W ramach rządowego programy w regionie tarnowskim budowane będą trzy nowe bloki. Tanie mieszkania zaoferują gminy Zakliczyn i Szerzyny. W Tarnowie o Mieszkaniu Plus na razie można zapomnieć.
Politycy tworzą prawo kierując się tym, ile zyskają: głosów, posad do rozdania, pieniędzy dla siebie. Reszta nie ma znaczenia. Tak warto spojrzeć na zaostrzenie prawa do aborcji lub, jak chcą niektórzy, jej delegalizacji. Sensu i logiki jest w tym...
Styczeń 1945. Dobiega końca niemiecka ofensywa w Ardenach. W zamiarze Hitlera miała zmienić losy wojny na froncie zachodnim i zmusić aliantów do rozmów o zawieszeniu broni. Natarcie zostało jednak w ciężkich walkach powstrzymane. Dla US Army była...
Kontrowersje. Z opowieści Małopolan o pracy Poczty można stworzyć grubą książkę skarg i zażaleń. Ale równie gruba byłaby księga żalów pocztowców.
Prawie trzystu bohaterów z Tarnowa i okolic biło się o wolność Polski w powstaniu styczniowym. Mauzoleum upamiętniające walczących w 1863 roku było miejscem manifestacji patriotycznych.
- Należy szybko zmienić nowe zapisy w prawie łowieckim dotyczące organizacji polowań - twierdzi Mieczysław Kasprzak, podkarpacki poseł PSL.
Trzy wieże obserwacyjne na granicy z Ukrainą, modernizacja trzech placówek oraz rozbudowa systemów ochrony technicznej granicy to najważniejsze inwestycje Straży Granicznej w Podkarpackim.
Andrzej Sapkowski nie chce pracować przy serialu o Wiedźminie. Na fotelu reżysera zasiądzie Tomasz Bagiński.
Na Ukrainie panuje epidemia gruźlicy – alarmuje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Chorych jest tam, oficjalnie, 30 tysięcy osób. 9 tys. na gruźlicę lekooporną. Czy mamy się czego obawiać na Podkarpaciu, gdzie przybywa obywateli Ukrainy?
Rozmawiamy z Romualdem Niziołkiem, kierownikiem działu sprzedaży w salonie Toyota M. Romanowski w Kielcach.
Mali i średni przedsiębiorcy są gotowi inwestować w bhp głównie ze względu na korzyści ekonomiczne wynikające z zapewnienia bezpiecznych warunków wykonywania obowiązków służbowych – wynika z IV edycji badania Koalicji Bezpieczni w Pracy.
21 i 22 stycznia to dwie szczególnie ważne daty, gdyż to właśnie wtedy przypada święto Babć i Dziadków. . Jednym ze sposobów na utrzymanie wysokiej formy jest stosowanie się do zasad odpowiedniej diety. Oto kilka najważniejszych zaleceń...
W minioną niedzielę w klubie Żak zakończył się czterodniowy festiwal Dni Muzyki Nowej. W tym roku było to osiem koncertów, różnorodnych stylistycznie i od strony wykonania. Dopisała publiczność, co pokazuje, że polskie gusty muzyczne nie...
Lada dzień poznamy nazwisko nowego sternika Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich „Szkuner” sp. z o.o. Przedsiębiorstwo od lat boryka się z problemami.
Jeśli miasto przystąpi do programu WFOŚiGW, bydgoszczanie będą mogli dostać 4 tysiące złotych na wymianę swojego starego pieca węglowego na coś bardziej ekologicznego.
Ministerstwo ostrzega obywateli, ale nie kontroluje obrotu medykamentami. Te zaś są wywożone z kraju i sprzedawane z zyskiem w UE.
Na tę inwestycję mieszkańcy czekają już kilkadziesiąt lat. Najważniejsza ulica na Białostoczku zostanie przebudowana. Roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku.
Czytelniczka prosi o interwencję w sprawie poczekalni na dworcu kolejowym w Stargardzie.
