- Wielu niewierzących przychodzi do kościoła, żeby poczuć atmosferę miłości i wspólnotę. Zdarza się, że jest rodzina i dzieci, ale dzieci wezmą prezenty i włączą sobie telefon czy telewizor i koniec - mówi ks. Waldemar Kostrzewski.
Pod koniec 2021 roku 96 rodzin zamieszka w Łowiczu w trzech nowych blokach wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Do łowickiego ratusza zgłosiło się już ponad 170 osób, które chcą wynająć w nich mieszkanie. W poniedziałek (23 grudnia)...
Jerzy Dynin pochodził z bardzo zamożnej rodziny. Ale był Żydem. A kiedy Niemcy napadli na Polskę to wyrok śmierci. Jemu udało się go uniknąć, bo miał „dobry wygląd” i aryjskie papiery.
Wysokie, ósme miejsce, zajęła Politechnika Białostocka w rankingu studiów ekonomicznych przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita.
Czy Karta Nauczyciela jest potrzebna, czy powinna zostać zlikwidowana? Dyskusja na ten temat rozpoczęła się po wypowiedzi dla DGP Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, szefowej sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży, która stwierdziła, że "nie...
O przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego piszemy od lat. Zielonogórzanie skarżą się, że pasy nie są dobrze oświetlone, a sygnalizacja wyłączana jest zbyt wcześnie. Niedawno doszło tam do śmiertelnego...
Nagrody - przyznaję je wedle własnego uznania rokrocznie od trzydziestu jeden lat. Ich cel pozostaje niezmienny: mają pomagać w promowaniu tego, co zaskakuje odkrywczością, pobudza wyobraźnię współczesnego człowieka i dobrze służy rozwojowi...
Asseco Resovia Rzeszów pokonała Czarnych Radom w ostatnim w tym roku spotkaniu (3:1). To trzecie zwycięstwo rzeszowian z rzędu - dające nadzieje na to, że rzeszowska ekipa w końcu zostawiła problemy za sobą i złapała odpowiedni rytm.
Obyś w końcu znalazła chłopaka, żebyś dorobił się samochodu, aby ćwiczenia i dieta zaczęły przynosić efekty... Niby składanie świątecznych życzeń to rzecz banalna, ale czasami bywa niezwykle trudna, a przy wigilijnym stole nie wypada strzelać...
Prawie dwa miliardy złotych wydał ZUS na renty z powodu niezdolności do pracy czy zasiłki chorobowe dla mieszkańców woj. lubelskiego. Najczęściej pracę utrudniają nam zaburzenia psychiczne.
O tym w czym zawiniliśmy i co jesteśmy winni zwierzętom. Rozmawiamy z Ewą Zgrabczyńską, dyrektorką ogrodu zoologicznego w Poznaniu.
Długie kolejki do prowizorycznych stoisk po żywego karpia to już przeszłość. Powoli w zapomnienie odchodzi „świąteczna tradycja”, która narodziła się w komunistycznej Polsce, czasach rynkowych niedoborów.
Justyna i Daniel Hof, autorzy kulinarnego bloga Eintopf i prekursorzy kolacji sąsiedzkich w Szczecinie, to najbardziej czarujący, ale i interesujący ludzie, jakich można poznać. Przed nami odsłonią kulisy swoich świątecznych przygotowań.
Wielu Polaków o tej porze roku popełnia ten sam błąd. W Wigilię w domach pojawia się słodki, puchaty szczeniak, malutki kociak albo królik i... okazuje się, że zwierzak jest nieporadny, załatwia się gdzie popadnie i psoci. W końcu trafia do...
W styczniu piłkarze PGE Stali Mielec rozpoczną przygotowania do prawdopodobnie najważniejszej rudny w najnowszej historii klubu.
Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji w czasach PRL-u, wysunął śmiały pomysł, żeby Kopiec Solidarności urządzić na Śląsku, w 40. rocznicę powstania tego związku zawodowego, bo właśnie tutaj mieszkańcy najsilniej stawiali opór w jego obronie po...
- Przyjęcie siedmiu ogromnych drapieżników wymagało niesamowitej determinacji i zaangażowania dyrekcji i pracowników poznańskiego zoo i ostatecznie doprowadziło do zapewnienia tym zwierzętom odpowiednich warunków do życia. Sytuacja ta obnażyła...
