Komedia „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” to dzieło Woody’ego Allena zaaresztowane przed rokiem przez producenta tego filmu i niedopuszczone do rozpowszechniania. Za trzy tygodnie obraz Allena pojawi się na ekranach polskich kin.
Brak szacunku dla symboli europejskich ze strony byłych ministrów edukacji i dyplomacji budzi niepokój - mówi dr Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji i protokołu dyplomatycznego.
Niemka Ursula von der Leyen została nową szefową Komisji Europejskiej. Chociaż Polska, przy wsparciu innych krajów, zablokowała kandydaturę Fransa Timmermansa, karty na minionym szczycie tradycyjnie rozdawały Francja oraz Niemcy. O tym, czy nowe...
Pięć lat po pierwszych zatrzymaniach prokuratura zakończyła śledztwo w najciekawszym wątku afery melioracyjnej. Na ławie oskarżonych zasiądą politycy, urzędnicy, właściciele firm budowlanych.
Niecodzienna uchwała stanie dziś na sesji szczecińskiej rady miasta. Chodzi o lekcje religii. Część radnych chce, aby odbywały się na pierwszej lub ostatniej lekcji. Twierdza, że to zrealizowanie postulatów rodziców i uczniów. Ma to zapobiec...
Z Michałem Przepierą, zastępcą prezydenta Szczecina odpowiedzialnym m.in. za inwestycje.
O podwójnych rocznikach w szkołach średnich, ewentualnym strajku nauczycieli rozmawiamy z ministrem edukacji narodowej i podlaskim posłem PiS Dariuszem Piontkowskim. Zdradza nam również, kto może być jedynką na liście PiS w jesiennych wyborach.
Drżyjcie gdańszczanie i turyści. Kryjcie się, strzeżcie ognia, wystrzałów i salw śmiechu. Nadciąga Feta - 23 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych. Na Fetę, na te kilka zwariowanych dni czekamy cały rok. Warto!
Prezydent Sosnowca wprowadza paszporty. Oryginalne, z hologramami. Dostaną je turyści. Jeden czeka na Filipa Chajzera. To jego post o „zagranicy” i Sosnowcu wywołał w tym mieście burzę, a sosnowiczanie zarzucili celebrytę kilkoma tysiącami...
W wielu miejscach kultu maryjnego w Europie, np. w Lourdes, pielgrzymi przebywają co najmniej trzy dni. W Częstochowie - zaledwie jeden dzień.
Rzutem na taśmę, już na sam koniec kadencji i jakieś trzy miesiące przed wyborami parlamentarnymi aż o 100 procent zwiększyła się reprezentacja toruńskich polityków w układzie rządowym.
Wywiad tygodnia | Z marszałkiem Piotrem Całbeckim o kondycji regionu po 20 latach od powstania województwa kujawsko-pomorskiego, lokalnych sporach i politycznej wojnie o samorząd.
Skonfliktowani rodzice walczą o dzieci. Jak faktycznie wyglądało zdarzenie sprzed kilku dni? Oto wersje obu stron...
Zmiany klimatyczne nabrały przyspieszenia. Może to i dobrze, bo odczuwalne powszechnie skutki silniej przemawiają do wyobraźni niż zapowiedzi i przestrogi naukowców i wizjonerów.
Plotka głosi, że w toruńskiej prokuraturze strzelały korki od szampana na wieść o tym, iż Matką Boską i waginą zajmą się śledczy z Gdańska. Wszyscy im współczują...
- Prosta droga nigdy nie kieruje wprost na drzewo - zauważa Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.
Rozmowa z Wojciechem Osińskim, opolskim psychiatrą, miłośnikiem gór, który na 70. urodziny postanowił spełnić marzenie i ruszył w Himalaje.
Prezydent Rafał Bruski uważa, że w Polsce odradza się system centralnego sterowania funkcjonowaniem samorządów wszystkich szczebli.
To był ważny dzień dla maturzystów. W czwartek (4 lipca) Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku podała wstępne wyniki majowej matury. W całym województwie zdało ją 78 proc. uczniów, 14,1 proc. ma prawo przystąpić do poprawki. Niestety, 7,9 proc....
