W Bydgoszczy powstanie pięć parkingów w systemie Park&Ride. To rozwiązanie ma ograniczyć liczbę wjeżdżających do centrum samochodów. Rozpoczęcie prac planowane jest latem przyszłego roku, a ich zakończenie - na koniec 2021 r. Koszt to 35 mln złotych.
Już nie powiemy, że po nas choćby potop. Bo chociaż coraz gwałtowniejsze ulewy sieją spustoszenia, to polskie miasta wysychają. Jak opanować i zatrzymać w nich wodę?
Wyspa Młyńska jaką znamy (i jaką zna cała Polska, bo to najpiękniejsza wizytówka miasta) ma już 10 lat. Tyle samo liczy sobie amfiteatr, który sprawdził się przy setkach organizowanych tam imprez. Czas na zmiany – uznał ratusz.
Pracują w sądach, prokuraturach, placówkach kultury i nauki. Przed nazwiskiem mają przynajmniej „mgr” i zrobione podyplomówki. Zarabiają marnie i często są na „diecie promocyjnej”.
29 czerwca 1991 warszawska FSO zakończyła produkcję fiatów 125p. 30 czerwca 1983 z linii montażowej FSM w Bielsku Białej zjechała ostatnia syrena. Ale obie marki wcale nie zniknęły z polskich dróg.
Złośliwe komentarze dotyczące wyglądu, brak akceptacji, oceniające spojrzenia. To często spotyka osoby pozbawione włosów przez łysienie plackowate. By podnosić świadomość dot. przypadłości i zintegrować chore osoby, Paulina Szulborska postanowiła...
Burza wokół pomysłu otwartego kąpieliska nad Balatonem. Temat podzielił mieszkańców Bartodziejów. Radni osiedlowi chcą spotkania z Rafałem Bruskim, prezydentem Bydgoszczy.
Od dwóch tygodni we wszystkich ekoportach i szaletach miejskich, znajdziemy darmowe zestawy do sprzątania po swoich pupilach.
W PRL była luksusem, szpanem i marzeniem każdego polskiego turysty. Dziś Bułgaria trochę śmieszy i żenuje (kiczem, tłumem, przaśnością), a trochę - rozbudza sentymenty. I może dlatego Polacy wciąż chętnie do niej jeżdżą. Zapraszamy w sentymentalną...
Narzekacie, że nie możecie znaleźć miejsca parkingowego? Nie martwcie się, inni mają jeszcze gorzej - korespondencja z Nowego Jorku, w którym nawet burmistrz nie może zaparkować pod swoją posesją, a godzina parkingu kosztuje nawet 40 dolarów.
Jutro „Szalom na Szerokiej”, czyli kluczowy punkt Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. My piszemy o Januszu Makuchu, twórcy tego festiwalu.
Katarzyna Kwiatkowska kiedyś rozśmieszała nas parodiami w „Szymon Majewski Show”, dziś komentuje polityczne wydarzenia w „Szkle kontaktowym”. Nie zapomina również o aktorstwie – i gra w familijnym „Dniu czekolady”. Nam opowiada czy jest feministką.
Pochodzą z Sącza, ale gdy okazało się, że w Krakowie mogą stworzyć rodzinny dom dziecka, nie wahali się ani przez moment. Elżbieta i Jacek Matusiakowie wychowują - i kochają - dzieci, które zazwyczaj były pozbawione i miłości, i wychowania, i...
Nie było jej w Krakowie ponad pół wieku. Ale kiedy wróciła, poczuła się tak, jakby nigdy stąd nie wyjeżdżała. To miasto cały czas było w niej i czekało. Czekały miejsca i wspomnienia. A ludzie? Być może wciąż żyją dawne koleżanki Lili Stern z...
W świecie idealnym mądrzy ludzie i warte dyskusji pomysły nie tyle bronią się same, co są bronione bez względu na poglądy i polityczne barwy. Nasz świat (zlokalizowany, podaję dla przypomnienia, między 54 a 49° szerokości geograficznej północnej i...
We wtorek jezuici poinformowali o tragicznej śmierci swojego współbrata, o. Piotra Matejskiego. Zakonnik popełnił samobójstwo, oddając strzał z broni, którą kolekcjonował. Od poniedziałku wierni każdego dnia spotykają się na różańcu odmawianym w...
„Olga, córka Wilka” to wywiad rzeka, który z Olgą Krzyżanowską przeprowadziła jej córka Magda Krzyżanowska-Mierzewska i dziennikarka Aldona Wiśniewska.
