- Jestem oczywiście rozgoryczona, ale fajnie, że sprawiłyśmy kibicom trochę emocji. My nie wykorzystałyśmy swoich szans - powiedziała Aleksandra Krzos, libero Developresu SkyRes Rzeszów.
Lekarz podejrzewał u 60-latka zakażenie koronawirusem. Zadzwonił do sanepidu, a tam usłyszał radę, aby pacjenta odesłać do domu. Nikogo, kto był w przychodni, nie objęto kwarantanną.
Dom Handlowy Merkury doczekał się nowej wizualizacji. Czy jednak zaprezentowana przez jednego z częstochowskich architektów wizja zostanie zrealizowana, na razie nie wiadomo.
Dwie osoby zakażone koronawirusem, dwie sprawdzane, siedem objętych kwarantanną domową, dwadzieścia nadzorem epidemiologicznym. Taki jest bilans w Stargardzie. Mieszkańcy obawiają się kolejnych przypadków koronawirusa, gdyż wiedzą, że chore...
W naszym regionie nie stwierdzono żadnego nowego zakażenia koronawirusem. Przebadano 26 osób, z czego 22 wyniki są negatywne, 4 są w trakcie badania. 6 osób jest hospitalizowanych, 75 osób objęto kwarantanną, a 180 - nadzorem epidemiologicznym...
Tzw. ptasia grypy pojawiła się w naszym regionie 14 lat temu. W Bydgoszczy znajdowano zarażone ptaki, miasto wydało sporo pieniędzy na to, by wirus się nie rozprzestrzeniał.
Rodzice, których dzieci uczęszczają do Żłobka Miejskiego nr 20 "Żaczek" przy ul. Gierczak 8, skarżą się na problemy z parkowaniem przy placówce i pytają, czy są szanse na wygospodarowanie w okolicy nowych miejsc postojowych.
Od początku tego roku do niedzieli na kujawsko-pomorskich drogach życie straciły 24 osoby. To o 17 mniej (procentowo o 41,5) niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
Niektóre powiaty mają problemy finansowe. Dlatego pojawiają się propozycje ich likwidacji.
Kiedyś rysowała do szuflady. Za oszczędności kupiła pierwsze tkaniny, z których tworzyła suknie. Dziś w jej kreacjach chodzą między innymi Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka czy Monika Zamachowska. Mija dokładnie 8 lat od momentu, kiedy...
Burmistrz Wielunia wystraszył urzędników bezpośrednio po urlopie w północnych Włoszech wracając do urzędu. Koronawirus wzbudza już taki lęk, że odpowiedzialny samorządowiec nie powinien go podsycać swoim zachowaniem.
Do 17 wzrosła w poniedziałek liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce. Nie ma ich na Opolszczyźnie, ale gwałtownie wzrosła liczba objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.
Opolski ślad w biografii świętego męczennika Auschwitz i misjonarza opisał dr Piotr Stanek, pracownik Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Właśnie ukazała się jego książka „Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941)”.
Na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do rewitalizacji Zalewu Zemborzyckiego Wody Polskie mają 1,5 mln zł. Ale firmy, które zgłosiły się do przetargu, chcą większych pieniędzy.
Marek Stelar po serii książek policyjnych tym razem sięgnął po tematykę szpiegowską. Sensacja goni tu sensację, a zwykły człowiek staje się filarem ważnej operacji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Willa, kamienica, stajnia, wozownia, a nawet dawny dwór. Takie m.in. budynki zostały w Białymstoku po zabudowie ceglanej przełomu XIX i XX wieku. Warto przyjrzeć się bliżej tym ciekawym obiektom.
Sprawdziła się „Ciepła szafa” postawiona przy kościele pw. św. Antoniego w grudniu. – Zarówno, potrzebujący, jak i ofiarodawcy, to osoby w różnym wieku. Częściej się zdarza, że ubrania przynoszą kobiety, a odbierają mężczyźni – zauważa jeden z...
