Policja we Francji i Belgii aresztowała dziewięciu ekstremistów. Dwóch zatrzymano też w Niemczech. Europejska policja wciąż poluje na terrorystów.
Potrafi robić różne, piękne ozdoby. Wychodzi jej to tak dobrze, że zaczęła dzięki temu zarabiać na utrzy- manie rodziny. Katarzyna Bednarz z Kosierza ma prawdziwy talent, który odkryła... przypadkiem.
Kadeci Akademii Siatkówki Tęcza Volley awansowali do półfinału mistrzostw Polski. Czekają na nich trudni przeciwnicy.
Ile można zrobić dla wsi i jej mieszkańców? Dużo. Jeśli ma się supersołtysa, społeczników... Jak w Jazowie.
Po raz pierwszy od lat nie wiem, czego życzyć Państwu i sobie z okazji świąt - takiej zmiany jeszcze nie było.
Czy trzeci protest na moście w Krośnie Odrzańskim był udany? Jak ocenia go burmistrz Marek Cebula?
Od 1832 roku w Szymborzu, dziś dzielnicy Inowrocławia, odbywają się przywołówki dyngusowe. Organizuje je klub kawalerów.
Gorzów i Zielona Góra są jak Kargul i Pawlak. Walczą ze sobą, ale żyć bez siebie nie mogą. Bo... są podobne.
Ratusz rozstrzygnął zabawę na najpiękniejsze i najciekawsze kartki świąteczne, które wskazują na związek z Bydgoszczą.
Bank Spółdzielczy w Chojnicach z szansą na prestiżową nagrodę. Łatwo nie będzie, bo konkurencja jest spora, ale jest już nominacja w konkursie.
Sprawdziliśmy dla Was, co można robić w święta w Bydgoszczy.
Rozmowa z zielonogórzaninem Sławomirem Stańczakiem, prezesem Lubuskiej Grupy Eksploracyjnej Nadodrze.
Rozmowa z dr Maciejem Oziembłowskim o tym, dlaczego powinniśmy jeść jajka.
- Oczyszczamy przestrzeń publiczną z symboli komunistycznych i totalitarnych - tak kujawsko-pomorscy włodarze tłumaczą swoją akcję.
W sobotę na termometrach było nawet 11 stopni Celsjusza, dziś - 14, a w słońcu nawet do 20. To już prawdziwa wiosna i akurat na Wielkanoc.
Wyburzenie części budynków po byłej fabryce nici „Odra” w Nowej Soli jest niemal pewne. Co jednak z rewitalizacją?
Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Staszica oraz Zielonogórskiej w Nowej Soli przerobione zostanie na rondo. Prace właśnie się rozpoczęły.
Chcesz zobaczyć, jak wyglądają sławskie lasy i jeziora z wysokości ponad 40 metrów nad ziemią? Takie atrakcje już na ciebie czekają!
Kwestia przebudowy zapuszczonego akwenu w gminie zdominowała głosowanie w budżecie obywatelskim. Glinianki wygrały zdecydowanie.
Klaudia Cieśluk ze Słubic: - Zaczęłam chodzić na siłownię, zdrowo się odżywiać i po czterech miesiącach osiągnęłam idealne wymiary.
Kto ma rozum, ten zawsze wie, co w trawie piszczy i czego można się spodziewać od swojego rządu.
Gdy człowiek stara się czynić dobro, wówczas jako produkt uboczny pojawia się szczęście. Ale gdy „ugania się” za szczęściem, to szczęśliwy nie jest– mówi o. Marek Pieńkowski.
Wielkanoc. Jajeczko, kurczaczek, święconka, śmigus-dyngus, wiązka bazi. Zastawione stoły, szyneczka z chrzanem. Czy zawsze tak bywało? Co nasza gazeta pisała w numerze świątecznym przed laty?
Procesy czarownic nie miały zbyt wiele wspólnego z religią. To była gra nienawiści, zazdrości, prywatnych porachunków i wszchobecnego zabobonu. To historie w sam raz do naszego pitawala.
Pan Bogdan pomyślał, że świat głupieje coraz bardziej. Oto pojawiają się historie, które, jak się wydawało, zdarzyć się nie mogą. Bo co powiedzieć na ginekologa, który usypia pacjentkę i ją gwałci?
Pisanki przestały być tylko wielkanocnym symbolem i ozdobą świątecznego stołu. Te współczesne to prawdziwe dzieła sztuki. I to już nie tylko ludowej. Pokaż mi pisanki, a powiem Ci, z jakiego regionu się wywodzisz. Na wielu każdy detal ma...
Irena i Walter pobrali się w październiku 1938. Byli szczęśliwym małżeństwem, cieszyli się z narodzin synów... Ale wojna starła w pył ich marzenia, odebrała nadzieję. Waltera wysłała na front i wkrótce wszelki słuch po nim zaginął. Jak to się...
- Myślę, że mam chłodną głowę i nie ma dla mnie znaczenia, czy sędziuję Manchesterowi, czy Realowi. Wszystkich traktuję tak samo. Dla mnie grają koszulki - mówi Szymon Marciniak.
Dla mnie to tragedia, że jak siadam przed telewizorem, to nie ma co oglądać. Większość filmów widziałem w pracy - mówi Jerzy Michalak. Od ponad 40 lat jest kinooperatorem.
- Widziałem zająca w Paryżu, z wielką torbą szedł po prezenty - twierdzi sześcioletni Adaś z Przedszkola nr 29 w Gorzowie.
W PRL-u sport był finansowany z budżetu patronackich zakładów. Po 1990 r. kluby znalazły się na swoim garnuszku. Jak sobie radziły?
Sytuacji w Belgii nie da się przenieść na polski grunt. Bardziej zagrożone są Światowe Dni Młodzieży. Szczyt NATO będzie dobrze chroniony.
Z jedzeniem mięsa w tym dniu jest tak samo jak w Wigilię. Zakazu nie ma, ale trudno sobie wyobrazić mięso na stole.
Świąteczna zastawa powinna być elegancka: biała lub pastelowa, a do niej klasyczne sztućce. Subtelne dekoracje, cięte kwiaty i świąteczne figurki sprawią, że nasze aranżacje będą ładne.
Od lat żyją od środy do środy. Jeśli któraś nie przyjdzie - tęsknią. Gdy znajomym opowiadają o swoich cotygodniowych spotkaniach, ci z niedowierzaniem pytają: - A o czym wy rozmawiacie?
Myślicie, że dookoła świata podróżują bogacze z Ameryki? Bzdura! W świat można ruszyć z bloku na os. Staszica w Gorzowie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.