Ksiądz Tadeusz Wojda z Kowali został arcybiskupem metropolitą białostockim. Przedstawiamy jego kapłańską drogę, rodzinę i zainteresowania.
O niepłodności Justyna i Andrzej jeszcze niedawno słyszeli tylko w telewizji. Nie podejrzewali, że oni: młodzi i zdrowi, także mogą na nią cierpieć. Teraz toczą walkę o to, aby zostać rodzicami. W tej kwestii są gotowi na wszystko.
Po stromych, wysokich schodach wsiadamy do bezprzedziałowego wagonu z drewnianymi siedzeniami. Wszystko niemiłosiernie toporne. Ale warto się trochę pomęczyć dla niesamowitych widoków za oknami.
Obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zapominając, co ją poprzedziło. Niby znamy historię, ale czy potrafimy wiedzy korzystać?
Pod Giewontem mają powstać trzy duże parkingi, na których będzie można za darmo zostawić auta. Postoje będą zlokalizowane przy wjeździe do miasta i połączone z centrum liniami autobusowymi.
O czym pamiętają pomniki? O czym mają pamiętać? Zawsze lubiliśmy żyć historią, ale teraz, jak się wydaje, pomniki idą „na służbę” do polityki, bo mają zapewnić wybór dogodnej politycznie przeszłości. Czy nie lepiej odczepić się od takich pomników,...
Na ziemi gorlickiej dokładnie 102 lata temu doszło do przełamania frontu rosyjskiego. Ziemia aż drżała od huku armat, ludzkie szczątki z okopów wylatywały w powietrze.
Prof. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego: Gdyby z biosfery nagle zniknął człowiek, przyroda tylko odetchnęłaby z ulgą. Lecz gdyby zniknęły owady, oznaczałoby to katastrofę. Motyle, mrówki, pszczoły, chrząszcze... Znamy prawie milion...
Wojciech Sukiennik gra główną rolę w popularnym serialu telewizyjnym „Policjantki i Policjanci”. Wciela się w postać sierżanta Krzysztofa Zapały. Przyznaje, że produkcja przynosi mu sporą sławę.
Pijana matka spała, córki stały na parapecie okna. Zdarzenie z Oświęcimia wywołało burzę. Sprawdzamy, jak często dochodzi w regionie do podobnych scen i jakie są tego konsekwencje.
Rozmowa z prof. dr. hab. Czesławem Kłakiem, karnistą, wykładowcą WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.
Rozmowa z Ryszardem Szewczykiem, byłym piłkarzem Arki Gdynia i Lecha Poznań.
Według szacunków ZUS takie plany ma aż 8 tysięcy mieszkańców regionu. ZUS zapewnia, że jest przygotowany na większą ilość wniosków.
Za rok w naszym regionie prawdopodobnie nie będzie można palić w piecach mułem, flotokoncentratem, węglem brunatnym i mokrym drewnem. Rygorystyczne przepisy budzą sporo wątpliwości. Ale są potrzebne.
Godło, barwy, hymn. O początkach orła Białego wiemy mało Podobnie jest w przypadku chorągwi, która przez długie stulecia pozostawała niezmiennie najważniejszym naszym symbolem narodowym Przy wizerunku orła białego wytrwali tylko piastowie władcy...
- Wiedział, że podejrzewam go o zabójstwo siostry. Powiedziałem mu to prosto w twarz, a on się tylko zaśmiał i wzruszył ramionami. Dzisiaj chyba bym mu nic nie powiedział, tylko wymownie spojrzał - mówi w rozmowie z nami Dariusz Flitta, najstarszy...
Szczyt klimatyczny odbędzie się w grudniu 2018 roku, Polska będzie jego gospodarzem po raz trzeci. Gdańsk ze stolicą Górnego Śląska ma trudną rywalizację, bo Katowice faworyzuje rząd.
Zdroje uruchomią internę, bo przejdzie tam część lekarzy z Goleniowa. Internistów jest tak mało, że problem kadrowy będzie tylko zmieniał szpitale.
Listonosze mogą sprawdzać stan gazomierzy. Lokatorzy boją się, że przy okazji też, czy ktoś ma TV lub radio.
Schemat jest taki: bajzel na podwórku, łańcuch, licha buda – mówi Michał Przybylski, społecznik walczący o lepszą dolę zwierząt. - W skrajnych przypadkach niedożywienie albo złagodzenie - wtedy musimy działać błyskawicznie.
Pracownicy sklepów nie mogli sobie wybrać lepszego dnia na strajkowanie. 2 maja to jedyny dzień w tym roku, kiedy ich protest będzie tak dotkliwie odczuwalny przez klientów.
Rozmowa ze Stanisławem Marchwickim, trenerem jeździectwa, byłym halowym Mistrzem Polski w skokach przez przeszkody
Marzysz, by latem zachwycać wszystkich nieskazitelną figurą? Musisz więc zmienić swój styl życia. Nie na tydzień, czy dwa, ale raz na zawsze. To prostsze niż ci się wydaje. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach...
Zbliża się 1 maja, a wraz z nim wracają wspomnienia z PRL-u, o kartkach, talonach, „Peweksie”, saturatorach, kolejkach i pochodach.
Dziennikarze TVN odkryli aferę: z pomocą policji przyłapali kucharki stołecznego przedszkola na wynoszeniu jedzenia z kuchni: w torbach kilku pań znaleźli produkty warte 160 zł.
"Misiewiczyzm" to fenomen godny potępienia. Ale jeśli ktoś ma pierwszy rzucić kamień, to na pewno nie Tomasz Trela.
Szpitale w panice, a pacjenci poirytowani już nie tylko niesmacznym obiadem.
Część polskich uczelni musi ograniczyć liczbę studentów. Wśród nich jest największa w naszym regionie, czyli Uniwersytet Łódzki. Redukcje dotkną wydziałów nauk społecznych: Zarządzania, Ekonomiczno-Socjologicznego, Prawa i Administracji, Nauk o...
Anegdoty, wzruszenia, prezenty, niespodzianki i dużo muzyki– tak wyglądał piątkowy benefis prof. Leszka Kułakowskiego.
Po ponad ośmiu latach koszaliński sąd zakończył sprawę sędziego Janusza K., któremu Prokuratura Okręgowa w Słupsku zarzuciła korupcję.
Podczas remontu drogi Słupsk-Darłowo pamiętano o rowerach, a zapomniano o pieszych.
Mieszkańcy bloków spółdzielni „Osiedle Młodych” na Dąbrowie boją się o swoje samochody.
Bernd Ogrodnik przeniósł na deski Teatru Arlekin „Księgę dżungli”. To spektakl zrealizowany z rozmachem jakiego na scenie lalkowej w Łodzi jeszcze nie było.
W Pabianicach „zamieszkał” kronikarz Jan Długosz. Ze względu na padający obficie deszcz ustawienie pomnika stało pod znakiem zapytania, ale wykonawca nie poddał się i postanowił ustawić rzeźbę.
Stilon Gorzów w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. Najlepszym prezentem będzie awans do trzeciej ligi, ale klub ma znacznie większe plany
– Gdy spotkam sprawców, zapytam, dlaczego to zrobili. Nie może być tak, że ktoś decyduje o życiu lub śmierci – mówi Damian.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.