Gdy już przestał rosnąć w ustach przedszkolny ryż z mlekiem, w podstawówce podczas dużej przerwy dobrze było szybko dopchać się w stołówce do pań kucharek wydających obiady, jeszcze szybciej zjeść i prysnąć na szkolne boisko, by choć chwilę...
5 lipca 1945 r. Szczecin po raz trzeci i już ostateczny został przejęty przez polskie władze. Dotychczasowe władze niemieckie, reprezentowane przez przedwojennego komunistę, burmistrza Ericha Wiesnera, który wcześniej bardzo zabiegał u Rosjan, aby...
Rozmowa z Edmundem Wittbrodtem, prezesem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, profesorem Politechniki Gdańskiej, dawnym parlamentarzystą i szefem MEN.
Tak wyjątkowej jednostki jeszcze u nas nie było. Czy są szanse, żeby „fregata wolności” zawitała do nas na przyszłoroczne Dni Morza?
Śledczy od lutego wiedzą, kto przewrócił pomnik ks. prałata Henryka Jankowskiego, mają nagranie, na którym widać, jak to wyglądało, i oświadczenie z opisem motywów, ale postępowania zakończyć nie mogą. Wciąż nie wiadomo, kto jest „pokrzywdzonym” w...
Wakacyjne Miasto Kobiet to specjalnie przygotowana i zaaranżowana przestrzeń, która jest dedykowana wszystkim reprezentantkom płci pięknej.
Na jednym z największych w Gdańsku SOR-ów (w Copernicusie) system segregacji pacjentów funkcjonuje już od dłuższego czasu, choć pod inną nazwą. To zasada tzw. First Look. Teraz system TOPSOR ma uporządkować i usprawnić pracę w całym kraju.
Jest decyzja toruńskich śledczych w tej sprawie podejrzeń o molestowanie trzech pracownic Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Film Marcina Sautera, bydgoskiego reżysera, został nagrodzony w Szanghaju. Opowiada o jego żonie Karalinie, pochodzącej z Białorusi, o miłości, tęsknocie i emigracji.
1000 samorządów ma pomóc w przyjmowaniu wniosków w programie „Czyste Powietrze”. Czy to uratuje rządowy plan i powietrze w naszym kraju?
- Dobudowa wind zewnętrznych przy niektórych blokach pewnie by się przydała, ale koszty są duże, a o dofinansowanie trudno - słyszymy w bydgoskich spółdzielniach mieszkaniowych.
Lotne kontrole Urzędu Transportu Kolejowego mają zapewnić bezpieczeństwo pasażerom wybierającym podróże koleją na wakacje.
Nastolatek zaczytywał się w popularnych przed II wojną pismach detektywistycznych i namiętnie śledził kinowe kryminały. Po pewnym czasie postanowił wziąć wzór z gangsterów i zabrać się za wyłudzanie pieniędzy od mieszkańców miasta
Rząd PiS zapowiadał rozwój żeglugi śródlądowej. Przez dwa lata była na to nadzieja, ale węgiel ze Śląska znów jeździ tylko pociągami.
To nowa społeczna plaga. Świadkowie wypadków, zamiast pomagać ofiarom, wyjmują telefony i robią zdjęcia. Będzie co wrzucić na fejsa...
W poprzedniej części mogliśmy się dowiedzieć w jaki sposób przebiegał sam zamach, natomiast dziś chciałbym zaprezentować śledztwo jakie władze w Sarajewie prowadziły przeciwko zamachowcom. Dzięki relacji Władysława Glucka, pracownika komisariatu...
Argumentowanie za pomocą cytatów z Biblii zdaje się powracać na salony. Putin uzasadnia wartościami biblijnymi swój atak na demokrację liberalną. Prokuratura twierdzi, że pan z firmy IKEA został zwolniony za to, że cytował Biblię (zatem...
Nie mogę już znieść tego, co się stało z naszym językiem! Dzięki politykom pokracznie spełniło się marzenie Norwida, żeby język wyrażał to, „co pomyśli głowa”. Ale to nie tylko słowa, to całe pojęcia, to publiczne stosowanie słów wyłącznie...
