Pierwszym poleceniem, jakie młodzi Polacy słyszą w szkole, jest: „Wyłączcie komórki”. A przecież właśnie zrośnięty z internetem smartfon stał się, nie tylko dla dzieciaków, podstawowym, ważniejszym od wszystkich nauczycieli, medium dostępu do...
Niepełnosprawny Arek z Krakowa (jego rodzice są z Nowego Sącza) zawstydził dorosłych i dlatego został Osobowością Roku. Czy dzieciom żyje się dziś lepiej i łatwiej - oceniają nasi eksperci. Jak wyglądałby świat, gdyby miał go stworzyć...
Rozmowa z dr Ewą Czapińską-Ciepielą z Krakowa, neurologiem specjalizującym się w leczeniu bólów głowy i migren.
Spotkanie przy okrągłym stole, który w istocie był stołem kwadratowym - na razie tylko dosłownie, a czy w przenośni to się jeszcze okaże - w sprawie bezpieczeństwa na piłkarskich stadionach nie przyniosło przełomu. Przedstawiciele rządu o...
Rozmowa z prof. Andrzejem Nowakiem, znawcą historii Europy Wschodniej i Polski, autorem wielu książek, w tym „Niepodległa! 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę”.
Aspiryna, pampersy, adidasy. Ostatnio też paczkomaty. Czy producenci (usług, urządzeń, dóbr) mogą nam zakazać nazywać rzeczy tak, jak chcemy je nazywać, bo roszczą sobie prawa do słów?
Czuł się Polakiem. W Salonie Malarzy Polskich Henryk Frist drukował pocztówki z dziełami Malczewskiego, Matejki, Kossaków. Przy Floriańskiej 37 reprodukowano piękne widokówki o charakterze patriotycznym, z hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła”.
Jeśli nie będziemy potrafili spojrzeć uczciwie w naszą przeszłość, nie będziemy w stanie wyciągnąć wniosków na dziś - mówi historyk Kamil Janicki, autor książki „Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić”.
Skromny dom jednorodzinny na skraju centrum Krakowa, lekko cofnięty od ulicy, z niewielkim oknem wystawowym od frontu. W witrynie kilka sukien jak z paryskich wybiegów. Na stronie internetowej firmy „Fulara&Żywczyk”, która się tu mieści, zwraca...
Agnieszka Kaczorowska to najpopularniejsza polska tancerka. Sławę zawdzięcza „Tańcowi z gwiazdami”. Od niemal 20 lat oglądamy ją też w serialu „Klan” jako Bożenkę. Nam odsłania kulisy swej kariery tanecznej i aktorskiej.
O tym, czy warto pielęgnować w sobie dziecko i jak znaleźć wspólny język z maluchem- mówi pediatra profesor Mikołaj Spodaryk
Naprawdę bycie prezydentem Polski nie jest moim marzeniem. Wiem, że wiele osób chętnie pisałoby dla mnie takie scenariusze. Zresztą scenarzystów w moim życiu było wielu. Ale ja zawsze szedłem pod prąd – mówi prezydent Słupska Robert Biedroń.
Magistrat zamierza sprzedać budynek, w którym mieści się Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Zgierskiej 71.
Od piątku mieszkańcy Strachocina w gm. Stargard czekają na zabranie z podwórza martwego konia. Rozkładające się zwłoki leżą na podwórku, w środku wsi.
Ewa Łazowska, emerytka z Teofilowa, cały swój czas poświęca kotom. Ma je u siebie w niewielkim jednopokojowym mieszkaniu, w wieżowcu na osiedlu. Kolejne dokarmia na działach w ROD „Wisienka”, gdzie ma ogródek i altankę.
Komendant Miejski Policji w Łodzi insp. Paweł Karolak podziękował kasjerowi i dyrektorowi oddziału łódzkiego banku za czujność i profesjonalne działanie, które uchroniło 77-letnią łodziankę przed oszustami działającymi metodą na tzw. wnuczka.
Nie ma takiej mądrej osoby, która miałaby receptę na to jak dobrze wychowywać dziecko. Nie ma podręcznika, który dawałby uniwersalne i zawsze idealne wskazówki. Rodzicielstwo jest sprawą indywidualną a poziom jego trudności zależy od wielu...
