Paweł Widczak z Krosna Odrzańskiego pokazuje, że warto na co dzień odkrywać historię. Także tę związaną z naszym sąsiedztwem.
W miniony weekend w Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce. Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego zdobył złoty medal na dystansie 60 metrów.
Agnieszka i Piotr Przybylakowie z Gubina starają się o mieszkanie z urzędu miasta. Kiedy poproszono ich o obejrzenie lokalu, byli w szoku. - Tu wszystko się sypie - mówili.
Oskarżenia wyszły od... konkurencji. Taki donos wystarczył. Czy francuski zakaz w jakiś sposób zagraża przyszłości firmy z Czarnowic?
Najpóźniej w kwietniu odbędą się konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmian nazwy ulic. Związane jest to z ustawą dekomunizacyjną.
– Z zielska zupę robiliśmy. O, żeby to była lebioda albo pokrzywa, to by było jedzenie! – mówi pani Bronisława. Tę historię poznaliśmy dzięki artykułowi, który ukazał się w... „Gazecie Lubuskiej”
– W ciągu dwudziestu lat naszej pracy ten piękny ptak trafił tu po raz drugi – mówi Gabriela Rosik z ośrodka dla zwierząt dziko żyjących. – Był w bardzo złym stanie, ale dochodzi do siebie. I teraz ma niezły apetyt: jego menu to 30 płotek dziennie
Ja z taką sylwetką? Niemożliwe! - mówiła jeszcze niedawno. Okazało się jednak, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych...
Ostatnio znów zrobiło się o niej głośno z powodu filmu „Jackie”. Mając 34 lata, została pierwszą damą Ameryki. Sprawdziła się w tej roli znakomicie. Piękna, inteligentna, obyta w świecie, była także ulubienicą zwykłych ludzi.
Na miejscu zabójstwa śledczy zabezpieczyli bardzo dużo śladów na ubraniach Krysi. Sprawa trafiła na półkę w archiwum. Wtedy nie było mowy o badaniach DNA. Skrupulatnie zmagazynowane dowody z czasem okazały się jednak kluczowe
– W planach mamy budowę parku technologii kosmicznej – mówi nam Zygmunt Trzaskowski, prezes zielonogórskiej firmy Hertz Systems
Nawet piętnastominutową rozmowę można poprowadzić w taki sposób, żeby pacjent poczuł się usatysfakcjonowany i naprawdę „zaopiekowany” - przekonuje dr Maria Nowina Konopka, autorka książki o problemach komunikacyjnych pomiędzy medykami a chorymi,...
Nawet wicestarosta powiatu białogardzkiego interweniował w sprawie miejskich szkół W swoim oświadczeniu, dosadnym, apeluje do wiceburmistrz miasta, by ważyła swoje słowa.
Samotnik, podróżnik, człowiek - legenda. Romuald Koperski ma także sporo wspólnego z regionem kołobrzeskim.
Jest już gotowa diagnoza społeczno-gospodarcza, którą kołobrzeski Urząd Miasta zlecił gdańskiej firmie Eu - Consult A Niestety, wnioski nie napawają optymizmem.
Dziesięciu najlepszych w trzech kategoriach konkursu.
Na Sławinku Tadeusz Kościuszko leczył też złamane serce. W Zemborzycach nocował, a we wsi Dziesiąta brał udział w manewrach wojskowych. W sobotę ( 18 lutego) można wybrać się na bezpłatne zwiedzanie Lublina jego śladem
- Skala represji nie była zaskakująca, ale... zadziwiająca - mówi historyk i politolog prof. Czesław Osękowski o Wydarzeniach Zielonogórskich.
Sami siebie trujemy. Ustawa jest potrzebna - uważają dr hab. Klaudia Borowiak, prodziekan ds. nauki Uniwersytetu Przyrodniczego i dr Wojciech Augustyniak z Uniwersytetu Ekonomicznego.
Nim rząd zajmie się problemem smogu, zrobi to sejmik? Większość gmin w Wielkopolsce widzi potrzebę podjęcia uchwały antysmogowej.
Rozmowa z Przemysławem Czarnkiem, wojewodą lubelskim.
"19" to ulubiony numer Marty Szarolety, 12-latki z poznańskiego Minikowa.
Prawie dwa lata włamywali się do domów i mieszkań. W tym czasie ukradli przedmioty o wartości ok. 3 mln zł, a wśród poszkodowanych była m.in. Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes Warty Poznań.
Rozmowa z wokalistką Beatą Kozidrak, o jej nowej płycie „B3”, wolności i wpływie jaki mają na nią młodzi ludzie.
Grzegorz Ćwiertniewicz jest autorem książki „Krystyna Sienkiewicz. Różowe zjawisko”, biografii zmarłej 12 lutego znakomitej aktorki i artystki estradowej. Z autorem oraz jego żoną Mariolą Czerwińską-Ćwiertniewicz, przyjaciółmi aktorki, rozmawiamy...
Ona nie wychodzi już z domu, czas spędza na fejsie. On nie może usiedzieć na miejscu, gdy wraca nie rozstaje się z CB-radiem. Od 55 lat Irena i Edward Sawiccy idą przez życie razem. Cieszą się nim i ciągle ciekawi są świata.
Cztery lata zajęło byłej już choreografce i menadżerce klubu go-go z Łodzi stoczenie zwycięskiej batalii z ZUS-em. Są tacy, którzy z decyzjami urzędników walczą i dziewięć lat, i tacy, którzy po latach procesów słyszą, że formalnie to mają rację,...
Dobry. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Wesoły, uśmiechnięty, pełen energii. Ostatnio jakby coś zgasło w jego twarzy. O chorobie wiedzieli nieliczni. Ksiądz przegrał walkę z depresją
Obyś żył w ciekawych czasach - straszą się Chińczycy. Nie przewidzieli, że nieciekawe mogą być gorsze. Nieciekawie bowiem dzieje się już od lat i niektórzy ludzie zastanawiają się, jak długo jeszcze człowiek z człowieka będzie robił wariata.
- To cud! Prawdziwy cud! W 16. urodziny mojej córki urzędnicy ją uzdrowili! - pani Janina Kowalska udaje, że się cieszy. Ale tak naprawdę ten „cud” ją załamał. I rozwalił całe, ułożone życie. Ułożone właśnie pod niepełnosprawną Wiktorię.
Trwająca dyskusja na temat powołania nowego dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał wywołuje w ostatnim czasie szereg nieuzasadnionych i wątpliwych z mojego punktu widzenia kontrowersji.
Doskonałą ilustracją wielokulturowości Białegostoku były świątynie różnych wyznań. Najliczniej reprezentowane były synagogi i domy modlitw.
Było niesamowicie! - mówi o wycieczce do Hiszpanii 14-letni Filip z Gorzowa. A pojechał tam dzięki lubuskiemu oddziałowi fundacji „Mam marzenie”.
Najsłynniejszy białostocki ekolog uchodzi raczej za dziwaka, natręta i hamulcowego wszelkich inwestycji. Czy jest naprawdę aż tak pokręcony i szkodliwy?
Czarek czaruje teraz wraz z Adrianem Pruskim i próbuje (od)czarować Radom. Radomianie w Walentynki, 14 lutego ruszyli z kanałem „Rozczarowani” na Youtubie!
Rodzicielstwo adopcyjne jest trudne. Ale może być piękne i bardzo wartościowe pod warunkiem jednak, że matka i ojciec będą znali całą prawdę o maluchu. Zaakceptują go i podarują mnóstwo miłości. W Polsce jest ok. 80 tysięcy sierot, głównie...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.