Współczesny student pracuje za dwóch, a zarabia niewiele powyżej minimalnej krajowej. Do tego rywalizuje w zabójczym tempie. I nie może się zatrzymać.
W jakże innej sytuacji niż miesiąc temu siatkarze, przystępują dziś do Mistrzostw Europy nasze siatkarki.
Nie pamiętam, co za mędrzec (ale pewnie jakiś południowy) rzekł kiedyś swemu uczniowi: - Zanim się znów pogrążysz w rozpaczy, pomyśl, że mógłbyś urodzić się w kraju, gdzie jesienią wszystkie drzewa tracą liście.
Jagiellonia podejmie Legię Warszawa, która jest po dużych zmianach i w nie najwyższej formie.
Po dwóch wygranych z kolei suwalczanie zagrają z Zagłębiem Sosnowiec.
Dlaczego lata 70. były chude dla trójmiejskiego rocka, co palono w Piwnicy im. Witkacego i jak to możliwe, że milicja tolerowała pirackie radio w Sopocie - wyjaśniają autorzy książki „Rockowisko Trójmiasta. Lata 70.”, Stanisław Danielewicz i...
Gdynianin Felicjan Łada jest obecnie najstarszym żyjącym więźniem niemieckiego obozu KL Stutthof. - Wielu z moich przeżyć nigdy nie chciałem zapomnieć, dla dobra potomnych - to jego słowa.
Z każdą chwilą spędzoną w basenie Arnold pływa coraz sprawniej i śmielej. Teraz czeka go jeszcze etap łączenia ze stadem.
Dochody. Statystyczny Polak cieszy się z największej podwyżki płac od pięciu lat. Ale wielu nie dostało podwyżek wcale lub otrzymało mniejsze od ceny kostki masła.
Widok nadal jest niezwykły. Sterczące w niebo złamane w połowie wysokości kikuty drzew. Na brzegu lasu potężne drzewa, wyrwane razem z korzeniami.
Najpierw za Pawłem Myszkowskim murem stanęli radni. I to ponad podziałami politycznymi. Teraz dołączył do nich wojewoda. Bohdan Paszkowski nie widzi podstaw do wygaszenia mandatu radnemu PiS.
20-lecie Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie. Na ścianach bloków 60 wielkoformatowych dzieł artystów z 17 krajów. Murale sprawiły, że gdańskie osiedle znane jest w Polsce i na świecie.
Pierwszy białostocki sklep zdecydował się na wprowadzenie opłat bitcoinem.
Zachwycamy się Tudorami i Medyceuszami, choć mamy równie smakowite opowieści z naszych dworów. Może mniej krwawe, może nie ma w nich tak wielu spisków, ale i tak są idealne na thriller historyczny - mówi Anna Brzezińska, autorka powieści „Córki...
Maluch, kaszlak, mały fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat. Tak o legendarnym już dziś wytworze włoskiej i polskiej motoryzacji śpiewał zespół „Big Cyc”. Produkcja maluchów we włoskim Cassino zaczęła się 45 lat temu, we wrześniu 1972 roku. Parę...
Historia. Brytyjskie Królewskie Siły Lotnicze (RAF) przygotowują się do obchodów 100. rocznicy swego powstania. Wśród kandydatów na symbol tej rocznicy znalazł się także Polak Franciszek Kornicki.
Przez całe wieki Szczecin miał twarz zwróconą do rzeki, po wojnie odwrócił się plecami do Odry. Urbanizowano Międzyodrze wzdłuż średniowiecznego traktu prowadzącego do Dąbia.
Gdy lekarze, pracownicy socjalni, pedagodzy czy nawet „niefunkcyjne” osoby dojdą do przekonania, że postawa rodziców zagraża dobru dziecka, mogą alarmować sąd. I robią to coraz częściej...
Mieliśmy zamiar stworzyć film o człowieku i o tym, co w nim drzemie. Jakie drzemią w nas wszystkich niebezpieczeństwa - mówi Maciej Sobieszczański, reżyser festiwalowego filmu „Zgoda”.