Zdaniem rządu, w 2027 roku powietrze będzie wolne od smogu.
Ogromną determinacją wykazał się złodziej, który niedawno włamał się do zakładu cukierniczego w Zduńskiej Woli. Ukradł 200 zł i... 1100 kurzych jaj.
„CZTERY PORY ROKU”– to projekt cyklu czterech filmów dokumentalnych promujących szczególne walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego w różnych porach roku. Filmy, o których mowa powstały w ramach specjalnego programu zajęć...
W Katowicach w końcu za parkowanie będzie można zapłacić kartą bankomatową. Taką technologiczną „rewolucję” funduje kierowcom katowicki magistrat, który planuje zakup 50 nowych parkomatów, umożliwiających płatność kartą właśnie. W parkomatach już...
Nieco ponad miesiąc od wielkiego pożaru magazynu z materiałami łatwopalnymi przy ul. Stolarskiej w Żywcu, podczas którego spaliło się ponad 20 samochodów i zanieczyszczona została rzeka Soła, nadal więcej jest pytań niż odpowiedzi.
Straż Miejska karze mandatami mieszkańców, którzy rozpalają ogniska. Na imprezach organizowanych przez gminę ogniska palić można. Dlaczego te same przepisy jednych obowiązują, a innych nie?
Gmina chce, aby część lokatorów bloków przy ulicy Wielkopolskiej nadal płaciła wysoki czynsz.
Tydzień temu pisaliśmy o wstępnych wynikach finansowych Szpitala Powiatowego w Sławnie. Dziś więcej szczegółów, które zostały przedstawione w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie, gdzie odbyło się spotkanie Społecznej Rady Szpitala.
W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zakończono śledztwo i skierowano akt oskarżenia przeciwko Wacławowi M. – zawieszonemu w czynnościach wójtowi gminy Ostrowice. Na ławie oskarżonych zasiądzie również Krystyna K. była skarbniczka gminy.
Świetna wiadomość dla mieszkańców powiatu sławieńskiego. Wraz z początkiem lata na tory pomiędzy Sławnem a Darłowem wraca szynobus. Pozostanie nie tylko na okres wakacji. Będzie funkcjonował również poza sezonem!
Trwa sezon na pracę przy zbiorach owoców, w przetwórstwie spożywczym, budownictwie i usługach. Jednak chętnych brakuje. - Napięcia na rynku pracy są coraz większe - alarmują eksperci.
Urzędnicy już oficjalnie przyznają to, co widzimy gołym okiem: remont Sikorskiego nie idzie zgodnie z grafikiem. Poślizg może dojść do półtora miesiąca!
Dziś swoje święto ma co piąty Lubuszanin. Nasz region liczy niewiele ponad milion osób, dzieci i młodzieży jest u nas 194 tysiące.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenie zastępcze wojewody Zbigniewa Hoffmanna.
Które sklepy otwarte są w czwartek, 31 MAJA 2018 w Boże Ciało? Mimo święta, są takie sklepy. To dzień, kiedy co najwyżej zrobimy tylko awaryjne zakupy, zdecydowana większość sklepów jest bowiem zamknięta. Wyjątki to, podobnie jak w niedziele wolne...
Jessika i Wiktoria miały dużo szczęścia. Nie trafiły do placówki opiekuńczo - wychowawczej. Ich wychowaniem zajęła się babcia, Gabriela Rafińska. Niestety w Grudziądzu, wiele dzieci wciąż czeka na rodziny zastępcze. A tych bardzo brakuje...
Ministerstwo Sportu i Turystyki co roku uruchamia nowe programy współfinansowania budowy obiektów sportowych. O pieniądzach przeznaczanych na infrastrukturę mówi pochodzący z Kraśnika Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu.
- Jeszcze wam nart brakuje - słyszą od panów z brzuszkami siedzących na parkowej ławce. Czy Polkom w pewnym wieku mija „termin przydatności do użycia”? Nie! - mówią głośno.
4-letni Teoś lepiej śpi, lepiej się koncentruje i ma lepszy humor. Wyniki badań też ma lepsze. Rodzice są przekonani: - Wszystko dzięki kuracji medyczną marihuaną.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.