Około godz. 17 nad Kamionką Małą zaczęły się zbierać czarne, złowieszcze chmury, z których lunął rzęsisty deszcz. Nagle ze zbocza osunęła się ziemia i uderzyła w dom.
Kaja Paschalska kojarzy nam się z „Klanem” i piosenkami dla nastolatek. Dziś ma już 30 lat i zaczyna dorosłą karierę wokalną. Jaką drogę musiała przejść, żeby zadebiutować na nowo?
Powozy, zdobione uprzęże, czerwone pompony i pióropusze. Historia krakowskich dorożek nie zawsze była kolorowa. Nie bez powodu utarło się porównanie: chudy jak dorożkarski koń. Mówiono też: A żebyś tak furmańskiego chleba spróbował!
Oskarżani, obrażani - są od kilku dni na ustach polityków i zwyczajnych Polaków. Czy sędziowie są aż tak zdemoralizowani, jak twierdzi władza? Większość z nich dobrze i ciężko pracuje.
Rodzaj ludzki obfituje w wielu ludzi wybitnie obdarzonych moralnie, intelektualnie, dobrze wychowanych, umiejących się znaleźć nie tylko w gronie rodzinnym, wśród przyjaciół i znajomych, ale także poruszających się swobodnie i umiejętnie w życiu...
Wiemy już które kierunki studiów były najpopularniejsze wśród maturzystów. To wcale nie te, po których zarabia się najlepiej...
Z dziennika byłego rzecznika (4). Przez 11 lat ksiądz Robert Nęcek był rzecznikiem Archidiecezji Krakowskiej i brał udział w ważnych wydarzeniach. Dziś opisuje swoją nieoczekiwaną podróż do Chicago na premierę filmu „Świadectwo”.
Artur Habowski, pracował na pogotowiu, jako kierowca. Miał dużo do czynienia ze śmiercią. Zrezygnował, kiedy pojechał do wypadku, którego ofiarą był jego kolega. Wiele tragedii ludzkich, szczególnie teraz, w sezonie letnim, wynika z braku...
2 września w Augustowie stanie ławeczka Beaty z Albatrosa. Zambrowski rzeźbiarz Michał Selerowski już nad nią pracuje, a jego muzą jest - wyłoniona w plebiscycie „Gazety Współczesnej“ - Barbara Bujnowska ze wsi Zabiele w powiecie monieckim.
Chorąży Mariusz Kujawa miał być czołgistą, ale uznał, że pod pancerzem jest nudno. Bycie saperem to dopiero emocje! Na początku lipca kierował w Białymstoku akcją wydobywania dwóch bomb.
W sobotę mecze I rundy Pucharu Polski. Do Rzeszowa i Tarnobrzega przyjeżdżają drużyny z 1 ligi. W gościach grają „Stalówka” i Stal Mielec.
Odbiorcy nie mają kłopotu z określeniem, kto jest artystą, a kto nie. Kłopot mają urzędnicy, którzy z góry określili, że z niektórymi zawodami nie podpisuje się „umowy o dzieło”, tylko „umowę-zlecenie”, bo nie wszyscy artyści są artystami. Ale,...
Miasto rodzinne pod niebem jak zatopione na dnie jeziora - tak wybitna poetka pisała o rodzinnym Lublinie. „To była osoba niezwykle życzliwa”, „miała w sobie niespotykany spokój” - mówią ci, którzy ją znali.
Dostaliśmy kasę, to ją wydajemy. 40 mln zł zainwestowali w ciągu trzech lat lublinianie w ramach budżetu obywatelskiego w poprawę komfortu życia. Dużo? Niewątpliwie tak. Ale chcieliby wydać kilka razy więcej.
To była rewolucja kulturowa. Rave’y w latach 90. były nielegalne, niedostępne. Tak stały się muzyką pokolenia - mówi Tomasz Roehr, jeden z najbardziej znanych DJ-ów lat 90. W klubach występuje pod pseudonimem DJ Dreddy.
Radosław Adamski po rocznej przerwie wraca do Resovii. 24-latek podpisał roczny kontrakt. – Przyznaję, że chciałem grać na miejscu – bez żadnych dojazdów – mówi zawodnik.
Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot mówi o początkach pracy w Białymstoku i początku nowego sezonu
Może politycy nieznający specyfiki pracy na sali rozpraw, nie zdają sobie sprawy z tego, na czym polegają prawdziwe problemy powodujące taki, a nie inny stan wymiaru sprawiedliwości. Być może wyobrażają oni sobie, że wszystko sprowadza się do...
Rząd zaktualizował program budowy dróg, ale zrobił to w taki sposób, że powstają niedomówienia i chaos informacyjny. Nasza S10 nie zostanie zbudowana?
Wody opadowe wciąż zalewają drogę pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Szansa na poprawę będzie za dwa lata. O ile miasto i kolej zrealizują obietnice
Oferty pracy licznych agencji ilustrują uśmiechnięci staruszkowie i troskliwe opiekunki. Akcent pośrednik zawsze kładzie na pensję, np. 1400 euro. To jasne, że nikt kandydatce nie powie o czarnych stronach zajęcia. Bo nie wyjedzie.
Co się właściwie teraz w Polsce dzieje? W którą stronę zmierza polska demokracja? Co nas czeka w najbliższej przyszłości? Jak odebrał pamiętne słowa Jarosława Kaczyńskiego o „kanaliach”? O tym rozmawialiśmy z senatorem Janem Rulewskim.
Większość najważniejszych inwestycji w czasach PRL-u oddawana była do użytku latem. Tak, by zdążyć przed 22 Lipca, dniem Święta Odrodzenia - niechcianego przez lud, ale narzucanego przez władze.
Papież często przechodził z języka włoskiego na hiszpański. Z tym sobie radziłem. Najtrudniej było tłumaczyć podczas obiadu z młodzieżą. Było głośno, każdy mówił w swoim języku - wspomina ks. prof. Robert Woźniak, tłumacz Ojca Świętego w czasie...
W historii polskiego kina już raz próbowano zrobić taką historyczną parabolę. Myślę tu o filmie „Kazimierz Wielki”, zrealizowanym w epoce gierkowskiej - mówi prof. Krzysztof Kornacki, filmoznawca.
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości z 1982 r. zabrania picia alkoholu na ulicach, placach i w parkach, a lokalne zakazy dopisują do niej m.in. plaże. Zakłada się, że Polak to nie Hiszpan lub Francuz, i nie umie kulturalnie się napić.
To on decyduje, czy ugrupowanie polityczne zachowa pieniądze z kasy państwa. PiS-owi być może „uratował życie”.
Są politycy, którzy bardzo chętnie pokazują się w mediach, chociaż mają niewiele do powiedzenia - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz z Uniwersytetu w Białymstoku. Przy okazji ocenia podlaską scenę polityczną.
Analiza. Wokół każdej władzy gromadzą się ludzie, którzy jej z różnych powodów kadzą. W przypadku Prawa i Sprawiedliwości przybiera to jednak rozmiary monstrualne. Ociera się wręcz o kult przywódcy.
Igrzyska sportów nieolimpijskich rozgrywane są po raz dziesiąty. Do Wrocławia zawitali przedstawiciele aż 112 państw.
„Nowości” dotarły do wyników tegorocznych matur we wszystkich toruńskich publicznych i niepublicznych ogólniakach.
Tak trudnej sytuacji na rynku pracy dawno u nas nie było - alarmują firmy rekrutujące. W maju bezrobocie w Szczecinie wynosiło 4,3 proc. wobec 6,0 proc. w maju 2016 r.
W wielkim świecie show-biznesu nie ma sezonu ogórkowego. Gorącym tematem tegorocznego lata są znane dzieci. A zwłaszcza bliźnięta.
Prezydent podpisał ustawę, która nakazuje usunięcie pomników upamiętniających komunizm. Rosjanie: - To obraza naszego narodu.
Nawet dwa razy więcej turystów zjawia się w zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach, odkąd obiekt wpisano na listę UNESCO. A prawdziwy boom ma być w przyszłym roku
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.