Kilkunastu wnioskodawców - gmin i związków gmin dostanie unijne dofinansowanie, które może pomóc w walce ze smogiem.
Marek Jończyk z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach o zbrodni katyńskiej.
Siódme miejsce w sezonie Asseco Resovii nikogo nie zadowala, choć dwa zwycięstwa z GKS-em Katowice kibice przyjęli ciepło. A jak odebrała jej drużyna? - pytamy Marcina Możdżonka, kapitana rzeszowskiego zespołu.
Rozmowa z Zofią Żelazko, prezesem RZESZOWSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ CHORYCH NA CHOROBĘ PARKINSONA
W świecie hodowców koni trudno szukać kogoś, kto nie zna Waldemara Gieniusza. W podsokólskiej wsi Geniusze stworzył hodowlę. I to nie byle jaką. Przez dziesiątki lat jego ogiery wracały z prestiżowych imprez z najwyższymi nagrodami. Konie...
Wkrótce po sowieckiej agresji 17 września 1939 roku i internowaniu polskich jeńców wojennych w obozach specjalnych w Ostaszkowie, Starobielsku oraz Kozielsku, władze w Moskwie zdecydowały o bestialskim zamordowaniu polskich elit.
Chodniki, skrzyżowania i zieleńce w centrum Rzeszowa codziennie od rana do popołudnia są pełne samochodów, a miejsca parkingowe w płatnej strefie stoją puste.
- Gdy biorę udział w biegach, ludzie krzyczą “biegnij Ruda, biegnij” - śmieje się Karolina Gorczyca, aktorka, która była ambasadorką 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.
W czeskiej kopalni CSM w Stonawie niedaleko Karwiny, ratownicy przystępują do akcji wydobycia ciał 9 zmarłych polskich górników. Zginęli w wybuchu metanu 20 grudnia 2018 roku.
We wszystkich gimnazjach i oddziałach gimnazjalnych zostały w całości skompletowane komisje egzaminacyjne.
Taki wniosek można wyciągnąć z danych dotyczących wykorzystania miejsc noclegowych w 2018 roku, które opublikował Główny Urząd Statystyczny.
Dobrze przygotowane, nowoczesne środki wyrazu artystycznego, mogą zapewnić dotarcie z trudnymi tematami historycznymi do młodych odbiorców - mówi Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof.
Choroba Parkinsona nie musi być wyrokiem dla pacjenta i jego rodziny - mówi Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, wiceprzewodnicząca Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.
Mieszkańcy budynku przy ulicy Nowowiejskiego 2 w Częstochowie zatarasowali bramę wjazdową na ulicę Szymanowskiego. To forma protestu wobec planów budowy galerii usługowo-handlowej na posesji przy alei NMP 49.
Trzecie podejście rządu do rozmów z przedstawicielami ZNP i Forum ZZ zakończyło się fiaskiem. Związkowcy odrzucili propozycję podpisania porozumienia i odmówili wstrzymania strajku na czas egzaminów gimnazjalnych. Te, mimo braków kadrowych, udaje...
Uzbrojeni antyterroryści, policjanci z wykrywaczami metalu, karetka w pogotowiu - tak wczoraj wyglądał Sąd Okręgowy w Toruniu.
Wczoraj uczniowie napisali egzamin gimnazjalny z języka polskiego, historii i wos-u. Przed nimi część matematyczno- przyrodnicza i języki obce.
Cztery nowe lokale na kulturę zaczną niebawem funkcjonować w Sosnowcu. Miasto wybrało najciekawsze pomysły mieszkańców, spośród dziewięciu zgłoszeń. To już trzecia edycja miejskiego programu.
Ta inwestycja była odkładana w Cieszynie przez lata. Teraz już wiadomo, że niebawem śmigłowce ratunkowe będą mogły lądować także na dachu cieszyńskiego szpitala. To przyśpieszy niesienie pomocy o cenne minuty.
