W pierwszym roku po odbudowie zamek Pilcza w Smoleniu odwiedziło 17 tys. turystów. Ta liczba może być większa pod warunkiem, że gmina zacznie się mocno promować. Na razie słynny jest zamek w Podzamczu.
210 zł wydał statystycznie w 2016 r. każdy lublinianin na sfinansowanie ulg w komunikacji miejskiej. Z danych ZTM wynika, że 65 proc. pasażerów korzysta z różnego rodzaju ulg, z czego 15 proc. jeździ za darmo. A ta ostatnia grupa ma się jeszcze...
Plan miasta z tamtego okresu odtworzył Tomasz Popławski, białostocki kartograf. Można tutaj znaleźć sieci ulic, a także najważniejsze instytucje, fabryki oraz szkoły
Mundurki szkolne. Noszą je uczniowie szkół w Katowicach, Chorzowie, Tychach. A nawet... mały książę George w Thomas’s School w Londynie. Mundurki mają tylu zwolenników co przeciwników. A zdaniem psychologa w społeczeństwie obrazkowym mundurki...
Okrutna śmierć, krwawe tortury, ofiary z ludzi... XIX-wieczna Szkocja nie była krainą mlekiem i miodem płynącą.
Waldemar Szwiec pseudonim „Robot”, legendarny toruński cichociemny, został patronem fundacji opiekującej się działającym w I LO Muzeum Historyczno-Wojskowym. Dziś mijają 74 lata od śmierci torunianina, który podczas wojny był postrachem żołnierzy...
Metro we wsi? Jeśli tak, to znaczy, że jesteśmy w austriackim Serfaus. Tutaj także - jak skrzętnie wyliczyli gospodarze regionu - słońce świeci 2000 godzin w roku. Ale to oczywiście nie wszystko. W tym uroczym regionie - stworzonym także przez...
Wpadł 51-letni bydgoszczanin podejrzany o to, że przez kilka lat fizycznie i psychicznie znęcał się nad kobietą i zmuszał ją do prostytucji na obwodnicy. Zatrzymali go policjanci z Błonia. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
Czy musimy płacić za pomoc lekarza w Niemczech? Co to jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego? Do czego uprawnia i jak długo jest ważna? Co zrobić, żeby ją otrzymać? Czy nie posiadając karty, możemy uzyskać zwrot kosztów leczenia?
Sprawdzamy, na jakie nagrody z okazji swojego święta mogą liczyć nauczyciele w Toruniu i regionie.
Podstawą naszej działalności jest prowadzenie terapii śmiechem - mówi Marta Lewkowska z białostockiego oddziału Fundacji Dr Clown.
Nauczycieli jest coraz mniej. Najszybciej ich liczba spada w liceach i zawodówkach. To nie niż demograficzny jest ich największą zmorą, ale rozbuchana biurokracja i spadek prestiżu.
Nie potrafię zgodzić się na to, by znów rządzili nami ludzie, którzy niczego nie rozumieją i dlatego wszystkiego zakazują - mówi Krzysztof "Grabaż" Grabowski. W sobotę, 14 października, jego Strachy Na Lachy wystąpią w Hali nr 2 Międzynarodowych...
Ustawę krytykuje m.in. Solidarność. Związek uważa, że emeryci powinni mieć wybór: rekompensata albo coroczny ekwiwalent.
Tomek zginął wracając do domu, przygnieciony potężnym słupem. Ale to, co dokładnie stało się w Bibicach, wciąż pozostaje owiane tajemnicą.
Wychował się u boku ojca, który jest jednym z najlepszych aktorów w Polsce. Początkowo nie chciał iść w jego ślady, ale ostatecznie uległ fascynacji kinem i teatrem. Dziś z powodzeniem kontynuuje aktorskie tradycje swojego rodu
O relacjach polsko-fińskich, ale i czasie spędzonym w Polsce, rozmawiamy z ambasador Republiki Finlandii Hanną Lehtinen.
Lekarze rezydenci od 2 października prowadzą strajk głodowy, by wyrazić sprzeciw wobec warunków pracy, jakie proponuje im rząd. Młodzi medycy z całej Polski przede wszystkim walczą o wzrost nakładów na służbę zdrowia do 6,8 procent produktu...
W szkołach świętują, a w Sejmie ważą się losy Karty nauczyciela. Kto na tym zyska, a kto straci? Rząd chce wydłużyć pedagogom drogę awansu. Będą też podwyżki, ale nie takie, jak chciały związki.
Dopiero co informowaliśmy, że Edyta Górniak wznosi w internecie modły do Niebios o to, aby się nigdy więcej nie zakochać (przynajmniej w mężczyźnie, bo wiadomo - wiarołomny) , ponieważ zostawił ją ostatni ukochany, a tu okazuje się, że para znowu...
W wiedeńskim Kunsthistorisches Museum co pewien czas organizowane są wystawne kolacje. Goście, po kulinarnej uczcie, z kieliszkiem szampana w ręku spacerują po zabytkowych salach, rozkoszując się dziełami światowej sztuki.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie świętuje jubileusz ćwierćwiecza działalności. Strategie w najnowszej historii PEC-u i na przyszłość, to ekologia, bezawaryjność i bezpieczeństwo.
Szlagierem 9. kolejki było spotkanie drugiego Zawiszy Bydgoszcz z prowadzącą Falą Świekatowo.
Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego, który został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku na mocy ustawy Karty praw i obowiązków nauczyciela. Zgodnie z...
W 1903 r. wierni usłyszeli dźwięk ośmiogłosowych organów Grünberga, które grają do dziś. Projekt kościoła prezentował się okazale, jednakże cięcia budżetowe nie pozwoliły go zrealizować.
Śmierć na komisariacie w Gdyni i druga, gdy tczewscy policjanci przyjechali do agresywnego lokatora. Wstępnie nic nie wskazuje na to, że mundurowi przyczynili się do tych tragedii - twierdzą śledczy.
To już kolejna korekta rozkładu jazdy PKP w tym roku. Tak jak poprzednie, i ta związana jest z remontami tras kolejowych w całej Polsce.
Kilkoro lekarzy ze Szczecina jest w drodze do Warszawy, by przyłączyć się do głodówki. Na miejscu planowana jest pikieta i jak mówią medycy, to nie koniec.
O szantażu w sieci i tzw. sekstingu wśród młodych ludzi, mówi Martyna Różycka, autorka książki „Strony internetowe dla dzieci i młodzieży” i ekspertka NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) z zespołu Dyżurnet.pl.
Już niebawem na targu przy Szosie Chełmińskiej zacznie się kapitalny remont „Zieleniaka”. Później czas przyjdzie na zabudowę placu przez Sukiennice Toruńskie. Będzie się działo...
Najbardziej szacowne - naukowo - grono zebrało się w czwartek w Toruniu na zgromadzeniu plenarnym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
Toruńscy żużlowcy niejeden raz walczyli o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Wczoraj na ekrany kin wszedł film fabularny „Zgoda”. To opowieść o pierwszej miłości w obozie dla Ślązaków w Świętochłowicach zaraz po wojnie. Ocaleni musieli podpisać pismo, że nigdy nie będą o obozie mówić. Ale o takich miejscach, chociaż to...
Sławomir Nitras: Bilans rządów Krzystka jest dodatni, ale formuła powoli się wyczerpuje
Z prof. dr hab. med. Krystianem Adrychem, kierownikiem Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Gdańskiego Uniwerstetu Medycznego rozmawia Jolanta Gromadzka-Anzelewicz.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.