Tańczą, śpiewają, grają na instrumentach, malują, produkują filmy. Aż 120 utalentowanych uczniów z woj. podlaskiego odebrało stypendia marszałka.
Pierwszego marca wchodzi w życie program Mama 4 Plus. Gwarantuje minimalną emeryturę dla matek, które urodziły przynajmniej czworo dzieci. Tylko w tym roku na realizację programu rząd przeznaczy ok. 916 mln złotych. Jednych to cieszy, innych mocno...
Znany celebryta przygotowuje się do dwóch nowych ról. W marcu zobaczymy go w telewizyjnym widowisku „Dance, Dance Dance”, a w kwietniu zostanie tatą.
- Dieta NFZ zawiera gotowe jadłospisy oraz wykaz produktów potrzebnych do ich przygotowania. Wszystko po to, by zmniejszyć spożycie cukrów i prowadzić zdrowy tryb życia - mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ w Zielonej Górze.
14 lutego 2019 roku zmarł w Mławie Rajmund Rutkowski. Żołnierz Brygady Świętokrzyskiej, delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” oraz pierwszy przewodniczący Rady Miasta i Gminy Miastko w latach 1990-1994. Swoim życiorysem mógłby...
14 lutego 2019 roku zmarł w Mławie Rajmund Rutkowski. Żołnierz Brygady Świętokrzyskiej, delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” oraz pierwszy przewodniczący Rady Miasta i Gminy Miastko w latach 1990-1994. Swoim życiorysem mógłby...
Andrzej Kordylas, nowy wójt Damnicy, na początku swojej działalności w gminie przywrócił nocne oświetlenie wsi, bo jego poprzednik w ramach oszczędności wyłączał oświetlenie uliczne między północą a 4 w nocy.
Na przełomie lat 50. i 60. ksiądz Wiktor Markiewicz (proboszcz usteckiej parafii w latach 1957-77) więcej mógł zdziałać z ambony niż władza komunistycznymi nakazami. Jednak i jemu, jak i całym rzeszom księży w Polsce, przyszło z tą władzą się...
Spakowali torby, pożegnali krewnych i pojechali na Zachód. Do nas. Nie tyle o mieszkanie im chodziło, co o pracę. Znaleźli jednak i etat, i swoje miejsce na ziemi. I dlatego ściągnęli swoje rodziny.
Olgierd Łukaszewicz, wybitny polski aktor, w filmie „Jak pies z kotem” wcielił się w rolę Andrzeja Kondratiuka, umierającego brata reżysera filmu Janusza Kondratiuka.
Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 nie godzą się, by ich kilkuletnie dzieci od 1 września uczyły się pod jednym dachem z licealistami. Właśnie przygotowali projekt uchwały.
Kolejarze i urzednicy marszałka właśnie pytają Lubuszan, co zmieniliby w rozkładzie jazdy pociągów. Na składanie uwag jest czas tylko do czwartku.
Spada bezrobocie w mieście i powiecie. W tym roku Powiatowy Urząd Pracy na nowe projekty służące aktywizacji osób bez pracy przeznaczy co najmniej 8 mln zł.
Oddział Miejski Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Gubinie w przyszłym roku będzie obchodzić 50 lat istnienia. Oj działo się przez ten czas. Były wycieczki, obozy, spływy i... pożar.
Marcel Sławiński, współscenograf filmu „Zimna wojna”, galę rozdania tegorocznych Oscarów obserwować będzie na żywo. I mocno trzymać kciuki za polski film. - Jeśli film otrzyma Oscara, to będziemy się jeszcze bardziej cieszyć, ale przydaje się też...
Godzinami grają w gry, a później analizują w nich swoje poczynania, by poprawić taktykę. Kładą się spać późno w nocy, wstają w południe, by znów usiąść przed komputerem. Tak wygląda codzienność gamerów, czyli profesjonalnych graczy w gry...
Zaledwie 20 proc. polskich dzieci jest aktywnych fizycznie przez godzinę dziennie - alarmują eksperci. Młodzi ludzie są w wiele gorszej formie niż ich rówieśnicy 40 lat temu.
O zgubnym wpływie smogu na skórę oraz alergiach na metale rozmawiamy z dr biofizyki Izabelą Anną Zawiszą, absolwentką Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk i prezesem firmy badawczo-rozwojowej KF Niccolum.
