Najgorsze jest to, że kiedyś pisałem o takiej samej sytuacji na Ukrainie i nigdy nie przyszło mi do głowy, że minie kilka lat i o podobnych kwestiach będziemy rozmawiali w Polsce. Poczucie sprawiedliwości jest podstawą funkcjonowania nowoczesnego...
W krakowskim środowisku patriotycznym był osobą, która wyznaczała standardy postaw i granice możliwych kompromisów. A równocześnie w swoich przekonaniach był tak stanowczy, że najczęściej o kompromisach nie mogło być mowy.
Sebastian Zalepa to wyróżniająca się postać defensywy Apklan Resovii. Warto dodać, że mało brakło, żeby ten zawodnik w ogóle nie grał w barwach rzeszowskiego klubu w sezonie 2019/2020.
Przez całe życie pomaga innym, kiedy jednak w jego życiu pojawił się zakręt, nie potrafił poprosić o pomoc. Genetyczna choroba zwyrodnieniowa nerek wyeliminowała Rafała Basistę z normalnego życia, ale nie rozłożyła na łopatki. Kolejny zakręt...
Kinematografia pokazała nam w tym roku figę (chciałam użyć innego słowa na „F”, ale to świąteczny magazyn więc nie wypada). Gwiazdkowym hitem AD 2019 nie jest, jak tradycja nakazuje, rozgrywająca się przy wtórze dzwoneczków komedia romantyczna....
- Naszym wynikiem nie możemy być usatysfakcjonowani - mówi trener Ekoballu Stali Sanok, Mateusz Ostrowski.
Zrobiło się ostatnio gargantuiczne zamieszanie wokół młodego Michała Matczaka, rapującego pod artystycznym pseudonimem Mata. Jego „Patointeligencję” obejrzało/wysłuchało na YouTubie w 48 godzin dwa miliony ludzi, zaś kolejnego dnia – następne dwa,...
Córka nauczyła mnie, że niczego już nie mogę planować. To znaczy mogę, ale „królowa” jest w naszym domu jedna, i to ona zdecyduje, co się w naszym życiu podzieje - mówi Ania Starmach, mama rocznej Jagny, żona Piotra, jurorka MasterChefa.
Szkoła Podstawowa w Kleosinie otrzymała dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna. Uczniowie przygotują przedstawienie, podszlifują język angielski. Zaplanowano też warsztaty kreatywnego pisania oraz zagraniczne wyjazdy.
Jest gwiazdą szkolnych przedstawień, ćwiczyła kung-fu, a pomysł unikania lekcji wf. wywołał jej szczere oburzenie. Pola Zawadzka udowadnia, że nawet z jednokomorowym sercem żyć można pełną piersią.
Z tej jednej historii można ułożyć ich wiele. Będzie to bowiem opowieść o symbiozie człowieka i zwierzęcia, zgodzie z naturą, ale będzie to też opowieść o trudnej walce o przetrwanie. O to, że za marzenia trzeba czasami słono płacić. Robert...
Miał marzenia i wielki apetyt na życie. Wszystko to w jeden dzień przekreślił upadek z 7 metrów.
W połowie minionej dekady lekarze zdiagnozowali u Muńka Staszczyka nadciśnienie. Dostał receptę, wziął kilka opakowań tabletek. Myślał, że ma problem z głowy. Piętnaście lat później, będąc samemu w pokoju hotelowym w Londynie, niespodziewanie...
Od dnia, w którym narodził się Jezus Chrystus, człowiek już nie może powiedzieć, że jest sam. W żadnej sytuacji - mówi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Episkopatu Polski.
Śląsk ma swoich ludzi. Śląski staje się modny. Śląsk jest wykorzystywany w reklamach. Śląsk ma potencjał. Nie ma za to dwóch rzeczy: wspólnoty oraz siły do zmiany filozofii państwa - pisze w DZ Monika Rosa, posłanka Nowoczesnej z Katowic.
Władze miasta chcą, by w przyszłym roku majętni lokatorzy mieszkań komunalnych płacili wyższy - zbliżony do rynkowego - czynsz. To problem, z którym Poznań nie potrafi sobie poradzić od wielu lat.
Na wystawie „Srebra od pokoleń. Gdańscy złotnicy Stumpfowie 1804-1945” podziwiać można ponad 350 wyrobów słynnej gdańskiej rodziny. Są wśród nich prawdziwe skarby.
