Zwykle jest jeden sygnał. Na wyświetlaczu widzimy kierunkowy wyglądający na polski, bo zaczynający się od +225, +232, +243 lub +245. Nie dajmy się nabrać!
- Szybka terapia onkologiczna wymaga „przeorania” - uważa prof. Jacek Jassem. - Dla pacjentów to dobre rozwiązanie - mówi prof. Janusz Kowalewski.
Nie można porównywać obciążenia pracą ratowników z Gorzowa i z Kostrzyna - mówi prezes. Żeby zarobić dobrą pensje, trzeba pracować po 300 godzin miesięcznie - wyznaje ratownik
Ulice w Żarach w czwartym i piątym standardzie, chodniki i parkingi w trzecim i czwartym. Radni z komisji mienia komunalnego pytają o akcję „zima“.
- Windy są, ale nie spełniają swojej funkcji! - denerwuje się Mieczysław Śmigielski ze Skwierzyny. Mężczyzna na wózku świetnie sobie radzi. Jednak sprawa wind każdego by przerosła.
Znamy już pomysły, które powalczą o realizację w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2016 w Kożuchowie. Głosowanie rusza od 1 lutego.
Mieszkanki Budziechowa w gminie Jasień na podstawie źródeł historycznych napisały książkę o swojej wsi. Dziś (czwartek, 14 stycznia) odbędzie się spotkanie z czytelnikami.
W marcu uczennica klasy 4 Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania będzie reprezentować nasze województwo na olimpiadzie centralnej.
Po przerwie noworocznej na parkiety wrócili amatorzy z Zielonej Góry. Walczyli koszykarze na wszystkich szczeblach.
Czy w Kargowej powstanie punkt konsultacyjny dla chorych na cukrzycę i przychodnia dla kobiet w ciąży? Jest na to szansa.
Zapamiętamy panią Adelę jako człowieka zawsze pogodnego, życzliwego ludziom i ich sprawom, skorego do bezinteresownego działania i pomocy
To nie żart. Na wyremontowanej miesiąc temu ul. Jagiełły w Gorzowie drogowcy będą musieli zrywać asfalt i położyć nową nawierzchnię.
Masz dziecko w wieku od 7 do 15 lat? Możesz zapisać je na zajęcia w świetlicy środowiskowej, niezależnie od sytuacji czy statusu rodziny.
Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych bardzo chętnie przystąpili do konkursu plastycznego „Bezpieczne Żary, bezpieczne dziecko”.
Komisja Europejska chce sprawdzić, czy wprowadzone w Polsce zmiany w prawie są zgodne z zasadami demokracji.
Ewa Rawa jest nowym wicekuratorem lubuskiej oświaty. Zastąpiła Radosława Wróblewskiego. Na dymisję czeka kurator Bogna Ferensztajn.
Z urzędem miasta pożegna się Adam Piechowicz. Przez ostatni rok był doradcą prezydenta, za co dostawał co miesiąc 7 tys. zł.
Wszechobecny piasek i piekielnie wysokie temperatury – zawodnicy wyjątkowo ciężki wtorek na Dakarze. Gerard de Rooy i Polak Dariusz Rodewald wygrali skrócony dziewiąty etap rajdu w klasyfikacji ciężarówek.
Dwie premiery w kinie 60 Krzeseł w Gorzowie. W Teatrze Osterwy spektakl dla dzieci. Sprawdź, na co i gdzie jeszcze warto się wybrać.
Mimo że Olga Michałkiewicz ostatecznie nie została najpopularniejszym zawodnikiem w Lubuskiem, to i tak ten rok może zaliczyć do udanych.
W kraju jubileusz Chrztu Polski i obchody patronów roku 2016: Cichociemnych, Sienkiewicza i Nowowiejskiego. W regionie 670. urodziny Bydgoszczy.
Z końcem lutego kończy pracę w Gorzowie Adam Piechowicz, doradca prezydenta Jacka Wójcickiego. Nigdy wcześniej żaden doradca - przecież nie urzędnik najwyższego szczebla - nie wywołał takich kontrowersji, jak Piechowicz.
Przyjdź na bal do świetlicy wiejskiej w Łazie, by pomóc choremu Adrianowi.
Sprawdź jakie zaszły zmiany w szkole w Lubrzy i z kim spotkał się burmistrz Zbąszynka.
Jeśli masz dość samotności, nasza rubryka jest właśnie dla Ciebie. Być może dzięki niej poznasz kogoś bliskiego...
Dom kultury w Szczańcu zaplanował swoją działalność.
Drugie podejście do odwołania starosty i poszukiwani właściciele dwóch czworonogów.
Co słuchać w powiecie krośnieńskim?
- Zapytałam ostatnio Mirka, jakie jest jego największe marzenie, a on odpowiedział, że chciałby mieć ręce - mówi Monika Stegeman.
Rok zaczął się tak sobie. Siatkarze nie wygrali turnieju eliminacyjnego, ale rzutem na taśmę załapali się do kolejnego, z którego - co może wydawać się dziwne - łatwiej awansować niż z tego berlińskiego
Zaległy mecz czołowych drużyn grupy D drugiej ligi przyniósł sukces gościom. Muszkieterowie byli bardzo nieskuteczni.
103 kilometry, 500 biegaczy, pięć punktów kontrolnych, 14 i pół godziny na pokonanie trasy. Czasu na przygotowania nie zostało wiele, bo 43 dni.
- Jeśli chodzi o imiona, to od jakiegoś czasu widać u nas powrót do tych klasycznych, tradycyjnych - przyznaje w rozmowie z „GL” Sławomir Wojciechowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Soli.
Nowosolscy urzędnicy przypominają, że od początku tego roku, aż do 15 lutego, przy wszystkich zasiekach na odpady biodegradowalne w naszym mieście można wystawiać choinki, które przez Święta Bożego Narodzenia oraz okres noworoczny, zdobiły nasze...
Najważniejsze tematy sobotnio-niedzielnego (16-17 stycznia) wydania "Tygodnika Nowej Soli".
Wypatroszone zwierzę na szlaku turystycznym? - To pewnie kłusownicy. Ale zaraz wyślę strażnika, by uprzątnął truchło - mówi prezes koła Dąb Zielona Góra.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.