W Gubinie lepszego początku sezonu nie mogli sobie wymarzyć. Po dwóch kolejkach prowadzą w tabeli. A w Krośnie? Mogłoby być troszkę lepiej
Szczęście w losowaniu bardzo pomogło, ale Legia potrafiła je wykorzystać. Mistrz Polski po długiej przerwie wraca do piłkarskiej elity
Zielona Góra. To będzie inny rok szkolny niż dotychczasowe. Mało będzie klas pierwszych w podstawówkach, do gimnazjów przyjdzie ostatni rocznik. Dalej już reforma...
3 września w Zielonej Górze zacznie się Winobranie. Coraz częściej pojawiają się głosy, że korzystniej byłoby przenieść imprezę na sierpień.
O wakacjach, wagarach i 1 września rozmawiamy z Tomaszem Plutą, dyrektorem II LO w Gorzowie, najlepszej szkoły średniej w Lubuskiem
Na basenie w Zielonej Górze młody chłopak zranił się w nogę. Rodzice sami musieli zawieźć go do szpitala. Teraz piszą skargę na dyrektora
W szkicu krytycznoliterackim czytam: „We Francji każdy chyba wiodący polityk musi się jakoś na temat nowej powieści Houllebecqa wypowiedzieć”, „Houllebecq jest wiodącym pisarzem całej tak zwanej cywilizacji zachodniej, a nie wyłącznie wiodącym...
Prezydent Warszawy przerwała milczenie w sprawie reprywatyzacji. Będą zwolnienia, nadzwyczajna komisja, a także wstrzymanie zwrotów.
O trudnych powrotach do szkoły po wakacjach rozmawiamy z psychologiem dziecięcym, Emilią Wróblewską. Wiele dzieci nie chce nawet słyszeć o zbliżającym się początku roku szkolnego, a na samą myśl o nim traci dobry humor. Jak zachęcić dziecko do...
W 1913 r., po zabójstwie znanego krakowskiego księgarza, policjanci wykorzystali nowatorską technikę kryminalistyczną - użyli psów tropiących. Czy przyniosło to efekt?
Kazimierz Cieślewicz zginął od kul 4 września 1939 r. Dzierżawcę Czyżyn oraz Bieńczyc i pełnomocnika rządu do spraw zaopatrzenia wojska wzięto za szpiega Niemców i rozstrzelano.
W pierwszej połowie XIX wieku należał do burżuazyjnej śmietanki Warszawy. Interesy rozpoczął od odziedziczonego po przodkach domu handlowego w Krakowie.
Polski futbol narodził się w Galicji. Widowiskowa lwowsko-krakowska rywalizacja sprzed I wojny światowej i okresu międzywojennego szybko zdobyła zainteresowanie kibiców.
21 września 1939 r. polska załoga posłała na dno swoją opancerzoną jednostkę. Potem marynarze dotarli lądem do oddziałów gen. Kleeberga i przetrwali z nim do 5 października.
Kto wie, czy Poznań miałby Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdyby nie Wystawa Wschodnioniemiecka z 1911 roku.
To właśnie Sieciech, szara eminencja dworu Władysława Hermana, był pierwszym z polskich możnych, którzy nie bali się sięgnąć po władzę zastrzeżoną tylko dla monarchów.
Byłem i jestem Polakiem - mówił o sobie Józef Rotblat - jeden z twórców amerykańskiej bomby atomowej i zarazem laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1995 r.
W 1939 r. spora część miejscowej ludności wschodniej części kraju nie zdała egzaminu lojalności wobec II RP. Kresy ogarnął rodzaj rebelii, której beneficjentami byli Sowieci.
Okoński do Lecha trafił jako 19-latek z Gwardii Koszalin. Powiedzieć, że jego talent eksplodował, to jak nic nie powiedzieć. Był idolem. W nim była nadzieja całego piłkarskiego Poznania.
Najpierw z klatki wydostał się wygłodniały niedźwiedź. Po latach po całym ogrodzie biegał rozszalały bawół afrykański. W poznańskim zoo czyhała śmierć.
Linia kolejowa 190 Bielsko-Biała - Cieszyn jest potrzebna, a jej przywrócenie całkiem możliwe - twierdzi bielski poseł Grzegorz Puda z PiS. Za przywróceniem tego połączenia opowiadają się zarówno w Bielsku-Białej, jak i Cieszynie. Aktualnie trwają...
Źródła doktryny o niedzieli są biblijne: Bóg stwarzał świat i w siódmym dniu odpoczął, człowiek stworzony na Jego podobieństwo też powinien pracować, a w siódmym dniu odpocząć - mówi metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc. - Najwyższy czas...
Dziś mijają dokładnie 24 lata od największego pożaru w powojennej historii Polski i Europy Środkowej. Życie straciły 3 osoby, spłonęło prawie 10 tysięcy hektarów lasu. Kilkaset osób zostało rannych. Po kilku godzinach od pojawienia się ognia było...
Alicja Jeżewska nie miała nic przeciwko, by jej zakład krawiecki odwiedziły panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach.
Jak dzieci reagują na niepełnosprawność? Jak im wytłumaczyć, dlaczego dziecko nie widzi, a inne ma powykręcane stopy? Takie duże i poważne sprawy trapią małe dziecięce głowy.
Odpowiednio wyszkolone osły mogą służyć w terapii różnych zaburzeń. Tak jest w Bochlinie. Teraz zwierzęta pomogą także zbierać śmieci.
Nie ma już chyba nikogo nad Wisłą, kto łudziłby się, że dla klasy politycznej najważniejsza jest Polska, a nie partyjna wendeta. Brednie PiS o państwie w ruinie i prymitywne cwaniactwo PO zaprowadziły nas na manowce.
Związkowcy: - Kasjerki zasługują na niedziele z rodziną, a klienci muszą się nauczyć spędzać wolny czas na spacerach z dziećmi, a nie na zakupach.
Rozmowa z Elżbietą Renzetti, prezesem Towarzystwa Polsko-Włoskiego w Bydgoszczy.
Trwa akcja ratunkowa po środowym trzęsieniu ziemi w centrum Włoch. Nie żyje już ponad 240 osób, ale ten śmiertelny bilans może się zwiększyć.
Samorządowe organizacje skrzykują się przeciw rządowym zakusom centralizacji państwa. Niepokoi ich odbieranie kompetencji.
Dzieciaki ze Strugi się cieszą, inne muszą się uzbroić w cierpliwość. W gminie jest wiele małych wsi, a radni chętnie o nich przypominają.
Na gruzowisku w centrum Włoch, które przypomina apokalipsę, zdarzają się cuda. Po 17 godzinach z gruzów wyciągnięto żywą 10-latkę.
Przy ulicy Jasnej w Żninie od października br. ruszy żłobek. Na razie nie ma jeszcze dyrektora. Tymczasem prace adaptacyjne pomieszczeń trwają.
Szefowie i zespół bydgoskiej sceny wystosowali list otwarty w sprawie konkursu na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Na terenie gminy Chojnice ukryte są skarby. Może nie są pokroju „złotego pociągu”, ale szukanie ich może być ciekawą przygodą i lekcją.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.