40 lat temu, 25 maja 1979 roku, w Nowym Yorku zaginął 6-letni Etan Kalil Patz. Chłopiec po raz pierwszy sam poszedł na przystanek, skąd miał go zabrać szkolny autobus. Na miejsce nigdy nie dotarł. W 2001 r. Etan został oficjalnie uznany za...
Od prawie miesiąca niemal cały katolicki świat śledzi losy 31-letniego Michała Łosa spod Dąbrowy Tarnowskiej. To zakonnik ze zgromadzenia księży orionistów, który do niedawna miał wielkie marzenie: odprawić choćby jedną mszę w życiu. Ale na...
Maria J. ma 73 lata. Jej syn, Robert, jest podejrzany o dokonanie głośnego morderstwa sprzed 20 lat: prokuratorzy twierdzą, że zabił studentkę, Katarzynę Z. i obdarł ją ze skóry. Śledztwo trwa.
Prof. Ryszard Tadeusiewicz, krakowski naukowiec, tym razem opowiada o sztucznej inteligencji w wojskowości i eksploracji kosmosu.
Muzeum Śląskie zrobiło coś, co rok wcześniej udało się paryskiemu Luwrowi. Wystawa o śląskim hip-hopie to ciekawa przygoda, ale i oczekiwany od dawna punkt zwrotny w myśleniu o tej kulturze.
Reprezentacyjna ulica miasta podobno jest systematycznie sprzątana. Jakoś tego nie widać.
Dzięki temu, że grała bardzo miłe, pozytywne bohaterki, w warzywniaku dostaje najładniejsze jabłka. Joanna Brodzik w Koszalinie opowiadała o kulisach pracy na scenie i przed kamerą, o popularności i o ukochanej babci.
Upał upałem, a klienci i tak kupują wędliny, choć nieco mniej niż w chłodne dni.
Jeszcze przed wakacjami ratownicy pojawią się na kąpieliskach nad Trzesieckiem. Na Mysiej Wyspie ruszą toalety z prawdziwego zdarzenia.
Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej (18 czerwca) odbędzie się debata nad Raportem o stanie miasta za 2018 rok. Będą mogli w niej wziąć udział radni Rady Miejskiej oraz mieszańcy Koszalina, którzy złożą przewodniczącemu Rady Miejskiej w...
Liczy się to, co na mecie - wynik, ocena, świadectwo z paskiem. Polską szkołę dopadła groźna choroba - ocenoza. Rozwija się szybko, a lekarstwa na razie brak.
- Świadkowie mówią wprost, że jak tylko policjanci przyjechali na miejsce, natychmiast udzielali pomocy - mówi nadkom. Marcin Maludy.
Coraz później zakładamy rodzinę. Nie chodzi nawet o ślub, tylko o dzieci. Najpierw studia, kariera i mieszkanie, a gdy przychodzi czas na dziecko, to jest problem i ciąży nie ma.
Bieruń, Bojszowy, Ćwiklice, Katowice, Miedźna, Piekary Śląskie. Już wiemy, że te miejscowości skrywają wspaniałe powstańcze historie. Chcemy usłyszeć ich jeszcze więcej. Od dwóch tygodni jeździmy po całym Śląsku i słuchamy historii powstańczych...
Rozmowa z prof. Marcinem Królem, historykiem idei.
Gdy na Wiejskiej w najlepsze trwa batalia w obronie Konstytucji, gminy łamią ją na potęgę. Na przykład w sprawie wyprowadzania psów na smyczy czy opłat za przyłącze wodociągowe. Jednak urzędnicy mogą spać spokojnie - krzywda im się za to nie stanie.
Nie bardzo, ale lepiej mieć wróbla w garści - myślą ludzie i szybko odchodzą na emeryturę. Ciągle zmiany zaufania nie budują.
Rozmowa z prof. Jadwigą Jośko-Ochojską, neurofizjologiem i jej mężem Andrzejem Ochojskim, filologiem polskim o ich książce, która może odmienić niejedno życie.