Uchwała krajobrazowa określająca zasady zamieszczania reklam i szyldów na terenie całego miasta, w tym na terenach prywatnych, jest właśnie przygotowywana w Wiśle. Ten przepis ma na celu poradzić sobie z chaosem, jaki powodują reklamy w...
W 2009 roku odbywały się spotkania, na których górnicy i politycy przekonywali mieszkańców gmin Brody i Gubin, że budowa kompleksu energetycznego to niesamowita szansa dla nich, dla regionu, dla kraju. I zapowiadali, że w okolicy Węglin i...
Czy chodniki i ulice w zielonogórskiej Raculce zmienią się w najbliższych miesiącach?
W nocy z 7 na 8 marca zostały zdemontowane szpetne rury nad ul. Walczaka w Gorzowie. A co będzie z podobnymi rurami nad ul. Zawackiej? Sprawdziliśmy.
Kim jestem? Skąd pochodzę? Skąd pochodzą moi przodkowie? – każdy z nas zadaje sobie czasem takie pytania, każdy z nas zastanawia się nad historią swojej rodziny. Takie też rozterki były początkiem wędrówki do przeszłości młodego Niemca Carlosa...
Do pierwszych wiosennych nasadzeń już przygotowywane jest rondo Lussy. W najbliższych dniach donice z kwiatami pojawią się także na ul. Lipowej. Zaraz potem przyjdzie czas na Planty. Wiosna na dobre zawitała do Białegostoku.
Nowe kamery w gminie Świdnica. Jaki obszar będą obserwować?
W Koszalinie rusza Zachodniopomorski Program Antysmogowy. W poniedziałek prezydent Koszalina podpisał umowę na dofinansowanie, które pozwoli mieszkańcom pozbyć się pieców węglowych. Każdy może sięgnąć po 7,5 tys. złotych.
Z przykrością informujemy, druga edycja marketingON zostaje odwołana. Obecna sytuacja nie sprzyja organizacji tego rodzaju wydarzeń. Wszystkie osoby, które zakupiły bilet otrzymają zwrot poniesionych kosztów.
Pasja nadaje naszemu życiu sens. Ale może też skłaniać do niebezpiecznych zachowań, przerodzić się w obsesję, poważne uzależnienie albo pracoholizm – mówi Karolina Mudło-Głagolska.
1256 partii warzyw i owoców w 98 supermarketach skontrolowała w lutym Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kontrolerzy Inspekcji Handlowej zakwestionowali 10 proc. produktów ze względu na brak informacji o kraju...
Komputronik złożył w poznańskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jak informuje firma, złożenie wniosku jest związane z decyzją leszczyńskiego oddziału Urzędu Celno-Skarbowego o obciążeniu firmy kwotą 39 mln zł wraz z odsetkami z...
Wśród rozlicznych plag dotykających w dawnych wiekach Kraków poczesne miejsce zajmują epidemie chorób zakaźnych. Morowe powietrze było na tyle groźne, że w znanej frazie hymnu suplikacyjnego, brzmiącej: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw...
Z Filipem Springerem rozmawiamy o tym, dlaczego został reportażystą, jego fascynacjach i książkach.
W 1994 r. w Rwandzie w wyniku masakry plemienia Tutsi z rąk Hutu w ciągu 100 dni zginęło milion ludzi. Dziś Rwanda to kraj spokojny i rozwijający się, ale nadal biedny. Potrzeby są ogromne. Wśród tych, którzy postanowili pomóc, jest poznaniak...
Z prof. Haliną Lorkowską, rektor Akademii Muzycznej w Poznaniu, rozmawiamy o obchodach stulecia uczelni, jej kondycji i modernizacji.
Sadzenie ziemniaków, udział w zawodach sportowych, zagraniczne wczasy, remont mieszkania, a nawet praca na czarno. Tak niektórzy mieszkańcy Podkarpacia spędzają czas na zwolnieniu lekarskim.
- Rzut karny był chyba przełomowym momentem meczu. Podciął nam skrzydła, Termalica grała bardzo dobrze w obronie - mówi pomocnik PGE Stali Mielec Grzegorz Tomasiewicz.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.