To wstyd i żenada dla całej gminy. Jak można odebrać nagrody tylko dlatego, że je nadał poprzednik? - oburza się Andrzej Kasperowicz, znany społecznik ze wsi Sokole. W 2017 roku ówczesny burmistrz Michałowa Włodzimierz Konończuk przyznał mu...
W samym sercu Wysokiego Mazowieckiego stanie pomnik Chrystusa Króla. W otoczeniu dwóch sklepów monopolowych. To wzbudziło wątpliwości części miejskich radnych.
Waldemar Sługocki z PO ma zamienić Senat na Sejm, a Marek Surmacz z PiS chce zostać senatorem. Wyborcze decyzje już jutro podejmować będą w SLD i Wiośnie. Wybory już za niewiele ponad trzy miesiące.
Na ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż Kłodawki wydaliśmy 12,7 mln zł. Tymczasem wzdłuż trasy przy ul. Strzeleckiej usychają drzewa. Co się dzieje?!
Wody pitnej mamy kilkakrotnie mniej niż w innych państwach Unii. Do tego brakuje nam zbiorników retencyjnych, wycinamy drzewa i zalewamy miasta betonem.
Dzisiaj kolejny odcinek z cyklu, w którym asp. Rafał Skoczylas z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przestrzega przed różnego rodzaju oszustwami.
Rozmowa z ks. Tomaszem Kozłowskim z parafii Św. Rocha w Białymstoku. Duchowny zorganizował pierwszą na Podlasiu pielgrzymkę na rolkach.
Wiecie, że w Mielnie można zjeść lody, które są organiczne, a więc naturalne i ekologiczne, a do tego są niskokaloryczne? No i najważniejsze: receptura i wszystkie komponenty pochodzą z kolebki lodów, czyli włoskiego Rimini.
Podczas czwartkowej sesji (27 czerwca) toruńscy radni udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Dyskutowano także m.in. o stanie zieleni i wycince drzew. Głos zabrali też mieszkańcy miasta.
Zaczęło się od trzech psów: Alexa, Fraszki i Frajdy. - Teraz mamy 16 aktywnych psów - mówi Dorota Sykuła. Od trzech miesięcy przy Lipnowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym działa, jako jedna z nielicznych w Polsce, sekcja psów ratowniczych.
Zdarzało mi się nawet parę razy przebiegać dystans między domem a pracą - przyznaje Adam Bondaruk, zastępca naczelnika bielskiego wydziału kryminalnego, który mieszka w Hajnówce. Z pracy do domu ma ponad 27 km. Od sześciu lat biega.
Kolej zdemontowała tory na dawnej linii Kostrzyn - Gorzów, a wójt Krzeszyc tłuczeń z nasypu kazał dać na gminne drogi. - Niszczy się infrastrukturę, która mogłaby posłużyć za ścieżkę rowerową - zwraca uwagę nasz Czytelnik.
Po burzy, jaka rozpętała się wokół opisanej przez nas kontrowersyjnej dzierżawy parkingu, prezydent Mieczkowska rozwiązała umowę.
- Po raz pierwszy w życiu jestem na tym festiwalu. Młodzi i Film. I ja! - żartował Andrzej Seweryn. Wybitny aktor, przez Gustawa Holoubka i Zbigniewa Zapasiewicza uznany za jednego z największych aktorów dramatycznych po 1960 roku, dziś dyrektor...
Na ostatniej sesji rady debatowano nad problemami gminy Zabór. Wójt Robert Sidoruk uzyskał absolutorium od radnych. Ale jednocześnie nie otrzymał od nich wotum zaufania.
Przez dwa tygodnie każdy z 30 miejskich rowerów przejechał ok. 500 kilometrów! Coraz więcej osób przesiada się z samochodu na rower.
Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele w przedszkolach nie dostaną od nowego roku szkolnego 2019/2020 dodatku za wychowawstwo. Senat przyjął nowelizację Karty Nauczyciela. Związkowcy są oburzeni.
- To szok dla mnie, że w naszym mieście wrócił partyjniacki język - skwitował wystąpienie radnego PiS Andrzeja Wieczorka wiceprezydent Jacek Milewski. Na sesji w czwartek odbyła się dyskusja na temat miasta.
Pod Palmiarnią trudno zaparkować nie tylko w dzień powszedni. Ma być lepiej, bo miasto wybuduje tu wielopoziomowy parking. Na ostatniej kondygnacji zaplanowano strefę relaksu. Zdaniem niektórych radnych to zły pomysł.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.