Z prof. Wojciechem Cieślakiem, specjalistą w zakresie prawa karnego, rozmawia Dorota Abramowicz.
W Gdańsku zakończyły się bardzo udane Dni Muzyki Nowej 2017. Festiwal śmiało kroczy ścieżką pomiędzy filharmonią a klubem.
Musical filmowy trudno zdefiniować jednoznacznie. Trudniej niż na przykład western, chociaż 70 lat temu w Hollywood nakręcono... musicalowy western („Dziewczęta Harveya” z Judy Garland w roli głównej). A co myśleć o musicalu „La La Land”, który...
W nocy z 21 na 22 stycznia 1863 r. wybuchło powstanie będące najdłuższym polskim zrywem narodowowyzwoleńczym. I chociaż walka zakończyła się klęską, to legenda tego zrywu przetrwała lata.
Sędzia Lidia Jedynak twierdzi, że nie znała kryminalnej przeszłości dewelopera, u którego była na bankiecie, ale sprawę zbada sędziowska komisja etyki.
Tym razem pochodzący z Bielska Podlaskiego lekkoatleta wbiegł na 64. piętro wieżowca w Dubaju. Zajęło mu to zaledwie 8 minut.
O obawach związanych z nadzorem nad pozarządówkami mówi Bożena Bednarek
Na Opolszczyźnie problem istnieje niemal w każdym powiecie. PCPR apelują do Opolan: zgłaszajcie się, zostawajcie opiekunami.
Wiele zaproponowanych zmian nie podoba się nie tylko nauczycielom. Przewidzieli to krytycy reformy, samorządy nie wszystkich zadowolą.
Urokowi Krzemieńca i jego niezwykłemu położeniu uległo wielu Polaków: artystów, uczonych, polityków. Pochodzili z różnych stron, uprawiali różne dziedziny twórczości, ale Krzemieniec był dla nich wielką inspiracją.
Pigułkę antykoncepcyjną kobiety cenią – na równi z uzyskaniem praw wyborczych – jako swoją największą zdobycz w XX wieku. Dała im wolność, jest znana od 50 lat, a mimo to co piąta Polka nie wie do końca, jak to działa.
Budynek szkoły przechodzi właśnie duży remont, a jednocześnie Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego poszerza grupę pracodawców, z którymi współpracuje w zakresie praktycznej nauki zawodu swoich uczniów.
Walczymy o realizację szóstki. Podpisz się pod petycją
Z Bartoszem Domaszewiczem, przewodniczącym doraźnej komisji ds. transportu Rady Miejskiej, rozmawia Marcin Bereszczyński
W każdym obszarze miasta pojawią się zmiany przebiegu tras autobusów i tramwajów. Część linii zostania skrócona, część wydłużona, niektóre zostaną zlikwidowane, a inne zostaną utworzone. Czy nowa siatka połączeń uzdrowi łódzką komunikację miejską?...
Z Tomaszem Bużałkiem z Biura Strategii Miasta UMŁ, jednym z twórców nowego systemu transportowego, rozmawia Marcin Bereszczyński.
Od 2 kwietnia ma obowiązywać nowy model transportu zbiorowego. To rewolucja w komunikacji miejskiej. Trasy zmieni 70 proc. linii autobusowych i kilka tramwajowych.
Czekają nas wybory Miss i Mistera Ziemi Łódzkiej, Miss Polonia Województwa Łódzkiego oraz Miss Studentek Łodzi Chętnych na korony nie brakuje.
W przyszłym tygodniu do straży miejskiej trafią pierwsi skazani na prace społeczne. Będą odśnieżać i sprzątać w mieście.
Twoje ciało może więcej - zachęcała Ewa Chodakowska, trenerka fitness Łodzianki udowodniły, że ma rację.
Najlepsi opuścili zaledwie po jednej sesji. Rekordzista opuścił aż 17 z 37 posiedzeń rady. A Twój radny jak pracował? Sprawdź!
Podmokła? Ozima? - Może lepiej nazywać ulice nazwiskami znanych mieszkanek i mieszkańców? - radzi radny Grzegorz Musiałowicz.
Skoczek z Wisły, uwielbiany przez internautów, w poniedziałek 16 stycznia skończył 30 lat. W prezencie dostał... but. Jaki naprawdę jest Piotr Żyła? To wiecznie roześmiany luzak, a może chowający emocje domator? Oto jego alfabet
Nowy przewoźnik będzie latał do Warszawy bezpośrednio, bez międzylądowania w Poznaniu. LOT wygrał przetarg z firmą Sprint Air.
400, 500, a według niektórych źródeł nawet do 1460 lat mógł żyć mityczny feniks – symbol nieśmiertelności i odrodzenia. Takim symbolem nie są małże ani rekiny, choć dożywają kilkuset lat
Co warto wiedzieć o zapisie testamentowym zwykłym i windykacyjnym?
O zbliżającej się akcji rozdawania kart ICE oraz zachęcaniu maturzystów do zostania dawcą szpiku rozmawiamy z Rafałem Jaszczyńskim.
Problemy z tarczycą negatywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie, a także jakość życia.
Osoby chorujące na nadczynność lub niedoczynność tarczycy są bardziej narażone na schorzenia jamy ustnej i zębów. Dlaczego? Jakie są objawy, co powinno nas zaniepokoić?
– Mamy już zapytania z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gorzowa – wylicza Marian Szymczak, szef zielonogórskich Sybiraków. – Chodzi o nasz znak pamięci na groby Sybiraków.
U lekarzy rodzinnych przybywa pacjentów. Ale choruje też personel szpitala. Pamiętajmy, że najgorsze są powikłania...
Połączenie, oświata, rewitalizacja - tym zajmuje się stowarzyszenie "My Zielonogórzanie"
Po raz pierwszy pieniądze z budżetu obywatelskiego pójdą na wsie w gminie. Czy powstanie także siłownia w Książu Śląskim?
W sprawie remontów dróg urzędnicy zimy nie mają. Szykują się już do podpisywania umów na dofinansowanie kolejnych remontów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.