Czy skatowany 28-letni Jacek Hryć mógł żyć, gdyby karetka przyjechała dwa razy szybciej, na sygnale? Dlaczego lekarz nie podjął reanimacji? Sąd w Rybniku próbował w środę, 10 kwietnia, odpowiedzieć na te pytania, przesłuchując biegłego z zakresu...
Słynna afera Galbeksu po 12 latach sądowych potyczek zakończyła się prawomocnym wyrokiem skazującym. W sprawie tej było dwóch oskarżonych: Przemysław C., który zmarł i jego wspólnik Jacek D., którego Sąd Apelacyjny w Łodzi skazał w środę na pięć...
Wczoraj, pomimo zapowiedzi, nie doszło do siłowego wyprowadzenia mieszkańców trzech nieruchomości przy ul. Grunwaldzkiej. W związku z inwestycją, budynki mają zostać wyburzone.
Policja nadal prowadzi dochodzenie, które ma ustalić, kto zabił i okaleczył rysia. Zwierzę zostało znalezione, pod koniec stycznia, na posesji myśliwego we wsi Wierzchlesie w gminie Szudziałowo.
Ponad 200 tysięcy długów narobił rekordzista - najemca mieszkania w zasobie Administracji Domów Miejskich.
Suwalski przedsiębiorca zarobił milion złotych na wywozie obornika. Tyle tylko, że nie miał ani odchodów, ani sprzętu, by je gdziekolwiek przetransportować. Prokuratura zarzuca więc biznesmenowi oszustwo. Akt oskarżenia w tej sprawie właśnie...
Choć z trudem skompletowano zespoły nadzorujące, to środowy egzamin gimnazjalny odbył się w każdej ze szkół. Dziś (11 kwietnia) czas na częścią matematyczno-przyrodniczą.
Takie są wyniki kontroli przeprowadzonej przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku.
Cykl spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami dobiega końca. W tym tygodniu jeszcze rozmowy na Zawiślu i w centrum.
Migające czerwone światła ani opadające szlabany nie są dostatecznie skutecznymi barierami, by nie wjeżdżać na przejazd kolejowy. Dlatego co jakiś czas dochodzi do tragedii.
Konieczność przeprojektowania wiaduktu nad magistralą kolejową w Maksymilianowie spowodowała opóźnienie w budowie drogi ekspresowej S5.
Im młodsze dzieci, tym kłopot z opieką nad nimi większy. Rodzice radzą sobie różnie. Jedni biorą krótkie urlopy. Inni przenoszą się z pracą do domu. Ale najbardziej niezawodnym ratunkiem na czas strajku pozostają babcie.
Kolekcja "OFF Spirit" by PLESIAK na wiosnę/lato 2019 inspirowana jest krainą legend i baśni - Irlandią oraz artystycznym duchem OFFa. Swoją premierę miała w trakcie Dni Irlandii na Gali Mody i Sztuki "The Fashion Spirit of st. Patrick" (16 marca)...
Blisko 8 tys. uczniów w regionie napisało test z części humanistycznej. Kłopot pojawił się w Kluczborku, bo zabrakło osób do komisji. Finalnie uczniowie do egzaminu jednak podeszli. Dziś ciąg dalszy zmagań.
W poniedziałek 15 kwietnia na ścianie kamienicy przy ul. Kilińskiego 107 zawiśnie pamiątkowa tablica dedykowana pamięci Franciszka Jana Walickiego - dziennikarza muzycznego, publicysty i autora piosenek (jako Jacek Grań) uważanego za ojca...
Patrząc na samą liczbę uczestników, to była najpewniej największa akcja Gubin na Niebiesko dla Autyzmu. Organizatorka ze Stowarzyszenia Dalej Razem, Elżbieta Konopacka cieszy się, że ponownie udało się zaangażować mieszkańców.
Nikt nas do tego zespołu nie zapraszał. Nawet nie wiedzieliśmy, że został powołany. Delikatnie mówiąc, to bardzo dziwne - mówi Lech Feszler, przewodniczący miejskiej rady seniorów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.