Stowarzyszenie Lepszy Koszalin wyszło z inicjatywą, by miasto Koszalin przejęło od PKP budynek dworca kolejowego wraz z otaczającą go infrastrukturą. W czwartek przedstawiono projekt.
Jedne to tylko nazwiska z datami, inne to całe zdania. Jedne są po niemiecku i są bardzo stare, inne brzmią po polsku i zostały napisane kilkanaście lat temu. Efekt? Niezwykłe, niemiecko-polskie graffti.
Od wielu miesięcy stan ulicy Nad Torem w miejscowości Książki jest w opłakanym stanie. Mieszkańcy do swoich posesji dojeżdżają ciągnikami. Inne pojazdy mają problem z pokonaniem błota, które znajduje się na drodze.
Strzelczanie są zszokowani wycinką drew przy starostwie. - To nie nasz teren. Na swoim drzewa na pewno bym oszczędził - zapewnia burmistrz Mateusz Feder. Ale nic już nie da się zrobić. Na pociechę starosta zapewnia: - Będą nowe nasadzenia.
W Słupsku dwukrotnie grała pierwsza reprezentacja Polski. Było też kilka spotkań reprezentacji juniorskich. To między innymi u nas stawiało pierwsze kroki międzynarodowe paru piłkarzy znanych z europejskich i światowych aren.
Ten wyrok to ogromny sukces wszystkich po kolei wójtów Smołdzina, którzy się nie ugięli.
Pod koniec 2017 roku w Kujawsko-Pomorskiem było wydanych ponad 13 tysięcy pozwoleń na posiadanie broni, czyli prawie o 200 więcej niż jeszcze w 2015 roku.
Darmowa komunikacja miejska dla uczniów w Słupsku? Dlaczego prezydent woli o tym mówić, niż to zrobić od ręki
Ulica Darłowska w Ustce na zawsze straciła swój zielony wygląd. Na odcinku 12 kilometrów runęło 717 drzew, a przynajmniej na tyle opiewało zamówienie publiczne
Białostocka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie gigantycznego wyłudzenia. Jednym z oskarżonych jest Mirosław Cz., były prezes Mostostalu Białystok. Zdaniem śledczych, wyłudził on prawie 146 milionów złotych.
Dawno pokończyli szkoły, mają nawet niezłą pracę, stać ich na własne mieszkanie i samochód, ale nadal mieszkają „przy rodzicach”. Coraz więcej dorosłych synów i córek żyje tak, bo im wygodnie.
Gdy prawie cztery lata temu w małym Bukowcu powstał pierwszy musical, nie tak łatwo było o artystów. Teraz młodzież sama się zgłaszała.
Panie nie tylko uczą się, jak o siebie dbać, ale też zwyczajnie mogą ze sobą pobyć, pogadać o tym, co każda przeżywa... To chyba największa wartość warsztatów w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie.
Listonosz przejechał naszego kota! Popatrzył tylko na cierpiące zwierzę i odjechał - poinformował nas pan Bartłomiej z Gronowa.
Ruszył remont ul. Sikorskiego. Na razie wielkich zatorów nie ma. Ale najgorsze może nadejść, kiedy skończą się ferie...
Grypa w regionie szaleje coraz bardziej. Pod koniec stycznia było ponad 3 tys. zachorowań lub podejrzeń zachorowań, dziś jest ich już prawie 5 tys.
Grobów jest coraz więcej, kaplica marnieje z dnia na dzień. Urząd ma plany, ale minie jeszcze trochę czasu, zanim je wprowadzi w życie.
Trojaczki urodziły się w szpitalu w Zielonej Górze. Maluszki i ich mama czują się świetnie. Niedługo wracają do domu - do Żar.
Na drodze, którą kilkunastu rolników dojeżdża do swoich pól, powstać ma ścieżka rowerowa. - A innego dojazdu nie ma! Jeśli powstanie tu ścieżka, pozbawi się nas miejsca pracy i środków do życia - mówią zdenerwowani rolnicy. Na razie prace...
