Opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie i okolicy mogą po raz kolejny wzrosnąć. Stanie się tak, jeśli podrożeją opłaty za spalanie odpadów, co jest bardzo prawdopodobne po wrześniowej zmianie przepisów.
W całym regionie na płotach i balkonach kandydaci na parlamentarzystów wywiesili tysiące plastikowych banerów. Co teraz z nimi zrobią?
- Pierwszy raz zagram w takim meczu - mówi SZYMON FERET, skrzydłowy Apklan Resovii. Dziś "pasiaki" w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski zagrają z Lechem Poznań.
O smogu, dbałości o klimat w trosce o przyszłe pokolenia, wyzwaniach przed jakimi stoi Poznań oraz pracy urzędnika mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania.
Najnowsza premiera w Teatrze Miniatura „Cztery pory roku” była wyjątkowo emocjonująca. Grupa zachwyconych małych widzów usiłowała wtargnąć na scenę, ale powstrzymywali ich rodzice.
Do Szczecina trafiły szczątki siedmiu polskich żołnierzy, którzy polegli w czasie walk o Westerplatte w 1939 roku. Naukowcy z Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów ustalą, kim byli, a nawet zrekonstruują ich wygląd.
Ministerstwo Zdrowia potwierdza - na Pomorzu nie ma ani jednej publicznej poradni osteoporozy i jest to jedyna tego typu biała plama na mapie całego kraju.
Czy w Szczecinie sprawdzi się tabor dwukierunkowy? Jest droższy w zakupie, ale otwiera nowe możliwości: rezygnację z klasycznej pętli, a to oznacza oszczędność miejsca i pieniędzy wydanych na rozbudowę infrastruktury tramwajowej.
Pomorskie będzie jednym z ostatnich województw, które przyjmie tzw. uchwałę antysmogową. Dotąd 11 regionów zdecydowało się już doprowadzić do wyeliminowania z użytku wszystkich domowych „kopciuchów”.
“Jestem wójtem, który otwarcie informuje mieszkańców o tym, co się dzieje, uczciwie i po partnersku. Takim wójtem chcę być. Ale czy mieszkańcy są naprawdę gotowi na takiego wójta?” - te słowa napisał wójt gminy Sztutowo Robert Zieliński.
Budowa nowego szpitala w Żywcu dobiega końca - poinformowało żywieckie Starostwo Powiatowe prezentując zdjęcia z tej jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji na Żywiecczyźnie. Faktycznie postęp prac widać, ale jesiennego...
Od 1 listopada 2019 pasażerowie komunikacji miejskiej w Częstochowie za bilet normalny zapłacą 3,60 zł, a za ulgowy 1,80 zł. Ceny nie były podnoszone od siedmiu lat, od 2012. W tym roku kończy się także pilotażowy program darmowych przejazdów...
Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego, które od roku rozbudowuje się, nadal zbiera pieniądze na ten cel. Tradycyjna listopadowa kwesta już w ten weekend.
Sprawa niepełnosprawnej seniorki pani Walerii trafiła do sądu rodzinnego w Toruniu, bo synowie dobrowolnie wspierać jej nie chcieli...
W pisemnej umowie pojawia się większa kwota pożyczki, by rzekomo obejść ustawę antylichwiarską. Jest i zapis dotyczący przejęcia nieruchomości - tak działają oszuści polujący na domy.
Bydgoszczanin dr nauk med. Przemysław Janik otrzymał najwyższe odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego „Medal Gloria Medicinae”. Nagrodę odebrał podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.
Mieszkańcy ulicy Łubinowej na bydgoskim Czyżkówku nie mają teraz łatwego życia. Remont ulicy sprawił, że kłopot z dostarczeniem im przesyłek mają doręczyciele.
Tym wydarzeniem żyła jesienią 1957 roku „cała” Bydgoszcz. Zabójca z sądowego korytarza został szybko osądzony.
