Polski dom, polski architekt, śląska kuchnia. Dziś jesteśmy w Rudzie Śląskiej, by zobaczyć niezwykły dom zamieszkały przez dojrzałych ludzi - rodziców znanego architekta Roberta Koniecznego.
Przyczyną wypadku w Puszczykowie, gdzie w karetkę pogotowia uderzył pociąg, było złamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowcę karetki. Bo wjechał na przejazd przy opadających rogatkach. Do takich wniosków doszła komisja powypadkowa z PKP....
Brak pozwolenia wstrzymuje budowę jednej z plaż w Toruniu. Kolejna czeka na rozstrzygnięcie przetargu. Plażowanie nad Wisłą trzeba będzie odłożyć na przyszły rok?
"Obyś cudze dzieci uczył" to była przez lata obelga. Dziś to powiedzenie to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale też dla niektórych polityków
Magdalena Baranowska-Szczepańska rozmawia z Małgorzatą Rybarczyk, psychologiem o lękach rodziców przed wysłaniem dziecka na pierwszy obóz czy kolonię.
Co dalej z wolsztyńskim szpitalem? Jakiś czas temu dyrektor SP ZOZ Tadeusz Tofel wystosował wniosek do zarządu o przeznaczenie dwóch milionów złotych na wsparcie placówki.
W przyszłym tygodniu na sesji Rady Miasta prezydent Krzysztof Żuk przedstawi raport o stanie Lublina. Mieszkańcy będą mogli zabrać głos w dyskusji i zadawać pytania.
Po zaledwie rocznym pobycie w Apklan Resovii Sebastian Zalepa zdecydował się na przenosiny do Fortuna 1 ligi. Od nowego sezonu będzie grał w Wigrach Suwałki. To na pewno duże osłabienie dla rzeszowskiej drużyny.
Kiedy w kraju cieszymy się czerwcowym słońcem, w Pakistanie polscy himalaiści rozpoczęli przygotowania do zdobycia ośmiotysięcznika Gasherbrum II. To jedyna z najniebezpieczniejszych gór świata. W wyprawie uczestniczy białostoczanin Jarosław...
Rozmowa z Wojciechem Dylągiem, regionalnym rzecznikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie podkarpackim.
We wtorek nadal nie zakończył się przewód sądowy w sprawie Krzysztofa P., znanego lekarza, oskarżonego o potrącenie po alkoholu studenta.
Rozmowa z lek. med. Januszem Kaliszczakiem, specjalistą chorób zakaźnych, epidemiologiem, pediatrą.
Chorzów odzyska rynek. Będzie gdzie usiąść, napić się kawy. Kończy się trwająca ponad dwa lata przebudowa rynku w Chorzowie. Mieszkańcy już od piątku, 28 czerwca, będą mogli spędzać tutaj czas. Pod estakadą wybudowano pawilony, a przed budynkiem...
Świnoujścianie dostali prawie milion euro na rewitalizację Parku Zdrojowego. Powstanie plac koncertowy z altaną, nowe alejki i poidełka dla ptaków. Teraz szukają inżyniera kontraktu.
Miejsc w szkołach średnich Opolszczyzny jest o 2880 więcej, niż absolwentów podstawówek i gimnazjów w regionie. Mimo to rekrutacja do najbardziej renomowanych placówek może być zażarta jak jeszcze nigdy.
Kontrakt jest na tyle intratny, że wykluczony wykonawca wniósł odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Teraz ponownie ma wrócić do gry o budowę nowej linii tramwajowej w Szczecinie.
W lato Wisłę odwiedzą tysiące turystów, a basen od kilku lat jest zamknięty na cztery spusty. To zabytkowy, przedwojenny obiekt, który wymaga remontu.
Dni Czeladzi 2019 nie odbędą się jednak w nowym amfiteatrze w Parku Grabek. Ten ma być gotowy po remoncie na czas, ale organizacja imprezy wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i m.in. zgód policji oraz straży pożarnej, a tych na czas nie udało się...