Budowane przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino dostanie patrona. Kandydatów jest dwóch: były premier Tadeusz Mazowiecki oraz sanitariuszka wyklętych Danuta Siedzikówna ps. Inka. Pierwszą kandydaturę forsuje PO, drugą - PiS. A to oznacza...
Pomagamy, by nasze dziennikarstwo było pożyteczne. Bronimy przed bezsensownymi decyzjami urzędników. Wiemy, że w Wielkopolsce nie jesteśmy sami.
Z dnia na dzień zmienia się stacja Stalowa Wola Rozwadów. Nowe perony, tory, sieć trakcyjna to w konsekwencji krótsze przejazdy pociągów, wyższy komfort podróżowania i zwiększone bezpieczeństwo.
Choć „Głos Wielkopolski” co dzień tworzy się w redakcji w Poznaniu, z pomocą redakcji regionalnych między innymi w: Kaliszu, Pile, Gnieźnie, Wągrowcu i Szamotułach, to nie tylko dzięki pracy dziennikarzy może powstać i trafić do rąk tysięcy...
Bezdomni koczowali na cmentarzu. Zaczęli kraść ocynkowane trumny. Cięli je, bo chcieli sprzedać na złom. Nie wyszło im. Policja ich złapała.
Meble kuchenne należą do jednych z najdroższych na rynku. Urządzając to pomieszczenie możemy się zdecydować na gotowe zestawy, meble podwymiar lub modułowe. Jakie są najlepsze?
Raz, a dobrze, czyli skąd wziąć pieniądze na generalny remont domu? Wasz dom lata świetności ma już za sobą? Może warto zastanowić się nad jego większym remontem. Nataki cel możecie wziąć kredyt.
Systemy alarmowe do niedawna były luksusem, na który niewielu mogło sobie pozwolić. Dziś, dzięki spadkowi cen, to udogodnienie jest coraz powszechniejsze.
Zepsuta klamka, skrzypiące i wiecznie opadające zawiasy, pęknięta szybka - to tylko jeden z wielu powodów wymiany drzwi wewnętrznych. Na szczęście, oferta producentów potrafi sprostać najbardziej wymagającym klientom.
Jest wulkanem energii. Od 14 lat na najtrudniejszym fizycznie etapie macierzyństwa. Tym z pieluchami, nocnym wstawaniem, karmieniem. To o domu Karoliny Kałkowskiej pisaliśmy w „Głosie Wielkopolskim”, że pięknieją tu niechciane dzieci.
Są nadzieje, że w grudniu uda się przywrócić pociągi pomiędzy trzema województwami dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. Odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie.
W Poznaniu wiele osób i instytucji pomaga innym. Do pomocy uchodźcom nawołuje metropolita poznański, są fundacje, wspierające ubogich w Indiach czy Afryce, ale także tu na miejscu.
Rozmowa z Małgorzatą Potocką, aktorką, reżyserem oraz producentem filmowym o blaskach i cieniach przy okazji spotkania z widzami w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Se(a)ns” w Lipnie.
Chciałem być aktorem - jestem. Chciałem podróżować po świecie, to było moje marzenia od dziecka - podróżuję. Chciałem zrobić licencję pilota, bo urodziłem się w Mielcu - zrobiłem. Zasadnicze rzeczy mi powychodziły, ale moje życie było złożone z...
Jeśli miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt, to w Wielkopolsce mieszka wiele wrażliwych i bezinteresownych osób. Jedni prowadzą schroniska dla bezdomnych psów, inni stają w obronie bezbronnych braci mniejszych. Gdyby nie oni, los...
Edmund Trotno, mieszkaniec Jabłonowa przez całe życie miał w sobie wrażliwość na dzieci. Być może przez to, co przeżył jako dziecko.
O Dorocie Raczkiewicz pisaliśmy już wielokrotnie. Nie sposób jednak nie wspomnieć o kimś, kto z taką determinacją walczy o to, w co wierzy. Dorota Raczkiewicz stoi na czele Drużyny Szpiku, z którą odmienia życie chorych dzieci i ich rodzin....
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.