- Nam nie chodzi o pieniądze tylko o to, by urząd dbał o nas tak, jak o mieszkańców miasta - mówi Piotr Tarnowski.
Reprezentacja Polski przebywa od niedzieli na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Dzień wypełnia im m.in. poruszanie się na nartach.
Jeśli zdobędziesz złoty medal na igrzyskach, urzędnicy dadzą Ci 40 tys. zł nagrody brutto. Jeśli Bartosz Zmarzlik zostanie indywidualnym mistrzem świata na żużlu, dostanie... 6 tys. zł.
Nie rozwiązano kłopotów z dokumentacją medyczną. Choć nowa spółka już działa, to starostwo wciąż walczy z Grupą Nowy Szpital.
O biznesie, jego plusach i trudnościach rozmawiamy z Tomaszem Rybką, prezesem zarządu firmy R&D Tech Emmegi, która buduje swą nową siedzibę.
Największą inwestycją ma być remont alei cmentarnej. Ale w planach jest też budowa kolumbarium. Mówi się o niej od lat.
Każdego roku resort finansów publikuje wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. W zestawieniu znalazło się 2478 gmin miejskich i wiejskich. W powiecie krośnieńskim i całym województwie lubuskim...
Czy odchody zagazowanych ptaków trafią do Kunowic koło Słubic i Wysokiej w gminie Lubiszyn? Mieszkańcy i władze obu gmin już protestują.
Są różne pomysły, żeby ominąć akcyzę. W dokumentach często widnieje odbiorca zagraniczny, który ma całkiem inną branżę - mówią celnicy
Komendy powiatowe policji właśnie podsumowują swoją działalność za zeszły rok. Jest mniej interwencji, za to wyższa skuteczność wykrywalności sprawców przestępstw.
Przyrody, historii i geografii mają uczyć się najmłodsi mieszkańcy powiatu na trzech małych przystaniach
Kilka lat temu 17. miejsce na mistrzostwach świata w piłce ręcznej zostałoby przyjęte niczym tragedia. Selekcjoner Tałant Dujszebajew i jego wybrańcy więcej mają do udowodnienia w eliminacjach ME
Narzekaliście na rozkopane miasto w 2016 r.? - W tym będzie podobnie - ostrzega magistrat. Remonty będą na ulicach: Cichońskiego, Myśliborskiej, Sosnkowskiego i Kobylogórskiej
- Udział w sesji to obowiązek radnego. Dowód na poważne traktowanie gorzowian - mówi przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski
Dziś (czyli 25 stycznia) jest ostatnia szansa na to, by zyskać 10-procentową ulgę w opłacaniu abonamentu radiowo-telewizyjnego za 2017 rok.
Osoby, które mają już prawo do emerytury częściowej, zachowają je do czasu zamiany na emeryturę zwykłą.
Jak zapewnić sobie, by po śmierci nasze oszczędności trafiły do wybranej przez nas bliskiej osoby? Nie można skorzystać z wprowadzonego kilka lat temu zapisu windykacyjnego, gdyż dotyczy on konkretnych przedmiotów, ale nie pieniędzy.
Czy jesteśmy narodem wiecznych malkontentów, którzy wciąż narzekają? A może sondaże nie mówią wszystkiego o naszych poglądach?
Rozmowa z Aleksandrą Solecką, przewodniczącą KOD w regionie Kujawsko-Pomorskim, wybraną w minioną niedzielę na kolejną kadencję.
Miasto chce przekazać parafii p.w. Świętego Andrzeja Apostoła za bezcen grunt przy ulicy Grasera 5 w użytkowanie wieczyste. Są głosy sprzeciwu.
Większość pacjentów po zabiegu trombektomii wraca do stanu zdrowia sprzed udaru. Takie cuda gwarantują radiolodzy z SPSK4
Minister sprawiedliwości zapowiada gruntowną reformę sądownictwa. Zamiast jednego ze szczebli w sądach, pojawią się prawnicy ds. lokalnych
Wesela, manifestacje polityczne i duże imprezy. Nad ich uczestnikami często unoszą się drony. Zdjęcia z powietrza są coraz bardziej popularne, ale zostać „droniarzem” wcale nie jest łatwo.
Ofertę wystartowania w wyścigu o fotel prezydenta Poznania odrzucił były prezes ZKZL - Jarosław Pucek.
Reprezentacja Polski przebywa od niedzieli na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Dzień wypełnia im m.in. poruszanie się na nartach.
Swego czasu - okazuje się, że już przed wojną - Szczecinek słynął z reprezentacji w piłkę ręczną.
Rozpoczęły się debaty związane z wchodzącą niebawem w życie ustawą o zmianie w systemie oświaty. Władze gmin mają nowe pomysły.
Wraz z wojewodą lubuskim, prezydentem miasta, kurią diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, IPN i zielonogórskim archiwum oraz lubuskimi mediami staramy się przypomnieć i uhonorować bohaterów 30 maja 1960 roku...
Jutrosin - Jak deszcz nie pada, to sama płaczę do beczki - mówi Jolanta Rozmarynowska.
Dotychczas Lubelszczyzna była matecznikiem PSL, ale to się może zmienić.
Koszaliński Dom Miłosierdzia Bożego realizuje nową inicjatywę.
Instytut Pamięci Narodowej odtajnił prawie 6500 dokumentów ze zbioru zastrzeżonego z okresu PRL. Chociaż zbiór został oficjalnie zlikwidowany, nadal pozostają jeszcze dokumenty do ujawnienia.
Od wczoraj koszalińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie rozboju.
Poznański Sąd Apelacyjny uchylił wyrok skazujący zabójcę byłego partnera na 15 lat więzienia.
Prokurator z Poznania usłyszał 128 zarzutów dotyczących m.in. oszustw. Podejrzanym stał się po ponad trzech latach od rozpoczęcia śledztwa.
Profesor Maciej Trzciński, archeolog i prawnik, opowiada, dlaczego warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne i zdradza, jakie skarby możemy zobaczyć na wystawie „Śląsk starożytny i średniowieczny”. A skarbów, w potocznym i naukowym tego słowa...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.