W kolejnej edycji konkursu „Firma na start”, który organizuje prezydent Koszalina, wygrała Marta Dzięgielewska ze swoim pomysłem na manufakturę płytek ceramicznych. Tym samym zdobyła główną nagrodę - czek na 20 tys. złotych.
Urodził się na Podolu przed Bożym Narodzeniem 1929 r. Jako nastolatek trafił do Koźla. W 1954 – po studiach w Krakowie – przyjechał do Opola i… został do dziś. Maluje, rzeźbi i pisze.
Trafiają do nas osoby, wymagające usług opiekuńczych, które nie mogą przebywać dłużej w szpitalu. I wówczas dzieje się coś, co trudno zrozumieć- tylko niewielka grupa rodzin utrzymuje kontakt z osobą umieszczoną w takiej placówce. Na ogół całymi...
Apelują lekarze, apeluje pogotowie. W szpitalach pojawiły się plakaty z hasłem „Buduj więzi - Święta spędź z bliskimi”, ale medycy i tak liczą się z tym, że jak co roku starszych osób w szpitalach będzie więcej. Kiedy rodzina chce wyjechać,...
Czy bydgoscy restauratorzy udostępnią toalety w lokalach dla osób, które nie będą ich gośćmi? Inne miasta „free WC” już mają i nie narzekają.
- Dlaczego tolerujemy to, że ktoś nie płaci za przejazd, a swoim zapachem terroryzuje cały autobus? - pyta Kamil, bydgoski student i pasażer MZK.
Członkowie dwóch sejmowych komisji: zdrowia oraz edukacji zajmą się obywatelskim projektem w sprawie utworzenia bydgoskiego uniwersytetu medycznego.
Sejm ponownie zajął się pomysłem utworzenia uniwersytetu medycznego w Bydgoszczy poprzez rozbicie Iniwersytetu Mikołaja Kopernika, chociaż rząd nie szczędzi krytyki tej koncepcji.
Policjantka z bydgoskiej drogówki zatrzymana na granicy z Białorusią. Miała pomagać w nielegalnym przerzucie ludzi.
E-recepty to dla pacjenta wygoda, a lekarza oszczędność czasu. Dlaczego medycy podchodzą do nich jak do jeża?
Rocznie z tego powodu umiera na świecie 4,2 mln osób, a kolejne około 3,8 mln - przez zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń (niesprawne piece, złej jakości paliwo i brak skutecznej wentylacji).
Rozmowa z Marzanną Zrajkowską z Białegostoku, autorką największych przebojów Zenka Martyniuka.
Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy uwielbiają pić słodką herbatę, kawę czy piec ciasta. Ceny cukru są wyższe niż rok temu, m.in. w naszym regionie. Najmocniej podskoczyły w sklepach małopowierzchniowych. Branża zapowiada, że...
To jest coraz częstszy dylemat krakowskiej klasy średniej, wynikający pewnie z faktu, że rodzice walczą o cokolwiek, co jest w stanie odciągnąć dzieci od komórki. Nie biorą wszelako pod uwagę, ze instrument klawiszowy może uzależniać dokładnie tak...
Niektórzy mają już poumawianych fryzjerów, kosmetyczki i opłaconą imprezę. Inni czekają na oferty last minute. W Sylwestra we Włocławku będzie się działo.
Zdarza się, że na święta niektórzy nie chcą opiekować się swoimi schorowanymi bliskimi.
W budżecie gminy Krosno Odrzańskie na przyszły rok zapisano kolejne pieniądze na remont siedziby urzędu. To konieczne, bo stare obiekty nie spełniają wymogów. Czy w przyszłości planowane jest przeniesienie urzędu?
1 stycznia 2020 wchodzą zmiany w sposobie płacenia podatków w skarbówce. Rozmawiamy o tym z Ewą Markowicz z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
By dojechać z Zawarcia na Pocztową, nie trzeba już jeździć przez... rondo Kosynierów Gdyńskich. W styczniu będzie można jeździć przed urzędem miasta. Co słychać na remoncie ul. Sikorskiego?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.