Polscy biskupi znaleźli wroga w postaci „ideologii LGBT”. Taki wróg odciąga uwagę od tematu krycia pedofilii w Kościele - mówi Jarosław Makowski, filozof i publicysta, zajmujący się tematyką Kościoła.
Wiadomo już, na które projekty będziemy mogli głosować w Dąbrowie Górniczej we wrześniu 2019 roku w ramach Dąbrowskiego Budżetu Obywatelskiego. To będzie pierwsze głosowanie od kilku lat, bowiem w tym mieście najlepsze pomysły dla poszczególnych...
Pochodzący z Wodzisławia Śl. muzyk Wojciech Ciuraj z okazji setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego nagrał płytę o tym wyjątkowym wydarzeniu. W projekcie wzięli udział wybitni śląscy artyści: Józef Skrzek i Marian Dziędziel.
Czym różniła się I Wojna Światowa od wojny polsko - bolszewickiej? Jakie najlepsze jednostki mieli Bolszewicy, a jakie nasze wojska? I która strona używała japońskich karabinów? O tym opowiada Tadeusz Sikora, historyk ze Skarżyska - Kamiennej.
W piątek, 16 sierpnia polską premierę ma nowy film Quentina Tarantino - „Pewnego razu... w Hollywood”. W roli Romana Polańskiego zobaczymy w nim pochodzącego z Kielc Rafała Zawieruchę. Rozmawialiśmy z nim o tym, jak trafił na plan słynnego...
Łukasz uciekał przed sławą ojca, choć ten wcale się nie palił, by pomagać synowi w karierze. Chciał, żeby Łukasz działał na własny rachunek i radził sobie sam.
Zajrzeliśmy na plac budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Wznoszone jest już ostatnie piętro budynku głównego.
Są kolejne rachunki za wizytę prezydenta Andrzej Dudy w Szczecinku. Starostwo nie wszystkie zapłaci.
Miasto Mieszkańców prosi prezydenta o zabezpieczenie muru po dawnym cmentarzu gettowym. Pismo podpisał przedstawiciel stowarzyszenia Bogusław Koniuch. W zeszłym roku Grzegorz Janoszka z Partii Razem wytknął mu m.in., że był "założycielem...
Jabłka to moje hobby. To całe moje życie - uśmiecha się Jan Skibicki, właściciel gospodarstwa ogrodniczo - sadowniczego w podbiałostockich Kurianach. Od lat uprawia ekologiczną odmianę jabłka Gold Milenium, która ma szczególne właściwości zdrowotne.
Z Rafałem Zawieruchą, który zagrał Romana Polańskiego w filmie „Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino, ale najpierw pomógł u nas po nawałnicy 2017 roku.
Rzecznik praw pacjenta postuluje wprowadzenie do szkół przedmiotu „Wiedza o zdrowiu”. O propozycji rozmawiamy z prof. Włodzimierzem Piątkowskim, socjologiem medycyny z UMCS i UM w Lublinie.
Rozmowa z prof. Czesławem Brzozą, historykiem, o Brygadzie Świętokrzyskiej.
- Nasze doświadczenia sumują się i dzięki temu możemy tworzyć coś nowego - z Wojciechem Mazolewskim i Johnem Porterem rozmawiamy o nowej płycie „Philosophia”.
Rzuty granatem, ładowanie magazynka na czas, strzelanie do ruchomego celu i zawody sprawnościowe - m.in. z tym musieli się zmierzyć uczestnicy jednodniowego szkolenia wojskowego.
105 lat temu pod Kraśnikiem rozegrała się bitwa, w której starły się armie dwóch zaborców. Chociaż interesy Monarchii Austro-Węgierskiej i Cesarstwa Rosyjskiego były rozbieżne, to jednak oba państwa hojnie szafowały krwią polskich żołnierzy.
Jak bardzo aktywni są nasi posłowie? Interpelacje poselskie najczęściej piszą politycy opozycji, ale na mówicię najczęściej wchodzi przedstawiciel PiS-u. Na dwa miesiące przed końcem kadencji Sejmu sprawdzamy, jak nasi wybrańcy na Wiejską...
W mieście przygranicznym w centrum przebudowano skrzyżowanie na rondo i w ostatnim czasie wyremontowano kilka kilometrów dróg. Burmistrz Bartłomiej Bartczak zapewnia jednak, że to nie koniec drogowych rewolucji.