Pani Tekla z Gliwic to najstarsza Polka. Właśnie skończyła 113 lat
Od soboty 8 czerwca w Muzeum Historii Katowic w Nikiszowcu przy Rymarskiej oglądać można świetną wystawę „Królestwo niebieskie” ze zdjęciami Arkadiusza Goli, utytułowanego fotoreportera DZ. Wystawie towarzyszy album o tym samym tytule ze zdjęciami...
Pan Henryk ma 81 lat i wiszącą nad nim egzekucję komorniczą. Po sprawie rozwodowej ma oddać żonie 241 000 zł. Sąd podzielił jego gospodarstwo, choć w mniemaniu mężczyzny, nie mógł tego zrobić.
Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ale korzystał z życia. Noga została zoperowana. Prawa ręka niesprawna, ale nauczył się radzić sobie tylko tą lewą. Kończył kolejne szkoły, studiował, miał znajomych, uprawiał sport, pracował, pomagał...
Wotum zaufania - jednomyślnie, absolutorium - jednomyślnie. Jednoznacznie radni gminy Płużnica ocenili wójta Marcina Skonieczkę.
Gabriela Morawska-Stanecka, wiceprezeska partii Wiosna, adwokatka z Katowic, mówi nam o świadomości prawnej, rozdziale państwa od Kościoła i molestowaniu przez księdza.
PKP SA wyremontują i przebudują kilku zabytkowych dworców w naszym rejonie, m.in. w Mogilnie i Trzemesznie.
Nie znajdą dotacji, nie będzie remontu wiaduktu? Wszystko na to wskazuje. A droga przez most to jedyna alternatywna ulica dojazdowa dla straży czy pogotowia w żarskich Kunicach.
Niby dużo wiemy o tradycji winiarskiej regionu, ale ciągle odkrywamy kolejne jej ślady. Warto więc wziąć udział w akcjach i imprezach, które przed nami: otwarte piwnice winiarskie, otwarte winnice, wędrówka do centrum winiarstwa.
Zrewolucjonizowała polski kryminał. Odważyła się pokazać ciemną stronę polskiej policji. Nam Joanna Opiat-Bojarska mówi o serii „Kryształowi”, kontaktach w policji i o tym, jak choroba zmieniła jej życie.
Mszą świętą w intencji miasta rozpoczynają się tegoroczne Dni Włocławka. A w weekend - Jarmark Włocławski, koncerty, zabawy i występy gwiazd z grupą Zakopower na czele.
Nasza pomysłowość nie zna granic. By uchronić samochody przed gradem, potrafimy otulić je kocykiem jak dziecko, a nawet... schować auto w altanie na śmietniki.
W sprawie pedofilii w Kościele jest wniosek o przeszukanie siedziby poznańskiej kurii, która najpierw zasłaniała się tajemnicą zawodową ws. księdza mającego molestować i gwałcić ministranta z Chodzieży. Gdy w poniedziałek abp Stanisław Gądecki...
W latach 80. inwigilowany przez bezpiekę wokalista zespołu Tempelhof, dziś dyplomowany instruktor teatru. Właśnie stworzył muzykę do spektaklu Martyny Łyko „Błoto” w Teatrze Dramatycznym i przygotowuje własną sztukę „Od śmietnika po salony”....
Polonia Środa Wielkopolska triumfowała już po raz trzeci z rzędu w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Ekipa Krzysztofa Kapuścińskiego pokonała w środę drużynę KKS-u Kalisz 4:2 i mogła kolejny raz zaśpiewać, że...
Dynamicznie zmienia się rynek pracy. Nie tylko jest więcej stanowisk do wyboru, ale inne jest podejście pracodawców do pracowników. Pracodawcy starają się pozyskać do pracy.
Kilka dni temu Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim podsumował projekt Erasmus+ „Otwarta szkoła i innowacyjni nauczyciele drogą do sukcesu uczniów”. Uczestnicy podzielili się doświadczeniem i wrażeniami z podróży.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.