Gdyby nie roztargnienie pewnego listonosza, komornik najpewniej niesłusznie zlicytowałby dom biznesmena spod Chojnic. - Takie rzeczy wciąż się zdarzają - mówią prawnicy z Torunia.
Okrągły Stół otworzył krajom Europy środkowo-wschodniej drogę do wolności. Nić porozumienia znaleźli przy nim ludzie, których teoretycznie dzieliło wszystko.
Z Michałem Szpakiem rozmawiamy o jego drodze do kariery, płycie „Dreamer”, związkach z Poznaniem i fascynacjach.
Rozmowa z Jackiem Zajączkiem, lekarzem z Gorzowa i Drezdenka, laureatem Lubuskiego Samarytanina.
Aleksander Tecław nie żyje. Ta wiadomość w miniony piątek wieczorem obiegła Poznań. A więc tego niezwykle życzliwego i otwartego człowieka już nie będzie? Niestety, taka jest prawda. Zmarł w swojej restauracji. Odszedł trochę jak aktor na scenie.
Panuje przekonanie, że sportowiec, który zakończył karierę, jest człowiekiem szczęśliwym. Przecież już się dorobił, pewnie jeździ fajnym autem, a do tego jest popularny. - Pieniądze to nie wszystko. Koniec kariery to psychiczny dramat - mówi...
Stan polskiej wsi nie jest idealny, ale w ocenie Piotra Burka, prezesa Lubelskiej Izby Rolniczej, nie tak fatalny, żeby trzeba było urządzać uliczne protesty. - Lepszym rozwiązaniem jest praca przy stolikach tematycznych - mówi.
18 stycznia 1920 r. wojsko Hallera przyniosło wolność mieszkańcom Torunia. Wraz z tą wolnością trzeba było przejąć całą spuściznę po zaborze pruskim.
Lublin nauką słynie. Uczeni pięciu największych wyższych uczelni nieustannie prowadzą badania, zgłaszają wynalazki, odkrycia i rejestrują patenty. Droga gotowego produktu na rynek jest jednak długa i trudna.
Piotr R. odpowiada za czerpanie zysków z prostytucji i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Tym razem nie będzie jadł kiełbasy w sądzie?
Miasto chce rozpocząć prace nad zmianami w Strefie Płatnego Parkowania. Jest to odpowiedź na interpelację radnego oraz na głosy płynące od mieszkańców Śródmieścia.
Rok temu radni zdecydowali, że kary za jazdę bez biletu będą wyższe. Sprawdzamy, czy drakońskie kary skutecznie odstraszyły pasażerów od nielegalnej jazdy.
Internauci którzy szukają w popularnej wyszukiwarce informacji o naszym województwie trafią na nieco wypaczony obraz sytuacji w regionie.
W niedzielę Gdynia będzie świętować 93 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych i wystaw.
Marszałek ma wiele pomysłów jak ograniczyć zagrożenie smogiem w regionie. Te pomysły ocenią m. in. samorządowcy.
Przemoc rujnuje, miłość buduje - to jedno z haseł podczas happeningu Nazywam się Miliard. 14 lutego na całym świecie tańczyć będą przeciw przemocy. W Człuchowie akcję zorganizowano wcześniej.
Z dr. Łukaszem Balwickim z Zakład u Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed rozmawia Dorota Abramowicz
Metody podrywu? Wśród ptaków strategie są różne. Jedne samiczki zachwyci wygląd, inne śpiew, a jeszcze inne podarunek.
Od początku roku zmianie uległy regulacje dotyczące handlu w niedzielę. Agencja mediowa Havas Media Group w połowie stycznia przeprowadziła badanie dotyczące podejścia Polaków do zmian w otwieraniu sklepów w niedzielę.
Kary dożywocia domaga się prokurator za zabójstwo Henryka W. - osadzonego w Zakładzie Karnym w Czarnem. Oskarżony współwięzień Sławomir B. już odsiaduje karę dożywotniego więzienia.
11 lutego 1920 r. ostatni żołnierze niemieccy opuścili Gdańsk. Dzień wcześniej gen. Haller dokonał w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem. W niedzielę, na Starym Rynku w Pucku rozpoczną się obchody 99. rocznicy tego wydarzenia.
Chlebem i solą Piotr Całbecki witał w poniedziałek żołnierzy armii amerykańskiej, którzy przyjechali na kolejną sojuszniczą zmianę.
Ponad 5 tys. miejsc w toruńskich szkołach czeka na absolwentów skumulowanych roczników. Najwięcej chętnych przyjmą ogólniaki.
Dzisiaj 500 tysięcy uczniów z województwa śląskiego rozpoczyna ferie. Przed nimi dwa tygodnie zimowej laby. Znaczna część dzieci i młodzieży spędzi ją oczywiście w Beskidach, które oferują mnóstwo atrakcji także o tej porze roku.
Znasz kogoś, kto ma raka? Każdy zna! Ta choroba ciągle przykuwa uwagę. Wystarczył krótki wpis w sieci, by w ciągu jednego dnia zgłosiło się 50 osób gotowych, by szyć chusty. Dziś jest ich ponad 200 w całym kraju. O tym, jak pomóc, mówią Ewa...
Pół tysiąca kolizji i wypadków drogowych tylko na pięciu bydgoskich rondach zdarzyło się w ub. roku. Drogowcy zapowiadają działania. Oby skuteczne.
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy wystartowali z własnym projektem społecznym. Kluczowe znaczenie ma tu pomoc innym. Co z tego wyniknie? Samo dobro. Pomoc popłynie bowiem do potrzebujących rodzin z Sośna i Bydgoszczy.
Bardzo głośno zrobiło się wczoraj o Tomaszu Treli, wiceprezydencie Łodzi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Wielki Brat powraca! Wiele wskazuje, że po 11 latach obejrzymy kolejną edycję „Big Brothera”. Trwają castingi. Ten pierwszy w historii polskiej telewizji reality wylansował posłów, celebrytów. Widownia programu sięgała 10 milionów widzów!
Burmistrz Nysy naraża gminę i jej mieszkańców na poważne konsekwencje finansowe, upierając się przy obecnym kształcie nyskiego bonu wychowawczego - ostrzega współautor nyskiego bonu Mariusz Nasiborski. - Rodzice mogą być postawieni przed...
Rektor szkoły medycznej dr hab. Tomasz Halski najpierw powiedział o sprawie dziennikarzom, a potem zawiadomił uniwersytet.
Pacjentowi skierowanemu do Poradni Chorób Zakaźnych szpitala przy ul. Arkońskiej wyznaczono termin za dwa lata. - Ile osób przez ten czas można zarazić - pyta przerażony pacjent. Rzeczniczka placówki tłumaczy, że to był błąd, ale nie ukrywa, że do...
Myślę, że ludzie biegają rano w mieście, bo nie mogą spać.
Włoski film „Oni” jest „traktatem o władzy”. A może, to pytanie do pana, o demoralizowanym przez władzę narodzie?
Do tego, aby być aktorką zachęcił ją sam Jerzy Trela. Choć wydawało się, że jej specjalnością będzie dramat, dziś najlepiej sprawdza się w komedii. Nie zrezygnowała z aktorstwa, nawet mimo tego, że wyszła za mąż za szwedzkiego milionera.
Trwają starania, by polonez, czyli jeden z najbardziej znanych tańców narodowych, był kolejnym po szopkarstwie wpisem na Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.