Krystyny z całej Polski i nie tylko od 1998 r. spotykają się w swoje imieniny, 13 marca, w jednym z polskich miast.
Ukazała się II edycja ogólnopolskiego badania „Barometr zawodów”. W jakich zawodach będzie łatwiej, w jakich trudniej znaleźć pracę w tym roku?
Konsorcjum ma zwrócić samorządowi 109 tys. zł. Marszałek żądał blisko 2 milionów.
„Stary budynek dworca to gmaszysko, co straszy. Robi za słup reklamowy. A to z klopsikami, co kontratakują, a to z posterisanem lub innymi doczesnymi dobrami” - napisał do nas szef artystyczny Sceny Roboczej Adam Ziajski, który łapie się za...
18 krajowych uczelni ze stowarzyszenia zielonogórskiego chce rozmawiać z ministerstwem o nowej ustawie o szkolnictwie wyższym
PKP i BGK chcą zbudować tysiące mieszkań na Wolnych Torach. Poznaniacy pytają, czy będą tak samo kolorowe i funkcjonalne jak nowy dworzec „chlebak” główny. „Nic z tego. Nie chcemy urbanistycznego barbarzyństwa”.
Zuzanna Truchlewska nauczycielka języka polskiego z Łazisk Górnych, pięć lat temu zainteresowała się haiku - krótką formą poetycką wywodzącą się z Japonii. Od tamtej pory jej utwory pojawiły się w wielu prestiżowych publikacjach w kraju i za...
Krzysztof Kasprzak, częstochowski filmowiec dokumentalista, dopełnia swój cykl filmów dokumentalnych o dekadach drugiej połowy XX wieku w Częstochowie.
Krem dla dzieci z Myszką Miki, krem przeciw piegom, śledzie w dobrej cenie, szkoła samochodowa. Oto reklamy prasowe z Dziennika Zachodniego sprzed lat. Najstarsze - z roku 1947.
Przemytnik Józef Fizia zaskoczył swoim zachowaniem nawet celników, którzy przed wojną na granicy między Bytomiem a Chorzowem widzieli niejedno. Fizia był pewny, że ma świetny pomysł na interes, ale się pomylił. Donosił na kolegów i z tego żył....
Bezrobotni w przedwojennych Świętochłowicach nie mieli wyjścia, kopali własne szyby. Stale czyhała tam na nich śmierć.
Wnioski o 500 zł (500+) na dziecko można było składać od 1 kwietnia 2016 r. - to jest od momentu startu programu. W tym roku kończy się pierwszy etap.
Burmistrz, romans, wyznanie napisane na Facebooku. Urząd miasta zdziwiony, plotkujące miasto... Rozmawiamy ze Stanisławem Piechulą, burmistrzem Mikołowa, o tym, co w polityce prywatne, a co publiczne.
O Oldze Tokarczuk wyjątkowo głośno. Agnieszka Holland zekranizowała jej powieść i film „Pokot” pokazywany jest na słynnym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Z pisarką o wciąż czytanych „Księgach Jakubowych”, filmie, Dolnym Śląsku, procesie twórczym...
Kojarzony jest z siedzeniami, które zmuszały do wyprawy do kręgarza oraz z zapachami, jakie trudno pomylić z perfumami Chanel... Mowa o „kiblu”, najsłynniejszym polskim pociągu.
„Młody”, „Loczek”, „Włodek”, czyli 26-letni Michał Włodarski jest w śpiączce. Na początku stycznia zatruł się tlenkiem węgla. Ten matematyczny geniusz z Katowic czeka na wybudzenie i leczenie w specjalistycznej klinice. Potrzebna jest każda...
Pół wieku temu nasze fascynacje podbojem kosmosu zmaterializowały się w sylwetce katowickiego Spodka. Dziś na orbitę próbujemy coraz odważniej eksportować śląską myśl techniczną. Efekty są obiecujące.