Wybitny kardiochirurg z Zabrza, prof. Marian Zembala, uczestniczący w pierwszych przeszczepach serca, właśnie „pojawia się” w książce, wywiadzie rzece „Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka”. Nam opowiada, dlaczego powstała książka, co jest dla...
Monitorowanie tętna, nawodnienia organizmu, poziomu glukozy i zakwaszenia mięśni, pomiar mocy - w czasie każdego wyścigu kolarze są na bieżąco sprawdzani dokładniej niż normalny człowiek podczas badań okresowych. - Zaczyna się robotyzacja...
Są bardzo niebezpieczni i powinni siedzieć za kratami. Z różnych powodów wciąż szuka ich policja.
Ktoś wykradł PESEL pani Agnieszki i sfałszował jej dowód osobisty. Wstawił tam fikcyjny numer tego dokumentu i zdjęcie innej kobiety. Podał zmyślony adres oraz nieprawdziwe nazwisko rodowe pani Agnieszki i od dwóch lat wyłudza na ten dokument...
Waldemar Kołecki, jeden z największych hodowców krewetek w Polsce i Europie, radzi, na co zwrócić uwagę podczas zakładania swojego pierwszego krewetkarium. Jak rozpocząć swoją przygodę z krewetkami?
Waldemar Kołecki z podtoruńskiej gminy Łysomice, jeden z największych hodowców krewetek w Polsce i Europie, w wielu akwariach w pomieszczeniu o powierzchni ok. 50 mkw. zgromadził kilka tysięcy wielobarwnych skorupiaków. I potrafi na nich zarobić.
Walentyna Lisowska i Igor Kowalczuk są nowymi mieszkańcami Korfantowa. Przyjechali jako repatrianci polscy z Kazachstanu, gdzie ich dziadków wysiedlono jeszcze w 1936 roku.
Eks-księgowa oskarżona o przywłaszczenie ponad 2 mln zł firmowych pieniędzy nie przyszła na rozprawę.
Kości morskich gadów żyjących w triasie stały się materiałem do stwierdzenia, że i one cierpiały na zapalenie stawów. Badano szczątki m.in. z Tarnowskich Gór.
Otwarcie Stadionu Śląskiego i zakończenie budowy Hali Gliwice to powrót regionu do gry o największe wydarzenia muzyczne i sportowe. Oba obiekty robią wrażenie, oba to jednak wielkie wyzwanie dla ich zarządców. Czy stadion i halę uda się zapełnić?
Staliśmy wszyscy wokół jego łóżka, trzymając go za ręce, a mama powiedziała: „wszystko Ci wybaczę, tylko wróć do domu...” Wtedy po policzku taty popłynęła łza, ciśnienie skoczyło z 98 na 200 - wspomina córka Sylwia.
Kiedy przychodzimy do sklepu mięsnego, oczekujemy, że rzeźnik sprzeda nam mięso, a nie zaprosi do wspólnego jeżdżenia na wrotkach lub konkursu karaoke. Kiedy idziemy do fryzjera, spodziewamy się, że fryzjer ostrzyże nas i uczesze, a nie zaprosi na...
Od piątku do piątku - przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka
W Łodzi w tym roku zginęło już czworo pieszych. Najczęstszą przyczyną tych wypadków jest przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.
Trubadurzy świętują 50-lecie powstania. O początkach zespołu, jego sukcesach, miłości fanek, a także o trudnych momentach, które się zdarzały - opowiadają łodzianie Sławomir Kowalewski i Marian Lichtman.
To będzie polityczny proces dekady. Przed sądem stanie Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli, jeden z najważniejszych urzędników w państwie
Pilot boeinga 737 zgłasza problemy z maszyną i musi awaryjnie lądować na Lublinku Do akcji wkraczają lotniskowe służby To na szczęście tylko ćwiczenia.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.