Od kilku lat trwa spór o to, czy należy wprowadzić zakaz obchodzenia Halloween. Kościół jest na tak. Nie wszyscy jednak popierają ten projekt.
Tradycyjnie nasz region jest w ogonie wyborczej frekwencji. Kiedyś w niechlubnym rankingu przodował Radłów, w tegorocznych wyborach listę zamknęły Zębowice.
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla umawiają się na wielki protest w najbliższą sobotę. Mają dość emisji benzenu i tego, że przez lata nikt nie potrafi wskazać oraz ukarać truciciela.
Krzysztof Spychała, specjalista w Narodowym Instytucie Dziedzictwa Oddziale Terenowym w Opolu. Archeolog, przez 10 lat był zastępcą wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Trzy miliony z gminnej kasy co roku trafia w Nysie do kieszeni części mieszkańców posiadających drugie dziecko. W tle wyjątkowego w skali Polski eksperymentu, czyli gminnego bonu wychowawczego, ciągle tyka nierychliwy zegar sprawiedliwości...
Jesteś studentem i pobierasz rentę rodzinną z ZUS? Pamiętaj, aby do końca października dostarczyć do ZUS wniosek o wypłatę renty wraz z zaświadczeniem z uczelni, że dalej się uczysz.
Po naszym magazynowym artykule o pani Oli z synem, jej dwóch niepełnosprawnych braciach i tacie-renciście ruszyła lawina komentarzy.
Pędzą po chodnikach na złamanie karku, potrącają pieszych, czasem raniąc. Wypożyczone hulajnogi elektryczne porzucają byle gdzie. Można się o nie potknąć, nabić guza lub złamać rękę.
Historia medycyny. Ściągnięty do Krakowa młody badacz Napoleon Cybulski okazuje się wybitnym uczonym. Odkrywa adrenalinę, wykonuje pionierski zapis EEG kory mózgowej i kształci wielu uczniów.
1918. Działania militarne niosły pożogę i śmierć także wśród ludności cywilnej, ale największe żniwo wśród nich w 1918 r. i później zebrała choroba, którą w naszej części Europy określono mianem hiszpanki.
- Chcemy, aby wynagrodzenie nauczycieli było powiązane ze średnią krajową - mówią związkowcy z ZNP. Zamierzają przygotować obywatelski projekt ustawy w tej sprawie.
Dzięki akcji bezpłatnych kontroli stanu technicznego samochodów w Grudziądzu, prawdopodobnie, udało się uniknąć poważnego wypadku.
Jak zrobić idealne zdjęcie - podpowiada światowej sławy artysta - fotograf Marcin Ryczek. Doceniany przez krytyków laureat wielu konkursów, m.in. Grand Press Photo, ponad wszystko ceni minimalizm i prostotę. Pochodzi z Lublina, jest absolwentem...
Już od dziś na cmentarz przy ul. Żwirowej dowiezie nas więcej autobusów. 1 listopada nie będzie w nich „ciepłego guzika”, a samochody nie wjadą w tym roku na plac cyrkowy.
Jeszcze nie odbyła się rozbiórka wieży w dawnej Fabryce Nici Odra w Nowej Soli, a już trwają prace przy opracowaniu projektu jej odbudowy.
Rodzic dostaje hasło, może się zalogować do systemu i wiedzieć na bieżąco, co dzieje się z jego dzieckiem. Czy w tej chwili śpi, czy zjadł obiad. Ba, dowie się nawet, ile tego posiłku trafiło do jego brzuszka.
Wicedyrektor muzeum: - Jesteśmy jak najbardziej dalecy od tego, żeby robić cokolwiek wbrew woli pana Lehmanna i jego zmarłej siostry.
Jadłodzielnia działa od tygodnia i ma coraz więcej zwolenników. - To był strzał w dziesiątkę. Lodówka jest zapełniana i na bieżąco opróżniana - mówi kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Cichecki.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.