Ponad połowa Polaków cierpi na zaburzenia snu. Nie możemy zasnąć, budzimy się w nocy albo bardzo wcześnie nad ranem i godzinami wiercimy się w łóżku. To jeśli chodzi o jakość snu. Z ilością też mamy problem: większość z nas nie spędza w łóżku...
Wszystko wskazuje, że wtorkowy odcinek serialu TVP, „Pensjonat nad rozlewiskiem", był nie tylko ostatnim tego sezonu, ale jest finałowym całej sagi.
Rosjanie chcą się pokazać i zapewne organizacyjnie sobie poradzą. Pozostaje jeszcze kwestia chuligaństwa
W sobotę na placu Papieskim w Sosnowcu będzie można świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie msza, patriotyczne śpiewanie oraz wielki koncert Piotra Rubika.
Dopiero trzydzieści lat temu, w obliczu chylącego się ku upadkowi komunistycznego systemu, zezwolono, by major cichociemny Jan Piwnik „Ponury” spoczął na świętokrzyskiej ziemi.
Ubocznym skutkiem nagłaśniania Słupska w kraju, co zresztą znakomicie wychodzi jego obecnemu prezydentowi, jest coraz większy najazd cyklistów na nasze miasto w celu zobaczenia, co tu naprawdę jest ponętne albo niechętne czy zbędne. Pomyśleć, że...
- W ratuszowym wydziale zajmującym się rejestracją pojazdów pracuje za mało osób. Nawet przychodząc przed południem, nie ma szans na uzyskanie numerka do urzędników na dany dzień - twierdzi nasza czytelniczka.
W niedzielę na skrzyżowaniu w Kobylnicy obok Auchan doszło do groźnie wyglądającej kolizji. 20-latka, dostarczająca zamówienie z KFC, wymusiła pierwszeństwo, skręcając w lewo. Ostatnio zaroiło się w Słupsku od kolizji powodowanych przez...
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Od 24 czerwca do 23 września w każdą sobotę i niedzielę będzie można wyruszyć na podmiejską wycieczkę z krańcówki przy ul. Północnej do Lutomierska. Pasażerów na tej trasie przewiezie zabytkowy już tramwaj 5N, wyprodukowany w 1961 roku.
Mundial zawsze wygrywa z polityką. Tak jest teraz, tak było podczas każdych mistrzostw świata i Europy. Gra reprezentacji zawsze łączyła Polaków i zawieszała polityczne wojny
Zapraszamy na dziesiąty i jednoczenie ostatni odcinek cyklu poradnika "Jak wygrać z łódzkim smogiem"
Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Słupsku miejscy radni zdecydują, czy samorząd będzie finansował procedury in vitro. Droga do tej decyzji jest już otwarta.
W ubiegłą sobotę przed kołobrzeskim dworcem omal nie doszło do tragedii. Taksówkarz zaatakował nożem mężczyznę, który trudni się doprowadzaniem podróżnych do tych przewoźników, którzy mu za to płacą.
Młodzi senatorowie w kontuszach - strojach z epoki. Burzliwa debata nad propozycją od tronu w sprawie planów matrymonialnych króla Władysława IV, czyli jego małżeństwa z Cecylią Renatą - córką cesarza Ferdynanda II.
Rozmowa z dr. Markiem Kaczmarzykiem, biologiem, neurodydaktykiem i memetykiem. Od 2000 roku prowadzącym Pracownię Dydaktyki Biologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska przy Uniwersytecie Śląskim.
- Właściwie to urodziny obchodzimy od początku tego roku. Dziś to swoisty finał tych wszystkich wydarzeń, podczas którego podziękujemy osobom, które tu się uczyły, z nami pracowały oraz wspierały nas - mówił nam Ryszard Pałczyński, dyrektor...
Nie ma tu najnowszych gadżetów edukacyjnych i biurowców ze szkła. Bywa, że kursanci szkolą się na innych samochodach, niż te w ośrodku egzaminacyjnym. Jak to możliwe, że od wielu lat instruktorzy nauki jazdy z Brodnicy brylują w rankingach...