Przedłużono wstrzymanie pacjentów na wszystkie oddziały szpitala w Zielonej Górze.
W pierwszej części wywiadu dla Pomorskiej starosta Jarosław Sochacki mówi o problemach i szansach na rozwój szpitala w Rypinie.
Tak tragicznie na kujawsko-pomorskich drogach dawno nie było. Nie pomagają apele o rozwagę, bijące po oczach tragiczne statystyki ani policyjne akcje. Od środy trwa kolejna: „Sierpniowy weekend”.
Rozmowa z dr. SŁAWOMIREM DRELICHEM, etykiem i politologiem z UMK w Toruniu.
Ludzkie życie bywa nieprzewidywalne. Tak jak w przypadku prof. Ryszarda Terleckiego, który pod koniec lat 60. XX w. był jednym z pierwszych polskich hippisów, kochała się w nim sama Kora, a dziś jest jednym z liderów konserwatywnego PiS.
Co jedzą, gdzie żyją żubry w Polsce. Te oraz inne informacje można znaleźć w ilustrowanym przewodniku NIEMAPA Żubry w Polsce, który zachęca do bliższego poznania króla puszczy. To ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi.
Lubelskie biura podróży rozkładają ręce i mówią, że do końca sierpnia nie są w stanie już zaproponować wakacji last minute. Powodem jest ogromne zainteresowanie.
Teatr plenerowy jest teatrem bez ograniczeń, rodzinnym, sąsiedzkim, wspólnotowym. Zwłaszcza w letni wieczór jest atrakcyjną propozycją spędzenia czasu – mówi Marta Strzałko z Teatru Biuro Podróży organizującego Festiwal Na Wolnym Powietrzu.
W sobotę (17 sierpnia) o godz. 16 na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie odbędzie się finał młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych. Pojadą w nim m.in. dwie lubuskie ekipy - Truly.work Stal Gorzów i Stelmet Falubaz Zielona Góra.
18-letni Jakub Miśkowiak pogodził wielkich faworytów do złota i został nowym młodzieżowym mistrzem Polski. Żużlowiec Włókniarza Częstochowa w wyścigu dodatkowym pokonał dwóch rywali. Zawodnicy z lubuskich klubów na tarnowskim torze ścigali się...
Najlepsi żużlowcy świata są już na półmetku rywalizacji cyklu Grand Prix. W sobotę (17 sierpnia) w szwedzkiej Malilli rozpoczną drugą „połówkę” zmagań. Na G&B Arenie zwykle bardzo dobrze ściga się Bartosz Zmarzlik, lider Truly.work Stali Gorzów. Z...
Dwa kluby w radzie miasta - czyli PO oraz Gorzów Plus - postanowiły uchwalić prawo zmuszające dyrektora naszej filharmonii do uległości wobec władzy wykonawczej. Po tej (bez)prawnej szarży organ nadzorczy, jednoznacznie stwierdził, że niektóre...
Jak pomóc tonącym? Co robić, gdy ktoś nie oddycha? O tym wszystkim na darmowych warsztatach. WOPR zaprasza na basen w Kostrzynie.
Po wejściu do parku rodziny von Treskow ludziom rozwiązują się języki. Co drugi zdaje się być pasjonatem i znawcą rodziny von Treskow. Zespół pałacowo-parkowy w Radojewie dziś popada w ruinę. Miasto najchętniej pozbyłoby się problemu, natomiast...
„Przedstawiamy państwu pierwszy zespół biorący udział w finale festiwalu. Zespół Minstreli...” Tymi słowami Jerzy Zelnik wraz z Polą Raksą zapowiedział koncert lubelskiej grupy podczas Wiosennego Festiwalu Muzyki Nastolatków w Gdańsku 1966 roku....
Teatr plenerowy jest teatrem bez ograniczeń, rodzinnym, sąsiedzkim, wspólnotowym. Zwłaszcza w letni wieczór jest atrakcyjną propozycją spędzenia czasu – mówi Marta Strzałko z Teatru Biuro Podróży organizującego Festiwal Na Wolnym Powietrzu.
Stanisław B., były ksiądz, został skazany na półtora roku więzienia za molestowanie dwóch ministrantów oraz rozpijanie ich alkoholem. Proces w tej sprawie trwał niespełna godzinę. San oskarżony nie pojawił się w sądzie.
E-recepta to duże ułatwienie dla pacjentów, także tych starszych
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.