Rusza 14. edycja konkursu Śląska Rzecz, który organizuje Zamek Cieszyn. To jedyny w Polsce regionalny konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Patronat nad nim objął „Dziennik Zachodni”.
Udało się. Nowe kąpielisko w Kamieniu jest gotowe. Otwarcie zaplanowano w Boże Ciało, czyli w czwartek 20 czerwca. Od jutra można będzie się już kąpać w naturalnym stawie kąpielowym, który zbudowano na bazie starej niecki dawnego basenu.
Kolejny pożar przy ulicy Przemysłowej. W Wojnowie ktoś magazynuje setki ton... szmat. Nadchodzi zmiana przepisów dotycząca odpadów.
Kilka zarzutów postawiła prokuratura kobiecie, która w Steklinie wypadła z drogi. W wypadku zginął młodszy jej syn. Starszy jest ranny.
Szkoły z Torunia: Gimnazjum Akademickie, dwujęzyczne „trójka”, „czwórka” i „jedenastka” właśnie przestają istnieć. Dwie dekady dorobku i cennych doświadczeń pójdą na marne?
O Tamarze Łempickiej usłyszał pierwszy raz prawie pół wieku temu w Londynie. Fascynacja jej postacią i twórczością zaowocowała teraz powieścią „Ja, Tamara”.
W środę policja opublikuje specjalną wakacyjną mapę wypadków, w których zginęli ludzie.
Wybudują tu fabrykę komponentów do akumulatorów litowo-jonowych wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. Pracę ma znaleźć nawet 300 osób.
- We wszystkich bydgoskich liceach ogólnokształcących w związku z podwójnym rocznikiem utworzono podwójną liczbę miejsc - mówi kurator oświaty. To nie uspokaja jednak uczniów i ich rodziców.
- Jedną decyzją ksiądz biskup likwiduje dwa ośrodki kultury chrześcijańskiej - nie ma wątpliwości Krystian Frelichowski, radny Rady Miasta Bydgoszczy. - Będziemy ją księdzu pamiętać.
Uroczyste oddanie do użytku Starego Rynku nastąpi za kilka dni. Niestety, już ktoś zniszczył płyty, którymi rynek został wyłożon
Z Marią Sztenc, naczelnikiem wydziału spraw świadczeniobiorców pomorskiego NFZ, rozmawia Dorota Abramowicz.
Mieszkańcy Wzgórza Bernadowo narzekają na hałas z pobliskiej strzelnicy. Niestety, wszystko wskazuje na to, że władze Gdyni nie będą mogły im w tej sprawie pomóc.
Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty były największą fabryką w północno-wschodniej Polsce. O jej dziejach opowiada Kamil Śleszyński, białostocki fotografik który zbierając materiały do książki rozmawia z dawnymi pracownikami zakładów.
Już nie jako radny PiS i doradca wojewody pomorskiego, ale w Zarządzie Fundacji Energa będzie pracować Michał Stróżyk, wobec którego w listopadzie 2018 roku został złożony protest wyborczy. Rezygnacja Stróżyka z pełnionych dotychczas funkcji...
Wreszcie przyszły! Dziś koniec roku szkolnego i początek długo wyczekiwanych wakacji. Jednak przed absolwentami gimnazjów i podstawówek jeszcze trochę stresu, bo trwa rekrutacja do szkół.
Najbliższe trzy miesiące za kratami spędzi 25-latka, która będąc pod wpływem narkotyków spowodowała wypadek. Zginął jej 2-letni synek. To nie jedyna sprawa z narkotykami w tle z ostatnich dni.
W miejscu urodzenia świętego Stanisława Papczyńskiego wmurowany został kamień węgielny pod budowę muzeum poświęcone jego pamięci. Inicjatorzy chcą, żeby powstało na 5. rocznicę kanonizacji zakonnika rodem z Podegrodzia.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.