Graffiti - różnego rodzaju napisy i znaki malowane na elewacjach budynków, przejść podziemnych, wiaduktów czy dworcach kolejowych to zjawisko artystyczne, z którym spotykamy się już na co dzień w naszym otoczeniu. Sądeczanin Mariusz Brodowski Mgr...
Już w podstawówce musiała ciężko pracować, aby spełniać swe marzenie. Być może dlatego udało jej się sięgnąć po taneczne laury na poziomie krajowym i światowym. Teraz realizuje kolejne plany - chce zostać aktorką i założyć rodzinę
O pomyśle Mirosława Biedronia od kilku dni mówi cała Polska. Chodzi o kojarzenie rolników i sadowników z osobami, które chciałyby własnoręcznie zebrać sobie ich warzywa lub owoce na własne potrzeby płacąc za nie dosłownie grosze. Założony przez...
Po katastrofie smoleńskiej schudła 12 kilogramów. Jeśli płakała, to tylko w ukryciu. Dusiła w sobie rozpacz. Jako minister kancelarii Lecha Kaczyńskiego zawiozła do Moskwy ulubione perły Marii Kaczyńskiej, by je włożyć do trumny prezydentowej....
Kołobrzeg był stolicą sensacji. Wszystko ze względu na jedyny festiwal poświęcony kinu sensacyjnemu - Suspense Film Festival.
Można czuć bluesa, ale one... wolą folk! MamyFOLK to projekt pomysłowych dziewczyn ze stowarzyszenia Klub Rodziny w Sianowie. Szyją fantastyczne rzeczy, a za zarobione na nich pieniądze organizują imprezy dla rodzin.
Spory ruch kadrowy w Kotwicy Kołobrzeg. Najwyżej sklasyfikowany III-ligowiec z naszego regionu (przypomnijmy, zajął 4. miejsce w zakończonym niedawno sezonie) poinformował o pierwszych zmianach personalnych.
Zamknęli, bo musieli, nielegalną placówkę całodobowej „opieki” przy ul. Czerkaskiej 22 w Bydgoszczy. Już otworzyli nową, w Osielsku. Zrobili to bez zezwolenia wojewody. Obecnie przebywa w niej 9 osób.
Największe emocje tygodnia? Chyba jednak maturzystów. Wprawdzie od czasów, gdy bzy pachniały najbardziej, minęło już sporo czasu, ale dopiero teraz przyszły wyniki majowych egzaminów z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.
Na najbliższym posiedzeniu (10-12 lipca) senatorowie będą głosować nad projektem ustawy, dotyczącym emerytur kobiet z rocznika 1953.
Pierwszy poranny kurs jest o 10.00, ale jest też PSK w południe i wieczorem. Kierunek: plaża w Lubiewie i Zagórzu koło Drezdenka.
Uff - absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych w czwartek mogli odetchnąć z ulgą, gdy zobaczyli się na liście zakwalifikowanych do danej klasy. Nabór w tym roku był trudny, bo podwójny.
Urzędnicy nie chcą betonować naszego miasta. - Będą powstawały małe ogrody, niewielkie skwery - zapowiadają.
- Radna próbowała ingerować w naszą pracę, chciała też wykorzystać swoją pozycję i wpływy. Zaskoczyło ją, że wulgarnością, krzykami i groźbami nic się u mnie nie wskóra - mówi w rozmowie z GL dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Mariusz Wróbel.
- Dzwonię do pani z firmy (...) z zaproszeniem na spotkanie kulinarne. Za sam udział w wydarzeniu dostanie pani prezent o wartości 300 złotych - zachęca konsultantka.
Minęło 70 lat od „Cudu w Lublinie”, pojawienia się krwawych łez na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej w lubelskiej katedrze. Mistyczne przeżycie dla wierzących stało się policzkiem dla komunistów utrwalających nową władzę i pretekstem do...
Ksiądz Adam Trzaska, Człowiek Roku Gazety Krakowskiej, od 18 lat towarzyszy umierającym w hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Opowiada nam o sile, którą - paradoksalnie - daje mu ta praca i nadziei, której można nauczyć się od odchodzących.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.