Z dr. Maciejem Stańczukiem, ekspertem ds. energetyki Klubu Jagiellońskiego w Krakowie, rozmawia Tomasz Rozwadowski.
Wielu Polaków zastanawiało się, kto zabił Asię Walewską - z serialu „Belfer” - ale dla sporej grupy kwidzynian film był wyjątkowy również z innego powodu...
Pieniądze z biznesu, w który zamieszany miał być Marcin P., były szef Amber Gold, przepływały przez tzw. raje podatkowe? Jak udało nam się ustalić, Prokuratura Regionalna w Łodzi, która ponownie analizuje materiały tej głośnej afery finansowej,...
Przez całą wojnę miasto było nietknięte. W ciągu trzech dni w 1945 r. zniszczyli je Sowieci.
Radny Ludwik B. zatruwa środowisko, jeździ jak pirat, uderzył dziennikarza, jest oskarżony o groźby. Mimo to burmistrz klepie go po ramieniu, radni wychwalają, a strażacy wyliczają jego medale. Tylko ludzie się go boją.
Dwa pistolety z czasów II wojny światowej znaleziono w Słupsku przy okazji remontów. To kolejne takie przypadkowe odkrycie.
Tysiąc w kwietniu, tysiąc w grudniu. W Sejmie prawie jak w totolotku, który kiedyś reklamował się hasłem „milion w środę, milion w sobotę”, posłowie co rusz rozbijają bank z podwyżkami.
Jak przetrwała okrucieństwo niemieckiego obozu koncentracyjnego? Zofia Posmysz, więźniarka Auschwitz, Ravensbrück i Neustadt-Glewe, mówi o tym w wywiadzie rzece „Królestwo za mgłą”.
Wreszcie jest! Nowiutki, nowoczesny, pachnący jeszcze farbą, stworzony z rozmachem, ale i nutką nostalgii. Wspaniała konstrukcja i barwy związane z klubową flagą doskonale wpływają na estetykę tej budowli. Mowa oczywiście o nowym stadionie przy...
Drużyny piłkarskie nie mają łatwo w przygotowaniach do wiosny. Mecze zaczynają się już na początku marca, a trenować trzeba bez względu na pogodę. Śnieg i mróz nie są im straszne i większość zespołów zaczyna treningi już w połowie stycznia....
Zima znów zaskakuje drogowców. W sobotę 21 stycznia DK 27 przypominała lodowisko.
Sprawa ma swój początek jeszcze w grudniu ubiegłego roku. To wówczas mieszkanka Długiego pod Szprotawą, 79 - letnia Franciszka Połowczuk, trafia do miejscowego szpitala z udarem mózgu.
Mieszkańcy snują czarne wizje. -Amerykanie za dwa lata wyjadą i zostaniemy z niczym - narzekają.
Kino miało się skończyć, gdy pojawił się dźwięk, potem telewizja, a jeszcze później - internet. Czy faktycznie ma się tak źle, jak wróżono? A jeśli tak, to dlaczego mul-tipleksy działają? Zapytaliśmy o to go-rzowskich kiniarzy. Dawnych i obecnych.
Prezydent Głogowa zadecydował, że szpital dostanie dotację na rozwój. To pieniądze, które pierwotnie miały posłużyć do kupna części udziałów spółki.
Niepełnosprawne siostry Stępień otrzymały specjalne sanki od chorego chłopca spod Kożuchowa. On również dostał je kiedyś w prezencie!
Udział osób niepełnosprawnych w Warsztatach Terapii Zajęciowej to szansa na większą otwartość, samodzielność, asertywność, pełnię życia i ciekawość świata. To się sprawdza!
Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły... Chyba wszyscy znamy ten wiersz Jana Brzechwy. Przed tygodniem na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze zamieszkała ciężarna locha.
Pan Bogdan, kiedy usłyszał, że groźny mafioso ukrył się w Polsce, założył rodzinę i zatrudnił się w hotelu, gdzie przez kilka lat spokojnie piekł pizzę, pomyślał, że dla niektórych jesteśmy całkiem atrakcyjnym krajem.
- Będziesz wariatem, który opłynie ze mną kraj kanadyjką? - Marcin Ponomarenkow pyta się Remigiusza Parszewskiego. - Dobra, kiedy? - odpowiada strażak ze Strzelec Kraj. Po czym ruszają w szaleńczą wyprawę.
Z samym scenariuszem sensacyjnego „Konwoju” Macieja Żaka jest już trochę gorzej. Zaczyna się smacznie, jeśli o wielbicieli mocnego kina chodzi.
O rozmowach z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego, które stały się przyczynkiem do powstania książki „Dobranoc, Auschwitz”, dyskutujemy z Maciejem Zdziarskim, jej współautorem.
- To doskonałe miejsce do szkoleń i prezentacji wyrobów lubuskich winiarzy - mówi Krzysztof Fedorowicz, a Karolina Pacholak proponuje, by w LCW można było degustować miejscowe specjały.
Od listopada minionego roku strażnicy miejscy sprawdzają w domach i mieszkaniach piece. Kontroli jest dużo więcej niż w przeszłości
Przenosiny czekają V, VI LO, SP-6. Gimnazja zmienią się w inne placówki oświatowe. Zmiany dotkną też istniejące podstawówki, nie tylko za sprawą innych obwodów. Co nas czeka we wrześniu?
Kamil Kruszyński ma 24 lata i występuje w pierwszoligowym AZS-ie Zielona Góra oraz Dębie Przybyszów, który rywalizuje na czwartoligowych boiskach. Jest ofensywnym pomocnikiem.
Wycinanie drzew na prywatnych działkach nie wymaga już zezwolenia.
- Dzięki samodzielnym wyprawom możemy poznać miejsca i obyczaje, o których nie wspomina się w przewodnikach - mówią Barbara Kuraszkiewicz-Machniak i Dariusz Machniak.
Kiedyś w Krośnie Odrzańskim były aż trzy kina. Teraz nie ma żadnego. Wkrótce jednak może powrócić ich namiastka. W hali sportowej planowana jest sala kinowa.
- Przekazywaliśmy sobie „Sztukę kochania” z rąk do rąk. Każdy ją wtedy czytał, to było coś! Na ekrany kin wchodzi właśnie film o życiu Wisłockiej. A jak oddziaływała na nas jej książka?
Po raz pierwszy niemiecka młodzież przyjechała do Gubina w ramach programu Erasmus. Wcześniej tylko gubińscy uczniowie wyjeżdżali na praktyki. W tym roku sytuacja się odwróciła.
Śląscy inżynierowie wraz z ludwisarzami z Przemyśla chcą pobić rekord. Dla sanktuarium w Brazylii wykonują największy kołysany dzwon świata i dzwonnicę.
Szpitale zakazują odwiedzin, w przychodniach tłumy ludzi. Epidemia? Nie grozi nam. Spokojnie, to „tylko” zwykła grypa.
Juniorzy stanowią bardzo ważne ogniwo każdej drużyny. W lubuskich ekipach, ale nie tylko, doszło do zmian pokoleniowych. To szansa dla młodszych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.