Na czym polega lecznicza moc sztuki? Odpowiedź na to pytanie można poznać, odwiedzając Środowiskowy Dom Samopomocy „Pegaz” w Manowie. Prace wykonane przez podopiecznych ośrodka były już prezentowane na wystawie. Satysfakcja to jedno. Warsztaty...
Czerwone światło. W Polsce kierowcy się zatrzymują. - W Gruzji to raczej zaproszenie do dyskusji. Nikt nie przesądza w nachalny sposób odpowiedzi na pytanie, co robić? - Marcin Meller w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej mówił o książce...
Piłkarski mundial otwarty! Rosjanie na inaugurację rozbili 5:0 Arabię Saudyjską. Polacy szykują się w Soczi na Senegal.
Co myśli się spełniając marzenie i stając na szczycie jednej z najwyższych gór świata? - O tym, aby jak najszybciej z niej zejść - mówi Wojciech Flaczyński, grudziądzanin, który zdobył Makalu w Himalajach.
Do początku czerwca wybuchły aż 62 pożary wysypisk w całej Polsce. W Lubuskiem pożarów też przybywa. Czy nasze służby panują nad sytuacją?
Jako konferansjer często prowadzę różnego rodzaju otwarcia. Dwa lata temu otwierałem na przykład mieszalnię pasz kombinowanych. Na otwarcie zaproszono ponad tysiąc hodowców z całej Polski. Żeby mogli się jakoś odnaleźć w tłumie, nosili etykietki z...
W „Piłkarskim pokerze” jest scena, gdy Laguna i Bolo zamelinowali się w ośrodku wypoczynkowym nad zalewem Zegrzyńskim. W oczekiwaniu na interes życia oglądaj w telewizji autentyczną transmisję z pożegnania Michela Platiniego. Na ekranie...
Podupadła stanica kajakowa nad brzegiem Warty zmienia się nie do poznania. Powstaje tu Park Ryb Pojezierza Dobiegniewskiego, a w nim cała moc atrakcji. Dzięki nim nad rzekę mają chętniej i częściej zaglądać turyści.
Samorząd stara się o dofinansowanie na budowę zapowiadanej ścieżki rowerowej od Nowego Światu do Kalska przez Sulechów. Roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku.
Piotr Kowalski, dyrektor Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a w przeszłości wiceburmistrz Żagania został oficjalnie namaszczony na wójta gminy Żagań.
Artysta Stanisław Białowąs doświadczenie w organizowaniu plenerów artystycznych ma spore. Teraz chciałby takimi akcjami wypromować Zieloną Górę, ale i całe Lubuskie. By inni usłyszeli o nas i wiedzieli, że tu tętni życie artystyczne!
Jedni mówią o niej - propaganda za publiczne pieniądze, władze miasta nazywają gazetkę Kocham Żagań - informatorem. Rocznie kosztuje mieszkańców 40 tys. zł. Jednak dużo wskazuje, że może kosztować mieszkańców Żagania znacznie więcej.
By pomóc choremu 14-latkowi, student AWF-u pokona jutro 254 km. Chętnych do pomocy przez sport jest coraz więcej.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ma śmiałe plany inwestycyjne. Dotyczą budowy nowego pasa startowego i hangaru do prowadzenia komercyjnych przeglądów samolotów.
W czwartek ruszyła największa piłkarska impreza na świecie. Chociaż mistrzostwa świata są świętem kibiców, dla Władimira Putina to szansa na propagandowe ukazanie potęgi Rosji. W przeszłości wielkie sportowe imprezy już wielokrotnie były...
Jak co piątek w magazynie "Nowości" wiele interesujących materiałów. Co dokładnie będzie można przeczytać? Obejrzyjcie nasze wideo!
Zbliża się ważna data w historii komunikacji w Nowej Soli i pięciu innych gminach. 1 lipca rusza projekt wart 50 milionów złotych.
Warsztaty terapii zajęciowej okazały się dużą szansa rozwoju dla niepełnosprawnej kobiety. Dostała tę szansę na 3 lata i nie wiadomo, co będzie dalej. Walczy o więcej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.