- W tym roku będzie inaczej - nie przyjdziemy na rynek z obawą, że za pamięć dla ofiar grożą nam konsekwencje - mówi Maciej Różycki
Dziś na "Gazeta Lubuska" Plus piszemy m.in. o:
Bieg z piaskiem, rozpoznawanie starych guzików wojskowych oraz flag państwowych to tylko niektóre konkurencje konkursu muzeum w Żaganiu.
Na pytanie Czytelnika odpowiada Bartosz Bocheński, adwokat.
Aż 110 mandatów, osiem kolizji i 173 interwencje i jedna skuteczna reanimacja to efekt pracy żarskiej policji podczas trzech świątecznych dni.
- Od kilkunastu lat uczestniczymy w tej dziwacznej procedurze zatwierdzania taryf na wodę i ścieki - zauważył żarski radny Jacek Niezgodzki. Przepisy te regulują zasady ich ustalania.
Dziś ((30 marca) we wschowskim muzeum odbędzie się spektakl pt. „Oszukani, porzuceni, nieugięci” przygotowany przez uczniów ze szkoły Szlichtyngowej.
Jezioro Sławskie stanie się mekką dla... rowerzystów? Dwie gminy i nadleśnictwo chcą wybudować m.in. 30 km ścieżek rowerowych!
Ul. Zgorzelecka i Okrzei w Żarach. Żarska w Żaganiu. Lada dzień rusza sezon budowlany. Gdzie spodziewać się utrudnień?
Charyzmatyczny kapłan, doktor bioetyki, twórca hospicjum w pucku, zmarł po kilkuletniej walce z rakiem. Miał 38 lat.
- Myślę, że jak na pierwszą jazdę nie było źle - powiedział po sparingu z Unią Tarnów trener Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra Marek Cieślak.
Wykonywana praca jest głównie źródłem zarobku. Są jednak także dodatkowe benefity i korzyści przy wyborze kariery w konkretnej branży.
Ruszyli. Niekoniecznie wszyscy, ale tak zdecydowali. Lany Poniedziałek, mimo że marcowy, na inaugurację wybrała liga mniejsza. Wprawdzie zima, ale co to za zima. Wprawdzie długo nie dawała za wygraną, ale ostatecznie poległa.
- To były moje najgorsze święta - przyznał trener Stilonu. Z kolei w odmiennym nastroju do wielkanocnego stołu zasiadł szkoleniowiec karninian.
Do meczu gorzowian w Lesznie zostało dziewięć dni, ale większość z nich już jest gotowa do ligi. Mimo to trener Stali nie ma spokojnej głowy.
Przebudowa skrzyżowania dwóch najważniejszych arterii w Nowej Soli musi generować utrudnienia. Oto szczegóły organizacji ruchu.
11 kwietnia powinien rozstrzygnąć się przetarg na przebudowę ulic Kupieckiej i Kołłątaja wraz z łącznikiem niedaleko Kościuszki w Nowej Soli.
Lada moment przetarg na modernizację Chojnickiego Centrum Kultury. Od sierpnia na pewno nie będzie już kinowych seansów.
Radni w Tucholi zastanawiali się, jak powinien funkcjonować rynek pracy.
Od dziś czynna ma być samoobsługowa toaleta nad Wisłą w Grudziądzu. Od początku kwietnia szalet w spichrzu będzie czynny także w niedziele.
Nowe tramwaje nie poruszają się już tak głośno, jak to miało miejsce jesienią ubiegłego roku. Pomogła m. in. naprawa torowisk i obręcze na koła.
- Dlaczego w budynkach komunalnych stawki za ciepłą wodę są różne? - pytają lokatorzy w Grudziądzu. Administrator: - Opłaty zależą od węzła cieplnego i zużycia.
Bezśnieżna zima i przymrozki przyczyniły się do strat w uprawach roślin ozimych. Rolnicy w powiecie inowrocławskim domagają się odszkodowań.
Powiat sępoleński należy do bezpieczniejszych w regionie.
Podczas najbliższej sesji radni zajmą się uchwałą dot. udzielenia dotacji na prace remont budynków wpisanych do rejestru zabytków w Brodnicy.
Waldemar Kierzkowski, komendant powiatowy tucholskiej straży pożarnej podsumował zeszły rok. Przypomniał o zasadach bezpieczeństwa.
460 tys. złotych dla powiatu golubsko-dobrzyńskiego i 170 tys. zł dla rypińskiego - tyle wyniosą dotacje na remonty zabytkowych obiektów.
Bankowiec, proboszcz, polityk - ludzie takich profesji byli nagradzani w Chojnicach za miłość do sztuki. Dołączył do nich teraz nauczyciel i dyrektor szkoły.
W cekcyńskiej bibliotece zorganizowano po raz szósty spotkanie z cyklu „Tutaj mieszka nie tylko bajeczka“, które było poświęcone pszczołom.
Mimo że mają sporo lat na karku, to życiowa werwa ich nie opuszcza. Chojniccy emeryci zapraszają do siebie - razem łatwiej znosić jesień...
Na placu Wolności w Tucholi mieszkańcy mogli zobaczyć po raz pierwszy niecodzienne wydarzenie. Uczniowie ZSLiA zatańczyli tzw. belgijkę.
Ponad 60 osób wzięło udział w ósmej edycji konkursu „Ekodzieło”, którego organizatorem jest Wąbrzeski Dom Kultury.
Rypiński Dom Kultury zorganizował Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej dla uczniów szkół podstawowych z powiatu.
Adriana Szczempek z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach zakwalifikowała się do etapu krajowego konkursu organizowanego przez PCK o zdrowym stylu życia.
Mieszkańcy samorządu nr 2 w Sępólnie podsumowali zeszły rok oraz mówili o bieżących sprawach i problemach dotyczących ich wsi i Sępólna.
Bezrobotni usuwają ze słupów „lewe” ogłoszenia. Są ich setki!
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.