Mieszkają w luksusowych domach, jeżdżą „wypasionymi” autami, noszą torebki od Prady i buty od Manolo Blahnika. O wszystkich wydatkach decyduje i za wszystko płaci bogaty mąż. Dopóki ma na to ochotę...
W latach 30. XX wieku w okresie przedświątecznym łodzianie też tłumnie odwiedzali sklepy, choć kupcy często narzekali na utarg. Na stołach nie mogło zabraknąć szynek i kiełbas. Przed Wielkanocą uaktywniali się też złodzieje. Święta mieszkańcy...
Wybrano wykonawcę na budowę domu kultury. To spółka Adamietz ze Śląska.
26 kwietnia minie kolejna rocznica, 73 lata temu zręczny manewr oddał Szczecin na łup czerwonoarmistów. Zdobywcy zobaczyli morze ruin i wysadzone wszystkie przeprawy przez Odrę. Zajęli też bez wielkich walk Police .
Sześć godzin po użyciu policyjnego paralizatora w Przecławiu, umiera młody mężczyzna. Jeszcze nie wiadomo, czy urządzenia mogło przyczynić się do zgony, ale sprawie nadano najwyższy priorytet
Piwo nie musi kojarzyć się z patologią. Jest inicjatywa, aby skłonić radę miasta do odstąpienia od zakazu spożywania napojów alkoholowych w obszarze bulwarów.
Tytus zamieszkał w Rzeszowie 7 lat temu. Dostał pokój, nauczył się załatwiać do kuwety i dawać buziaki. Dziś to 80 kg przedniej wieprzowiny, ale jedno jest pewne - nigdy nie wyląduje na świątecznym talerzu.
Zbudowany został w XVIII wieku przez Jana Klemensa Branickiego jako zbrojownia. Przez lata zmieniał swój wygląd i przeznaczenie. Znajdowała się tu i tania kuchnia, i ekskluzywna kawiarnia, a sam obiekt był świadkiem wielu wydarzeń i ważnych...
Zaczynał tradycyjnie na zmywaku, by po 11 latach z uniwersyteckim dyplomem mistrza kuchni w ręku i doświadczeniem pracy we wszystkich kuchniach świata, wrócić do rodzinnego miasteczka.
O sensie poszczenia, komercjalizowaniu się świąt, kryzysie powołań i sensie Wielkanocy rozmawiamy z ks. dr. Wojciechem Rebetą, ojcem duchownym Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
Ponad 800 osób w ubiegłym roku dostało grzywny za zaśmiecanie Torunia. Bałaganiarzy w różnych okolicznościach namierzyła straż miejska.
W domu był potworny głód. Po mąkę, czy mleko chodziłyśmy do gospodarzy, do wsi oddalonej o 20 km od Białegostoku.
O akcji „Wielkanoc w Polsce” rozmawiamy ze Zbigniewem Wojciechowskim, prezesem Wspólnych Korzeni.
Niektórzy krzywią się, że to gatunek obcy, że wygląda jak skrzyżowanie krokodyla z dinozaurem, a przy dotknięciu wydziela nieprzyjemny śluz. A jednak jesiotry, bo o nich mowa, stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Chodzi o pozyskiwany z...
Nie ma w niej ani sklepu, ani kościoła, nad czym mieszkańcy od dawna ubolewają.
- Kiedy wyjeżdżałam na studia doktoranckie do Niemiec, wiedziałam, że ze zdobytą wiedzą będę chciała wrócić do Polski, marzyłam, by „przywieźć” do kraju nową dziedzinę, poruszyć naukę - mówi dr Agata Karska, astrochemiczka z UMK w Toruniu
KSSE pochwaliła się wynikami. Od początku 2018 roku pozyskała 20 inwestycji wartych ponad 860 mln złotych. To 800 nowych miejsc pracy i utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia na poziomie blisko 11 tys. pracowników.
Pisząc przed tygodniem o pińskich rodzinach, których potomkowie osiedli na Śląsku Opolskim – w Kietrzu i Jełowej, z powodów redakcyjnych musiałem przerwać opowieść o losach Katarzyny Nowotnej. Oto kontynuacja.
W święta wielkanocne woda miała szczególne znaczenie. Żeglarze i rybacy, którzy związani z nią byli na co dzień, wiedzieli o tym najlepiej.
Monika Ameryk, dietetyk, mówi o tym, w jaki sposób można zmienić tradycyjne ciężkostrawne potrawy w posiłek, którego spożycie będzie korzystne dla organizmu.
Tancerze z Promenady są bardzo zdolni i niezwykle pracowici - tak mówi ich instruktor Grzegorz Klekotko. Dlatego sukces goni sukces. Zdobywają mnóstwo medali oraz pucharów.
Architektura drewniana ma u nas ogromny potencjał. Trzeba o nią zawalczyć, zbadać przeszłość tych zabytków
Z Alicją Majewską, piosenkarką, rozmawiamy o Wielkanocy, jej jubileuszu, zespole Partita i o Poznaniu.
Wbrew pozorom smak jajka nie zależy od koloru skorupki. Zależy od kury, a naprawdę dobre jajka znoszą kury szczęśliwe, takie, które nie gnieżdżą się w klatkach, mają wybieg, naturalne światło i naturalną paszę.
Moje wiersze kierowane są przede wszystkim do ludzi, którzy poszukują w swoim życiu głębszego sensu, poszukują Pana Boga - mówi ks. Krzysztof Konkol. - Chciałbym, aby odpowiadały na ich pytania.
Dr Grzegorz Balawajder, Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego.
Są nowe propozycje dotyczące zagospodarowania Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji w Podgrodziu. Zarząd powiatu polickiego postanowił zagospodarować nieruchomości na przykład w formie najmu, dzierżawy czy użyczenia.
Przed nami najważniejsze święta dla katolików - Wielkanoc. Czas symboli, tradycji i obyczajów, znaczenie których warto przypominać.
Cukiernik to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Warto się kształcić w tym kierunku, bo pracę można znaleźć także za granicą.
Cztery osoby zmarły z jej powodu a ponad 7,3 tys. zachorowało na grypę w minionym tygodniu. Szczyt grypowy w Zachodniopomorskiem trwa.
Pamięć o księdzu Janie Kaczkowskim, jako „onkocelebrycie” słabnie. I bardzo dobrze - uważa Przemysław Wilczyński, autor książki „Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia”.
Pierwszy aparat dostał od taty. Miał wtedy 14 lat. Wówczas jeszcze nie przypuszczał, że łapanie ulotnych chwil w kadrze stanie się tak ważne w jego życiu. Paweł Kreft z Nowego Barkoczyna ma jeszcze wiele marzeń.
Zamek w Bobolicach pod Częstochową jest w serialu „Korona królów” Wawelem. Bobolicki zamek powstał z ruin, a odbudował go Jarosław W. Lasecki.
Charlotte Link to najbardziej znana na świecie niemiecka autorka kryminałów. Jej książki są bestsellerami w wielu krajach. Nam pisarka mówi o tym, dlaczego nie pisze serii thrillerów i dlaczego miejscem akcji jej książek są Anglia lub Walia, a...
Pracuje jako ratownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a gdy nie pracuje, chodzi w góry. To Jarosław Botor, zabrzanin, który był uczestnikiem narodowej wyprawy na K2 i brał udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.