Atos, światowy gigant IT wspiera społeczność LGBT. Nie wszystkim pracownikom w Bydgoszczy to się podoba. - Wiele osób irytuje taka propaganda i namolność, ale tego głośno nie komentują - mówi jeden z pracowników.
Ikea zwolniła swojego pracownika, gdyż na apel o pozytywny stosunek do osób LGBT zareagował wpisem, że "akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia”, wspierając się przy tym cytatem z Biblii o karaniu...
Wydrukował blisko tysiąc plakatów i rozwiesił je na przystankach w całym mieście. Część zostawiał w tramwajach i autobusach, część rozdawał przechodniom na ulicach. Niektóre są już w drodze do Anglii, inne niebawem dotrą do Nowej Zelandii....
Rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach objętych suszą mogą już składać wnioski o oszacowanie szkód do urzędów gmin. To niezbędny, pierwszy krok do uzyskania pomocy klęskowej.
Depresja, porwanie, ucieczka, demencja - to najczęstsze powody, przez które ludzie wychodzą ze swoich domów i już do nich nie wracają. Podlascy policjanci szukają 90 zaginionych. Najczęściej są to seniorzy. Najstarsze sprawy dotyczą lat 90-tych...
Słupki sondażowe Wiosny lecą na łeb na szyję, więc Robert Biedroń zmienił zdanie i stwierdził, że może jednak iść do wyborów parlamentarnych pod rękę z Koalicją Obywatelską. Choć jeszcze niedawno wykluczał taki scenariusz.
Mama w pracy, więc dziećmi zajmuje się dziadek. Idzie z wnukami do piekarni. Nagle podjeżdża samochód i wyskakuje z niego czterech mężczyzn. Wciągają dziewczynkę i chłopca do auta.
Nie każdy może mieć hotel, bo to dużo kosztuje, każdy natomiast może zostać apartamentowcem. Nie wiem zresztą, czy to się tak nazywa, no, ale chyba nie apartamenciarzem?
Monte Rosa Skymarathon to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych biegów górskich na świecie. Żeby go wygrać, trzeba - razem ze swoim biegowym partnerem, związanym liną - wbiec po trudnym, alpejskim terenie, pełnym lodowych...
Na przełomie lat 60. i 70. byli najsłynniejszą aktorską parą. Ich kłótnie, śluby i rozwody też toczyły się w światłach reflektorów i błyskach fleszy ówczesnych paparazzi.
Mika Urbaniak opowiada o wychodzeniu z cienia sławnych rodziców, problemach z alkoholem i chaotycznym dzieciństwie. A wszystko to z okazji premiery jej nowej płyty nagranej z brytyjskim artystą – Victorem Daviesem – „Art Pop”.
W poniedziałek mija dokładnie 150 lat od ponownego pogrzebu króla Kazimierza Wielkiego. Jak przydomek wskazuje - władcy wielkiego.
Roman Zięba był managerem w korporacji, prezesem firmy szkoleniowo - doradczej w branży IT, trenerem w dziedzinie zarządzania projektami. Kilka lat temu przeżył utratę wszystkiego, co wówczas miało dla niego wartość. Za przemyt z czasów młodości...
Klaps i pas to wciąż najczęściej wybierane środki wychowawcze. Rozmawiamy o tym z dr. hab. Sławomirem Truszem.
Gabinet politologa śledzącego życie opozycji w Polsce ani chybi przypomina pokój filmowego detektywa pracującego nad rozwikłaniem wyjątkowo skomplikowanej sprawy. Na korkowej tablicy wiszą zdjęcia, wycinki z gazet i dokumenty, a czerwone nici...
W najbliższą niedzielę, 7 lipca, będzie można lepiej poznać łódzkie parki: Baden Powella i 3 Maja. Na cykl spacerów i grę miejską zaprasza seniorów (i nie tylko)Oddział ds. Expo 2024 Urzędu Miasta Łodzi.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.