- Musimy się podpisać na liście, że przeczytaliśmy list minister edukacji Anny Zalewskiej - mówią nauczyciele. Chodzi o pismo dotyczące podwyżek i dodatków dla pedagogów.
„Trump i pole kukurydzy” to najnowsza, a pierwsza w tym roku, propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Jej reżyserem jest Paweł Łysak, dawny dyrektor naszej sceny, teraz szef stołecznego Teatru Powszechnego. Wspólnie z zespołem zastanawia się,...
Od momentu wyburzenia tzw. Szkieletora w Sosnowcu minęły ponad dwa lata. Teren, na którym się znajdował, został przeznaczony na sprzedaż. Prezydent miasta zafundował mu niebanalną reklamę.
Związkowcy "Solidarności" z TRW w Częstochowie domagają się podwyżek płac dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę o 400 zł brutto do stawki zasadniczej.
Najnowocześniejsza w Europie fabryka opakowań z tektury ma powstać w podbielskiej Jasienicy. Należąca do koncernu Rossmanna firma zamierza zainwestować 70 mln euro w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, która wkrótce stanie się...
Oddział Chorób Wewnętrznych I w Wodzisławiu Śląskim tymczasowo zaprzestał działalności. Od 1 marca ma trwać remont. W tym czasie szpital ma nadzieję znaleźć nowych lekarzy.
Ukazało się drugie wydanie książki, od lat oczekiwanej przez inowrocławian.
Mieszkania komunalne są dla osób o przeciętnych dochodach. Jak ktoś jest bogaty, to powinien płacić więcej albo się wyprowadzić. O tym mówią przepisy, które zaczną obowiązywać w kwietniu.
W Teatrze Horzycy w Toruniu powstaje przedstawienie o fenomenie rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Premiera spektaklu „Wróg się rodzi” odbędzie się 30 marca.
9,5 mln złotych - to tegoroczny budżet Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na inwestycje. To więcej niż w roku ubiegłym.
Komendant miejski policji przedstawił toruńskim radnym sprawozdanie z działalności służb w 2018 roku. Znalazły się tam między innymi informacje na temat bezpieczeństwa na drogach.
Rozpoczął się proces lubelskiego przedsiębiorcy oskarżonego o wyprodukowanie i sprzedaż nigeryjskiej armii dziesięciu specjalistycznych samochodów honker. Transakcji miał dokonać bez wymaganego zezwolenia. Zbigniew T. chce dobrowolnie poddać się...
Szukasz rodzinnego auta z nutką sportowego zacięcia? Audi ma coś specjalnie dla Ciebie! Poznaj nowe Q3. To crossover, który pokochasz.
W Lechu Poznań rozegrał 22 mecze. Gdy pojawiał się na boisku, kibice mieli złe przeczucia, choć z nim w składzie, poznaniacy nie mają wcale katastrofalnych statystyk. 11 zwycięstw - 3 remisy - 8 porażek, ten bilans nie wskazuje, że Kolejorz gra z...
Trzech ratowników z poznańskich Term Maltańskich zostało skazanych na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Taką karę mają ponieść za śmierć 11-letniego Patryka ze Śremu. Chłopiec w Dniu Dziecka utonął w basenie ze sztuczną falą. Mimo że nie...
ContactHero to nowoczesne przedsiębiorstwo zajmujące się telefoniczną sprzedażą i obsługą klienta. Zakres działania firmy to głównie branża edukacyjna oraz health & beauty. ContactHero z centralą w Białymstoku mieści się w modernistycznym budynku...
Podczas trwających targów Budma 2019 Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości, zapowiedział, że Wolne Tory w Poznaniu mają być "perłą w koronie". - Chcemy budować w taki sposób, by osiedla mieszkaniowe wytyczały zupełnie nowe trendy. Nasz...
Byli szefowie poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich oraz Zakładu Robót Drogowych zostali uznani winnymi i skazani w procesie dotyczącym afery parkingowej. Łącznie skazano sześć osób, które uznano winnymi fałszowania dokumentów i rozliczenia kosztów...
Znany scenograf Jerzy Murawski wygrał proces z Bajem Pomorski o naruszenie praw autorskich. Toruński teatr musi go przeprosić i zapłacić odszkodowanie.
Kiedy miesiąc temu zapytaliśmy ratusz o budowę nowego stadionu żużlowego, otrzymaliśmy odpowiedź, że decyzją prezydenta Krzysztofa Żuka stadion powstanie w dotychczasowym miejscu i na podstawie zmodyfikowanego projektu z 2007 roku. Dzisiaj okazuje...
Oskarżony twierdzi, że 20 czerwca 2018 r. został doprowadzony przez rodzinę na skraj szaleństwa. „Kłamca”, „gamoń” - komentowali jego bliscy w sądzie.
Zaczyna się sezon startowy. W tym roku nie zabraknie biegów, w których będziemy mogli wystartować.
W województwie lubelskim zmalała liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS. Podobne zjawisko po raz pierwszy zaobserwowano w całej Polsce.
Historia 18. Pułku Artylerii Lekkiej zaczęła się w połowie lutego 1919 roku we Włoszech, w obozie La Mandria di Chivasso k. Turynu, gdzie z polskich jeńców - byłych żołnierzy austrowęgierskich, utworzono polskie jednostki wojskowe.
Rzeszowscy radni dali zielone światło zmianie siedziby Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Z budynku przy Miłocińskiej do Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sucharskiego. Potrzebna jest jeszcze zgoda podkarpackiego kuratora oświaty.
Z Markiem Rybkiewiczem, trenerem Wólczanki Wólka Pełkińska porozmawialiśmy po meczu sparingowym z Siarką Tarnobrzeg.
27-letnia kobieta została w poniedziałek potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych przy ulicy Podwisłocze. To kolejny wypadek na pasach, które z założenia mają być dla pieszych azylem.
Dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, jak wyglądają przygotowania ligowców do rundy wiosennej na przykładzie Stali Mielec. Tym razem zajrzeliśmy za kulisy obozu przygotowawczego mieleckiej drużyny.
Mieszkańcy Podkarpacia najbardziej w Polsce są zadowoleni z terenów zielonych w swoim regionie. Lubią swoją miejscowość. Jednak w kategorii ogólnego zadowolenia, nie jesteśmy już liderami.
Dyrekcja sanockiego szpitala zakończyła postępowanie wyjaśniające dotyczące 63-letniego mieszkańca Zagórza, który był pacjentem oddziału ratunkowego.
Czyściej zrobiło się na głównych alejkach parku przy zabytkowym dworku w Rusocinie. Harcerze i mieszkańcy sprzątnęli zalegające w krzakach i na ścieżkach śmieci. W dwie godziny zebrano 60 worków i inne odpady: telewizor, dywany oraz misę WC.
Do pierwszego dnia marca mieszkańcy mogą oddawać głosy na projekty zgłoszone do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Tczewa. O realizację walczą 24 pomysły. Do podziału jest tradycyjnie milion złotych.
Trwa remont Centralnego Ośrodka Żeglarskiego Polskiego Związku Żeglarskiego w Trzebieży.
Prokuratura bada, czy podejrzani w aferze melioracyjnej powinni usłyszeć kolejne zarzuty.
Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Stargardzie kontynuuje wydawanie naukowej publikacji o historii Stargardu i krajów nadbałtyckich. Światło dzienne ujrzał kolejny, 12. już tom „Stargardii”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.