Glejak, nowotwór mózgu, zaatakował młodą kobietę, matkę trojga dzieci. Nic nie jest pewne w tej chorobie oprócz miłości bliskich, ludzkiego współczucia i wsparcia.
Intymne pokoje dla osadzonych? Ciągłe organizowanie im zajęć? To policzek dla więziennictwa - mówi Andrzej Kołodziejski, szef związkowców Służby Więziennej na Śląsku.
Jak kiedyś wyglądała Szczakowa? Czym zajmowali się jej mieszkańcy? Jak spędzali wolny czas? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w nowym albumie archiwalnych zdjęć pt. „Szczakowa na starej pocztówce i fotografii”.
Rok 2017 może być przełomowy dla turystyki na Śląsku. Dlaczego? Ponieważ z dużym prawdopodobieństwem w lipcu tego roku doczekamy się pierwszego śląskiego wpisu na listę UNESCO. Tym samym nasz region trafi do katalogów turystycznych z na całym...
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację szablistki Marty Pudy.
Czy wymiar sprawiedliwości wymaga reform? Pytamy Borysa Budkę, posła i byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO, oraz Michała Wójcika, wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS.
Mikołów. Sprawa trudna, śliska i nieprzyjemna. Do oceny niełatwa. Z wyraźną nutką pikanterii. Z serii tych, których lepiej nie dotykać, bo łatwo się potknąć, powiedzieć coś głupiego, nerwowo zaśmiać. Podszyta zażenowaniem, gdy trzeba dopytywać....
Prace nad dekomunizacją wielkopolskich ulic idą pełną parą. Obecnie toczą się rozmowy z mieszkańcami, m.in. w Poznaniu, Pile czy Kwilczu
Z okazji Światowego Dnia Kota rozmawiamy z Małgorzatą Lamperską z poznańskiego schroniska i Przemysławem Osuchem, doświadczonym hodowcą psów z Puszczykowa
8 milionów psów i 6 milionów kotów. Świnki morskie, króliki, szynszyle, rybki, papużki. I towarzyszący im ludzie, którzy chodzą z nimi do lekarza pierwszego kontaktu - weterynarza.
Kawa, papierosy i ciężka praca. Dla ludzi pozbawionych pasji, praca w "Głosie Wielkopolskim" nie miałaby sensu. Dla naszego zespołu na szczęście ma. Dzisiaj świętujemy 72. urodziny "Głosu".
- Jak ludzie mają się dostać do laboratorium w Żarach na godz. 9.00, skoro autobus wyjeżdża stąd o 8.00? - pyta Halina Wojnicz.
Zima w mieście to nic przyjemnego: błoto pośniegowe na drogach, śliskie chodniki, zaspy. Do tego mróz, wszędzie szaro i smutno. Ale miasta w zimowym anturażu mogą być piękne, zwłaszcza widziane z lotu ptaka. Przedstawiamy Państwu fotografie...
W tym „lenistwie” tkwi metoda. Na wycince drzew samorządy mogą zarobić krocie
To gra dla dzieci w wieku 6-12 lat, którą w ramach obchodów 700-lecia lokacji Lublina przygotowała Bawialnia Trolejbus z ulicy Zana.
Więcej porodów, zakupy, inwestycje. Szpital Powiatu Bytowskiego podsumował 2016 rok.
Przyrost zatrudnienia w Urzędzie Miejskim w Mielcu od kilkunastu miesięcy wzbudza niesłabnące kontrowersje.
Miasto nie chce odśnieżać ścieżek rowerowych, a policja straszy mandatami za jazdę po jezdni. Mało tego. Rzecznik policjantów mówi, że nie ma znaczenia, czy ścieżka jest oblodzona czy nie. Rowerzysta ma z niej korzystać i koniec.
Od początku roku do siedziby mieleckiej Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje dotarło ponad 20 zaproszeń na najbardziej prestiżowe turnieje.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.