Nazywamy był zamkiem, ale w rzeczywistości była to wspaniała rezydencja w Brunn, czyli obecnym Bezrzeczu. Z dawnej świetności, do naszych czasów pozostało niewiele. Warto jednak przypomnieć tę historię.
Nasi Czytelnicy niepokoją się wycinką wiekowych kasztanowców, które rosły przy ulicy Dworcowej. To teren kolejowy. PKP nie zamierzają sadzić nowych drzew.
Rozmowa z Przemysławem Słowikiem, radnym Koalicji Obywatelskiej
Wprowadzamy tę ustawę żeby zapewnić dobre funkcjonowanie obrotu prawnego -mówi Jan Kanthak. Sędzia Dorota Zabłudowska: Ewidentnie ten projekt ma na celu zastraszanie sędziów.
Rozmowa ze Zbigniewem Czendlikiem, katolickim księdzem pochodzącym ze Śląska Cieszyńskiego, proboszczem w miasteczku Lanškroun w Czechach, od 9 lat prowadzącym autorski program telewizyjny „Przez ucho igielne”, najbardziej znanym księdzem u...
Rozmowa z Januszem Popielem, prezesem stowarzyszenia Alter Ego, które pomaga ofiarom wypadków drogowych.
Zamiast zmieniać sam plac Orła Białego miasto zaprezentowało poważny projekt obejmujący swym zasięgiem całą dzielnicę. Finał planowany jest na 2026 rok.
Tamara i Masza przyjechały z Ukrainy do Polski do pracy. Masza nie zdążyła przepracować ani jednego dnia. Potrącił je samochód. Potem zaznały wiele zła i od Polaków, i od swoich. Aż poznały Mirkę.
Kiedy Alan Bean wrócił już z kosmosu na ziemię, poszedł do centrum handlowego w Houston. Kupił porcję lodów, usiadł na ławce i długo patrzył na ludzi. Bo czy w fakcie, że na wielkiej, kosmicznej pustyni, istnieje planeta, która aż tętni od życia,...
Są cuda wielkie, godne świętości. Są też cuda nasze małe powszednie, gdy dobry gest drugiego człowieka sprawia, że świat staje się lepszy. Albo takie, gdy ciężka i na pozór bezsensowna praca nagle zaczyna przynosić efekty, a my stajemy się...
Czy zbrodnia i miłość mogą być ze sobą związane? Katarzyna Bonda udowadnia, że tak, pod warunkiem, że pisarz sam pozna miłość. W rozmowie z DZ mówi o kulisach powstania nowej książki i jak zmienił ją związek z Remigiuszem Mrozem.
Ostatnią w tym roku, 13. sesję Rady Miasta Torunia kończyło głosowanie nad projektami budżetu miasta na rok 2020 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020-2050.
- I w pracy, i w życiu stawiam sobie zawsze jeden cel: zrozumieć drugiego człowieka, nie oceniać. Ludzie są z natury dobrzy, dlatego warto w nich tego dobra szukać - mówi Jolanta Kumor, trenerka czterokrotnego mistrza świata w rzucie młotem, Pawła...
To był prawdziwy wyścig mieszkańców obydwu miast. Zarówno Bydgoszcz, jak i Toruń chciały mieć sztuczne lodowisko wcześniej niż sąsiad zza miedzy.
Część bydgoskich szkół wydłuża przerwę świąteczną do 7 stycznia. Uczniowie mogą mieć ponad 2 tygodnie wolnego. Co z dziećmi, których rodzice pracują?
Resort obrony znowu nie dał pieniędzy na budowę siedziby Muzeum Wojsk Lądowych na bydgoskiej Osowej Górze. Obiekty powoli popadają w ruinę, a zabytkowy sprzęt gnije na wolnym powietrzu.
O świątecznych promocjach, podróżach Gwiazdora i 12 opłatkach na wigilijnym stole rozmawiamy z 6-latkami z grupy „Sówki” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w bydgoskim Fordonie.
Wojna to rozstrzelana Żydówka, co z ich ojcem szkołę w Malinówce zakładała. Konspiracja to Basia, która „spała na karabinach”. Po wojnie Babia Wieś i ubecy, którzy „zagrali kolegów taty ze studiów”. Są też paczki noszone do więzienia i...
Bydgoska Prokuratura Okręgowa nie chwali się za bardzo, ale prowadzi prawdopodobnie jedne z największych spraw wyłudzeń podatku VAT w Polsce.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.