Dwa heroiczne wyczyny policjantów z Gubina odbiły się ostatnio głośnym echem w naszej okolicy. Rozmawiamy z funkcjonariuszami, którzy byli w środku akcji.
Mieszkańcy już od dawna czekają na modernizację Świebodzińskiego Domu Kultury. Pojawia się szansa, by zdobyć pieniądze na remont. Jak dzięki nim zmieni się obiekt?
Gorzów. Najwyższa średnia pensja jest w MZK. W wodociągach płacą tylko ciut mniej. Prezes Słowianki: - Gdybym mogła, płaciłabym ludziom jeszcze więcej
Czy miejscowość Złoczew w Łódzkiem sprzątnie Gubinowi i Brodom kopalnię sprzed nosa? W naszym regionie inwestor spotyka się z dużym oporem przeciwników odkrywki. Tam witają ich z otwartymi ramionami.
Rozmowa ze Stefanią Jawornicką dyrektorem biura honorowego Konsulatu Ukrainy w Zielonej Górze
Zachowany w świetnym stanie budynek gospodarczy, który w razie potrzeby mógł zamienić się stanowisko ogniowe, to największy zabytek niewielkiej wsi Różanówka w gminie Siedlisko
Burmistrz Danuta Wojtasik dalej będzie rządzić gminą Nowe Miasteczko. Próba jej odwołania zakończyła się fiaskiem
Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie w poniedziałek uroczyście inauguruje pierwszy rok akademicki. Co uczelnia zmieni w mieście? Jest nadzieja, że oprócz prestiżu, da też dobrych absolwentów.
Żary. W procesie dyrektorki z Piotrowa opinię na temat zeznań dzieci przedstawili biegli psychologowie
Brody. W pracy go nie ma, ale na nieoficjalnych imprezach bywa...
Jak dziś wyglądałoby śledztwo w sprawie głośnego morderstwa w Nowej Soli? Czy zabójcy też zostaliby skazani dopiero po 14 latach? Rozmawiamy o tym z prokuratorem Zbigniewem Fąferą
Słubice/Frankfurt. Co jemy? Gdzie kupujemy? Kto na kim zarabia?- pytali uczestnicy warsztatów. - Chcemy pracować nad świadomością konsumentów na pograniczu - mówili
Pani G.K. z Wrocławia odwiedziła miejscowość Poniec koło Leszna i nie może się nadziwić, że tamtejsza ludność używa form do Ponieca, z Ponieca, Poniecem, w Poniecu.
Rozpoczynamy dyskusję o mieście. W jakim kierunku powinno się ono rozwijać? Liczymy na Państwa głosy
Na inauguracji toruńskiej uczelni gościł minister Gowin oraz szef Nowoczesnej. Studencka brać rozpoczęła wczoraj nowy rok akademicki. Żacy z I roku złożyli ślubowanie.
Prezydenci i burmistrzowie dostają co miesiąc od 7 500 do ponad 12 300 zł brutto. Dużo? Nie każdy tak powie, ale swoje zarobki przyjmują z pokorą. Liczy się przecież nie tylko kasa...
Jest jedyną żyjącą bohaterką książki „Dziewczyny od Andersa”. Mieszka w Londynie, ma 94 lata. Waleria Sawicka była żołnierzem II Korpusu. Zawsze niepokorna. Zachowała doskonałą pamięć i potrafi wspaniale opowiadać.
Dziś nie o muzyce. Bo Irek Dudek, organizator Rawy Blues, to też baczny obserwator sceny politycznej.
Zobacz, co w dzisiejszym wydaniu plus.pomorska.pl.
Przed wojną łodzianie i mieszkańcy regionu lubili sensacje. Z wypiekami śledzili informacje o domu, w którym straszy, metodach leczenia znachorów czy wizytach niezwykłych ludzi w mieście.
9 listopada, w 16. rocznicę nieudanego puczu w Monachium, Łódź zostaje wcielona do III Rzeszy. Staje się częścią Kraju Warty, który ma być wzorcową, niemiecką prowincją.
„Z obszaru między Warszawą, Lublinem a Krakowem trzeba wycisnąć, co się da” - tak Niemcy rozumieli sens istnienia GG. Budowali tylko na użytek wojska, policji i władz.
W XIX w. zegarki od Patka zamawiała m.in. brytyjska rodzina królewska. Dziś kosztują krocie. Tymczasem tę słynną szwajcarską markę założył Polak z Lubelszczyzny.
Byli szpiedzy Hitlera przeszli na usługi USA. Oto jak na początku lat pięćdziesiątych organizowali swoje siatki w PRL, przygotowując się do wybuchu trzeciej wojny światowej.
Był architektem cenionym zarówno przez zaborcę, władze II RP, czy tę z PRL-u. Roger Sławski zostawił po sobie wiele obiektów, które do dziś upiększają Poznań.
Zaglądamy do "Ilustracji Wielkopolskiej" z 1929 r. i "Nowego Kurjera" z 1927 r. A tam doniesienia o trudach pracy policjantów i finansowym sukcesie w rokowaniach polsko-amerykańskich.
Odgruzowanie, odbudowa, zbieranie stonki czy porządkowanie skwerów i parków - czyny społeczne były nieodłącznym elementem PRL-owskiej rzeczywistości.
- Zostało nas troje: ja, narzeczona „Łupaszki” Lidia Lwow „Lala” oraz Zygmunt Błażejewicz „Zygmunt”- mówi Józef Bandzo „Jastrząb”, jeden z ostatnich żołnierzy wyklętych.
Kiedyś straszono dzieci czarną wołgą. Z czasem stała się ona czarną karetką. A dziś czarnym BMW. Pojawiały się pogłoski o rozdawaniu zatrutej gumy do żucia albo cukierków z domieszką LSD.
Wszystko wskazuje na to, że fanatyczny polski komunista był pierwowzorem postaci Roberta Jordana z „Komu bije dzwon”. Oto nietuzinkowy życiorys Antoniego Chrosta.
Kazimierz Sporny należał do elity polskich pilotów myśliwskich okresu II wojny światowej. W sierpniu, w Poznaniu odbył się jego drugi pogrzeb. Wrócił po latach do Polski.
Gorzów. Helena Michalak decyduje w policji o 9 mld zł. W dzieciństwie cyferek nie lubiła
Zobacz, o czym piszemy w wydaniu plus.gazetalubuska.pl z piątku, 30 września
Znana radomska sprinterka podczas niedawnych igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła dwa srebrne medale w biegu na 100 i 200 metrów.
Sławomir Grzesik z Koroną Kielce jest związany od wielu lat. Najpierw był zawodnikiem drużyn młodzieżowych oraz zespołu seniorów, później zajął się szkoleniem w kieleckim klubie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnym Łagowie, w barwach...
Mecenas Stanisław Szufel mówi wprost: - Myślę, że moje życie ma sens. Spełniłem się zawodowo, mam świetną rodzinę, pomagam innym i realizuję swoje pasje.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.