W nadchodzącym nowym roku szkolnym do szkół średnich pójdą uczniowie dwóch roczników. Minister edukacji Anna Zalewska ma nadzieję, że przed rozpoczęciem nowego roku „pryśnie” jako eurodeputowana do Parlamentu Europejskiego. Wszyscy inni, czyli:...
Co może powstać na terenie między Dąbrowskiego, Roosevelta, Mickiewicza? Jak mogą wyglądać biurowce na Międzynarodowych Targach Poznańskich?
Na jednym podwórku grałem w piłkę z dzisiejszym marszałkiem województwa. Chciałem zostać piłkarzem i próbowałem nawet. Do 17. roku życia kopałem piłkę „profesjonalnie” w Rozwoju Katowice. A potem nauczyciel wuefu wystawił mnie w zawodach...
Najbliższa sobota i niedziela upłyną pod znakiem polityki. W sobotę PiS na konwencji przedstawi nowy program przed wyborami do PE i parlamentarnymi, PSL ma zdecydować czy przystąpi do Koalicji Europejskiej. W niedzielę w Bydgoszczy - lokalna...
Ważącą 50 kg bombę lotniczą z okresu II wojny światowej dziś rano wydobyli i wywieźli wczoraj z Żar saperzy z jednostki z Krosna Odrzańskiego. Pocisk mierzący 80 cm w środę po południu zauważyli podczas prac wykopaliskowych robotnicy na jednej z...
Czy miasto przejmie zamek, będący częścią kompleksu pałacowego w Żarach? - Sama nie podejmę takiej decyzji, chcę by wypowiedzieli się na ten temat mieszkańcy- mówi Danuta Madej, burmistrz Żar. 7 marca w ratuszu odbędzie się debata w tej sprawie.
W internecie można trafić na filmiki z nowego ronda, przez które trzeba przejechać, aby wjechać do miasta lub skręcić na Wolsztyn. Jedni kierowcy skarżą się, inni nie widzą problemu. Czy będą zmiany?
Gmina jest pierwszą w województwie, w której powstaną mieszkania z rządowego programu. Część radnych ma jednak wątpliwości, czy warto brać w nim udział. - To może nie być opłacalne - twierdzą.
Z Andrzejem Jagodzińskm, pianistą , waltornistą i akordeonistą, kompozytorem i aranżerem rozmawiamy o zaplanowanym na 24 lutego w Poznaniu koncercie „Muzyka polska dla zwycięstwa” oraz łączeniu jazzu z muzyką ludową i klasyczną.
Zeznania gangstera Macieja B., ps. „Baryła”, w sprawie zbrodni na dziennikarzu Jarosławie Ziętarze, spełniają kryteria wiarygodności. Tak w czwartek zeznała w sądzie psycholog Justyna Poznańska, która oceniała wiarygodność „Baryły”. Jest on...
Zgłosiłem się do milicji, bo tak można było otrzymać broń i zapłacić za to, co przeżywaliśmy tu przez lata wojny. Ale też w ten sposób można było zrobić coś dobrego, zatrzymać falę rabunków i później także, jak się okazało, zapewnić bezpieczeństwo...
Pierwsi włocławianie już złożyli wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Ale będą kolejne wnioski, bo zainteresowaniem programem jest duże.
Zmiana organizacji ruchu, wprowadzenie płatnej strefy parkowania i zmiany estetyczne – to tylko część propozycji dla golubskiej starówki. Niektóre zostały już odrzucone.
Wczoraj w sądzie zeznawał m.in. Tadeusz Pastwa, były prezes Elany. - Protokolarnie wszystkie działki w latach 90. zakład przekazał PZD - mówił.
Grupa gnieźnian napisała petycję do prezydenta Gniezna, w której sprzeciwiają się powołaniu Łukasza Scheffsa na stanowisko managera ds. kultury. Petycję podpisało 68 osób, w tym osoby związane z kulturą: Aleksandra Dudczak, Jakub Dzionek czy...
Park Kasprowicza w Poznaniu to nie tylko zadrzewione alejki, zieleń i łąki. W parku znajdują się także place zabaw, hala widowiskowo-sportowa Arena, stadion sportowy klubu "Energetyk" i odkryta pływalnia. W sąsiedztwie jest Rodzinny Ogród...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.