Jest niedziela. Dom Ronalda McDonalda w Krakowie tętni życiem. Rodziny chorych dzieci mają okazję pobyć razem.
Rozmowa z dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim, legendą opozycji za czasów PRL-u i stanu wojennego. Enerdowska Stasi umieściła go nawet na liście 60 najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjonistów.
Podczas dyskusji telewizyjnych o utrudnieniach dostępu do gmachu Sejmu, jeden z posłów partii zaprzyjaźnionej z rządzącą koalicją zażartował, mówiąc, że niebawem do ochrony Sejmu zostaną użyte Rosomaki, czyli opancerzone transportery bojowe. Czy...
Napis „I love Słupsk”, który ustawiono na początku ulicy Wojska Polskiego, bardzo dobrze wygląda. Mam nadzieję, że wandale szybko go nie zniszczą, bo to wyrazisty i solidnie wykonany nowy symbol miasta, którego Słupskowi brakowało.
Uczniowie słupskiego „mechanika” będą pływać po morzu. Młodzież, która w ramach nauki poznaje zagadnienia żeglarskie, teraz będzie wykorzystywać je w praktyce. Pierwsi płyną już dzisiaj.
Jak już wspomnieliśmy w poprzednim odcinku naszego cyklu, istnieją dwa zasadnicze sposoby na poprawę czystości powietrza w takim mieście jak Łódź: podłączenie domu do sieci centralnego ogrzewania albo wymiana pieców – starych, pamiętających...
Sprawa dotyczy fali protestów, która 10 lat temu przetoczyła się przez szpital. Lekarze wynegocjowali dodatkowe pieniądze.
Pomysłowość dzieci w powyższej kwestii jest zaskakująca.
Widzowie pokochali Mikołaja Roznerskiego za występy w „M jak miłość", ale gwiazdor ma również na swoim koncie wiele ról teatralnych.
Zakamarki łódzkich zajezdni, dyspozytornia o bladym świcie, hale Zakładu Techniki i wiele innych miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów komunikacji miejskiej znalazło się na 50 fotografiach, wybranych z kilkuset zrobionych w ramach...
Ponad cztery tysiące osób zareagowało na apel o pomoc na rzecz małej Amelki, wpłacając datki. Zadziałał też minister sprawiedliwości.
Mieszkańcy kilku ulic na Wieprzycach zażądali wczoraj od urzędników... zabarykadowania ich drogi. Dlaczego? Bo ruch z remontowanej Kostrzyńskiej przeniósł się pod ich okna.
Dzięki projektowi Lubuskie Bony Rozwojowe przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie na szkolenia od hatu do studiów MBA, a także usługi doradcze.
Zielonogórzanka Klaudia Baranowska postanowiła rzucić pracę w korporacji i spełniać swoje marzenia. Tak powstała strona ezguba.pl – ratunek dla tych, którym często zdarza się coś gubić, ale i dla znajdujących ważne dla nas przedmioty.
W atmosferze wielkiego rozczarowania i rozgoryczenia przyjdzie Stelmetowi Enei BC rozgrywać ostatnie mecze sezonu 2017/18. Niestety, już tylko o brązowy medal.
Z którą z inwestycji jest najwięcej problemów? Oco walczą władze miasta? Od czego Wadim Tyszkiewicz odwraca głowę? Tego można było dowiedzieć się podczas spotkania z prezydentem miasta.
Dobiega końca dobudowa nowej oraz termomodernizacja starej części budynku powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach pry ul. Pszennej. Koszt inwestycji to 9,5 mln zł. Lecznica ściąga też wysokiej klasy specjalistów.
- Ile osób regularnie jeździ na sprzątanie do Niemiec? Setki. Może tysiące - mówi Beata, która od lat w ten sposób sobie dorabia.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że komunia to jednak spektakl dla dorosłych. A przecież nie o to chodzi - o komunijnych i nie tylko przyjęciach rozmawiamy z psychologiem Jackiem Pawłowskim.
Minister Marek Gróbarczyk ogłosił na konferencji prasowej w Ustce przyznanie prawie 200 mln zł na przebudowę portu. Jednak po jego wizycie pozostał niesmak.
Pojezierze Drawskie: Pogoda rozpieszcza nas. Pod koniec maja jest tak ciepło jak jak w pełni lata. Nic dziwnego, że nad jeziorami spotkać można coraz więcej turystów. Sprawdziliśmy, jak wyglądają przygotowania do sezonu turystycznego.
Chrystianizacja Pomorza trwała ponad sto lat. Jednym z czynników, które ugruntowały chrześcijaństwo na południowym brzegu Bałtyku były monumentalne świątynie w tym ta, górująca nad Kołobrzegiem.
W czerwcu ruszy kolejny cykl spotkań z mieszkańcami, podczas których będą też prowadzone głosowania na projekty osiedlowe. Głosowanie na projekty ogólnopolskie będzie we wrześniu. Dziś publikujemy część projektów, za tydzień - kolejną.
W koszalińskiej katedrze trwa remont jej wnętrza, jakiego ta znana świątynia po wojnie jeszcze nie doświadczyła. Odkopana oryginalna posadzka z XIV wieku, inna lokalizacja pochówku bp Czesława Domina, kolumny i ściany pomalowane na biało, nowy...
Rozmowa z Eugeniuszem Reduchą, dyrektorem Poczta Polska S.A. Region Sieci w Białymstoku
To prawidłowość, przy pomocy której, politolodzy próbują oszacować szanse poszczególnych kandydatów w wyborach na prezydentów, burmistrzów, wójtów. Przemawiają za nią nawyki wyborców, swoisty konserwatyzm, czyli niechęć do zmian, szukania...
Pan Marek, kierowca TIR-a z Wrocławia pod koniec marca dowiedział się, że ma w głowie wielki guz. Żeby usunąć go jak najwięcej, neurochirurg musiał z mężczyzną rozmawiać, gdy już otworzył czaszkę i wycinał nowotwór. Opłacało się. Dzięki odważnej...
Kto ma szanse na urząd prezydenta? Na których kandydatów chcą głosować podlaskie kobiety, kogo wolą panowie?
Tak wynika z naszego pierwszego wyborczego sondażu. Obecny prezydent zgarnąłby ponad połowę głosów. Sprawdźcie kto jest za nim.
Mikołaj ciągle pyta: “Mama, kochasz mnie?”. A gdy mama nie usłyszy, sam sobie odpowiada: ‚Tak kocham cię, I jesteś dla mnie najcudowniejszy”.
Lidia Tasarz, mieszkanka powiatu golubsko-dobrzyńskiego, która w ubiegłym roku wydała debiutancką powieść „Nić Ariadny”, podpisała umowę na publikację dwóch kolejnych powieści.
Mitologia autorstwa Jarosława Kaczyńskiego to nic innego, jak manipulacja emocjami Polaków w celu zdobycia i utrzymania władzy. A Polacy kochają patriotyczne mity.
Marbud Zielone Wzgórze, spółka, która buduje osiedle w Różankowie, ma poważne kłopoty. Kolejni rozgoryczeni mieszkańcy domagają się zwrotu pieniędzy, które wpłacili na poczet nowego domu.
Rozmowa z Wojciechem Waglewskim, założycielem i liderem grupy Voo Voo, o sile muzyki i charakteru.
Rozmowa z prof. Dorotą Piontek, politologiem z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM o sondażowych wynikach wyborów.
Oferty już są- głównie praca w marketach lub na produkcji. Ale nie tylko. Młodzieżowe Biuro Pracy OHP we Włocławku proponuje też pracę ... poza Włocławkiem. Z zakwaterowaniem.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.