Jeśli z ulicy Toruńskiej w Grudziądzu skręcicie w gruntowy trakt obok sklepu rybnego, to bądźcie pewni: przejazd będzie prawdziwą przeprawą.\
Jakie są szanse miasta na pozyskanie środków unijnych na rewitalizację? Sępólno w tym zakresie pozostaje w tyle za sąsiadami.
Kierowcy w Grudziądzu nie znający przepisów zajmują miejsca taryf, taksówkarze się wściekają, a strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty.
Jeśli marzyliście kiedyś o tym, żeby zostać strażakiem, to jest okazja. Ochotnicy z Chojnic przyjmą was z otwartymi ramionami.
- Samochód z łódzką rejestracją jadący od strony Kowala nie zatrzymał się przed wjazdem na rondo Powstania Styczniowego - mówi dzwoniący do redakcji, podenerwowany Czytelnik z Włocławka.
Będzie boisko przy szkole podstawowej numer 2 w Mogilnie Inwestycja zostanie zapisana w tegorocznym budżecie.
- Droga nie była łatwa, ale było warto. Sprawiedliwość zwyciężyła! - mówią mieszkańcy z kamienic przy ul. Libelta i Żeromskiego, które zostały sprzedane prywatnym właścicielom przez Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Transakcje do...
Grudziądzanka ma żal do pracowników opieki społecznej. Kobieta zarzuca „opiece” brak dobrej woli. Niesłusznie.
Rodzice zadecydują, czy poślą dzieci do podstawówki, czy zostawią w przedszkolach. Ale bez względu na to, przedszkola w gminie Kikół będą rozbudowywane.
O grypie, szczepionkach i nie tylko rozmawiamy z lekarzem, epidemiologiem Włodzimierzem Janiszewskim.
Dwa przypadki śmiertelne świńskiej grypy AH1N1 na Śląsku: Dwie osoby zmarły w jednym z gliwickich szpitali w związku z zachorowaniem na świńską grypę AH1N1. Chorzy przeszli niedawno przeszczep szpiku.
Brytyjski premier spotkał się rano z szefową polskiego rządu, po czym udał się na rozmowę z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
Rozpoczął się słynny karnawał w Kolonii. Władze i mieszkańcy obawiają się powtórki ataków z sylwestra. Już doszło do ponad 20 incydentów.
Polscy kupcy ostro protestują: Podatek, który miał obciążyć hipermarkety i ułatwić konkurencję, doprowadzi do ruiny nawet niewielkie firmy.
- Nie zawsze możemy konkurować z wielkimi zagranicznymi firmami w przetargach, ale możemy postawić na technologię - mówią lubuscy przedsiębiorcy.
- Moja grupa szykowała się do zawodów w Poznaniu. Ja pojechałam do Aten. Pomyślałam, że jak mam umrzeć, to wolę w jakimś fajniejszym miejscu (śmiech) - przyznała Janina Wojciechowska.
W poniedziałek Anglicy potwierdzili zawarcie umowy z Pepem Guardiolą. Media spekulują, że będą chcieli kupić Roberta Lewandowskiego.
Czasem chodziło „zaledwie” o odżywkę, czasem o słynne EPO. Jego wykrycie zwykle mocno komplikowało, a czasem nawet kończyło kariery dobrze zapowiadających się sportowców. Oto przegląd lubuskich ,,afer” w ostatnich latach.
Rozpoczął się słynny karnawał w Kolonii. Władze i mieszkańcy obawiają się powtórki ataków z sylwestra. Już doszło do ponad 20 incydentów.
Stołeczna policja poszukuje mężczyzny mogącego mieć związek z zabójstwem młodej kobiety, której odcięto głowę, a zwłoki podpalono.
Andrzej Heidrich to grafik, projektant wszystkich polskich banknotów po 1975 roku. A już niedługo wydrukowany zostanie banknot 500-złotowy, na którym widnieje Jan III Sobieski. Też jego autorstwa.
Piętnastoletni kundelek podczas wycieczki po lesie odbiegł od swojej pani. Nie było go pięć dni. - Podejrzewamy, że wywęszył jakiś trop - mówi Marek Modrzejowski, właściciel Debeta. - Żona pomyślała, że pobiegł do samochodu, ale go tam nie było.
- Niezwykłe miejsce… - tak o basenie stilonowskim mówią ci, którzy przed laty tam pływali. Przeczytajcie ich opowieści.
Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny chce zlikwidować gimnazjum w Pomorsku oraz podstawówki w Kalsku i Bukowie. Czy zamykanie małych szkół to dobre rozwiązanie?
- Ta nagroda to przede wszystkim nagroda pracowników - mówił nam Andrzej Iwanicki z Gubina, zwycięzca plebiscytu w kategorii biznes.
Kształt sztandarowego programu rządu Beaty Szydło „500 plus”, zakładającego wsparcie finansowe dla rodziców, budzi coraz większe kontrowersje.
Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego apeluje do rządu o wyłączenie paliw spod ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
- Czujemy się oszukani, lekceważeni - mówią mieszkańcy ul. Urszuli. Chcą tu rekreacji, a nie blokowiska!
O elewację i remont dachu urzędnicy starają się od kilku lat. Stawiają jednak inwestycje mieszkańców ponad potrzeby urzędu. Uda się w tym roku?
Do wałbrzyskiego ratusza przyniesiono prawdziwy skarb – około tysiąc czterysta starych monet.
Na noworocznym spotkaniu władze powiatu krośnieńskiego chwaliły głównie te inicjatywy i pomysły, które wpływają na rozwój regionu.
Kradzieże, włamania, wypadki. Czy takich zdarzeń jest dużo? Które miejsca są niebezpieczne? Policja tworzy ich mapę.
Od 2008 roku przybywa u nas ludzi ubogich, a nawet żyjących w skrajnej biedzie. Rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 365 zł miesięcznie.
Pani Marta jest magistrem inżynierem informatyki. Pierwszej pracy szukała przez rok. Od grudnia znów jest bezrobotną. I nie może znaleźć etatu.
Burmistrz Odważny chce zlikwidować gimnazjum w Pomorsku oraz podstawówki w Kalsku i Bukowie. Czy zamykanie małych szkół to dobre rozwiązanie?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.