Klasztor Cystersów w Bierzwniku przejdzie renowację. Całość prac ma kosztować 1 mln zł. Inwestycję finansowo wspomoże marszałek województwa przeznaczając na ten cel ponad 820 tys. zł.
Prawie 90 pań i panów zgłosiło się do „Gazety Współczesnej“ na castingi do konkursów Miss Podlasia 2018, Miss Nastolatek 2018 i Mister Podlasia 2018.
Porty Lotnicze planują przejęcie udziałów lotniska w Radomiu i skierowanie tam samolotów, które się nie mieszczą na coraz bardziej zatłoczonym warszawskim Okęciu. O przejęciu „warszawskich” połączeń myśli też dyrekcja lotniska na łódzkim...
Rodzinna firma z Łodzi od ponad 60 lat produkuje maski i karnawałowe gadżety. Przez ten czas gusta balowiczów bardzo się zmieniły. A ofertę trzeba było kilka razy uaktualniać. Bo z karnawału wcale nie jest tak łatwo wyżyć.
Weszły w życie nowe przepisy dotyczące obrony koniecznej. Zgodnie z nimi nie będą karane osoby, które odpierają atak przeprowadzony w ich domu, lokalu lub przylegającym do nich ogrodzonym terenie - nawet jeśli przekroczą przy tym granice obrony...
Dariusz Joński, były łódzki poseł SLD, nie jest już wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Zarząd województwa łódzkiego (koalicja PO-PSL) zlikwidował stanowisko wicedyrektora.
W terminale płatnicze wyposażono wszystkie (ponad 20) radiowozy gdańskiej straży miejskiej. Mundurowi podkreślają, że to rozwiązanie ma ułatwić opłacenie mandatu, a nie zwiększyć liczbę kar.
Rozmowa z dr. hab. Janem Kochanowiczem, kierownikiem Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Trzy osoby miały pogrążyć posła Stanisława Gawłowskiego w śledztwie dotyczącym afery melioracyjnej i korupcji zegarkami.
Ministerstwo Zdrowia przygotowuje projekt nowych rekompensat dla osób, które poniosły uszczerbek na zdrowiu w placówkach służby zdrowia. Trwają negocjacje dotyczące stawek.
Płonąca swastyka, mundur SS, okrzyki „Sieg heil”. Tak neonaziści z Wodzisławia Śląskiego świętowali urodziny Adolfa Hitlera. Trwa śledztwo prokuratury i ABW.
Sprawa bestialskiego znęcania się nad chłopakiem, w której orzekał gdański sąd, wywołała dyskusję na temat zaostrzenia prawa. Minister sprawiedliwości chce, by sprawcy okrutnych zbrodni za kraty mogli trafiać nawet na 30 lat.
Górnictwu znów grozi kryzys. Tym razem kadrowy. Młodzi nie garną się do niebezpiecznego zawodu. Część szkół przestała już nawet prowadzić nabór na kierunkach górniczych. Toteż Polska Grupa Górnicza chce zacieśnić współpracę z placówkami...
Przed rybnickim wydziałem sądu okręgowego w Gliwicach odbyła się druga rozprawa w procesie związanym ze śmiertelnym pobiciem Jacka Hrycia, do którego doszło w czerwcu ubiegłego roku w Jastrzębiu-Zdroju. Sąd wysłuchał wyjaśnień ostatniego z...
Blisko 2,1 miliarda złotych Polskie Koleje Państwowe zainwestują w remont linii 131 przebiegającej przez Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów i Nakło Śląskie. Prace powinny rozpocząć się w przyszłym roku.
Częstochowa za 300 tysięcy złotych kupiła piętrowy autobus, tzw. „londyńczyka”. Latem będzie woził turystów, chociaż ma jeden istotny mankament - ma dach.
Osiedla mieszkaniowe będą w Toruniu rosły m.in. na terenach dawnych zakładów przemysłowych i gruntach powojskowych. Wzrośnie też obszar przeznaczony dla centrów handlowych.
- Suka Lala była oczkiem w głowie naszej chorej córki. Nie skrzywdziłbym jej - zarzeka się Sławomir K. Sprawa wczoraj trafiła do sądu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.