nie zostały wywiezione przez Niemców, ale ukryte w...
Budżet Łodzi w 2018 roku okazał się historyczny. Po raz pierwszy dochody były wyższe od wydatków. Tak wynika ze sprawozdania z wykonania budżetu miasta za 2018 r., który został przedstawiony na sesji przez skarbnika Krzysztofa Mączkowskiego....
Zarząd Dróg Wojewódzkich wyjaśnia, że na przełomie roku prace zostały wstrzymane z uwagi na okres świąteczny i przerwę zimową wykonawcy. Ale zimy w tym roku nie było.
Zakupione za darowiznę nowoczesne napędy umożliwią precyzję, lepszą wydajność i komfort pracy żarskim ortopedom, a pacjentom skrócą czas zabiegów operacyjnych.
Sebastian Pieńkowski z PiS zapytał prezydenta o sukcesy Adama Piechowicza. Prezydent wyliczył m.in., że Piechowicz był współautorem Wieloletniego Planu Inwestycyjnego ale także wpadł na pomysł choćby... licznika drzewek
Dużo się mówiło o budowie nowej szkoły muzycznej, tam gdzie jest dawna siedziba Domu Harcerza. To dlatego on się przeniósł do nowo wybudowanych obiektów przy ul. Wyszyńskiego. Co się z tą dużą inwestycją dzieje? - pytają nasi Czytelnicy.
Po raz pierwszy uczniowie klas ósmych szkół podstawowych rozpoczęli wczoraj egzamin z języka polskiego. Dziś czekają na nich zadania z matematyki, a jutro z języka obcego.
Nauczyciele wciąż strajkują. Czy samorządy zapłacą im za dni, w których nie prowadzą lekcji?
W weekend po raz pierwszy został pokazany oficjalnie pomnik Czesława Niemena, wybitnego polskiego muzyka i multiinstrumentalisty, którego korzenie związane są z Białogardem. To właśnie ten pomnik stanie w Białogardzie, pomiędzy muzeum a Pałacem...
W minionym tygodniu straż pożarna kilkukrotnie gasiła pożary traw i trzcin. Doszło również do wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców.
- To pozwoliło uczniom na rozwinięcie skrzydeł - komentowała Aleksandra Radecka, polonistka i opiekun koła dziennikarskiego działającego przy ZSP w Kaliszu Pomorskim trzydniowe warsztaty z kreatywnego pisania, prowadzane w Starej Studnicy przez...
Mimo strajku nauczycieli, pierwsze w historii egzaminy ósmoklasistów rozpoczęły się w poniedziałek w Koszalinie bez przeszkód. W większości szkół komisje egzaminacyjne zapewnione są też na pozostałe dni testów.
- Test był łatwy - stwierdzili ósmoklasiści, którzy wczoraj wykazywali się wiedzą z języka polskiego. Dziś przed nimi matematyka, a przed nauczycielami - kolejny dzień strajku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.