Słupski sąd rejonowy skazał Magdalenę Gessler na 7,5 tysiąca złotych kary grzywny. To finał sprawy z oskarżenia prywatnego, którą wytoczył Mirosław Wawrowski. Jednak później z oskarżeniem wzajemnym wystąpiła Magda Gessler.
Utracjusz i wielbiciel kobiecych wdzięków. Nawet gdy się ożenił z Cecylią Renatą Habsburżanką, nie stronił od spotkań z piękną Jadwigą. Mówiono o niej, że usidliła króla za pomocą czarów
We współczesnych ogrodach, stanowiących oprawę dla nowoczesnych, ascetycznych w formie budynków, ważną rolę pełnią rzeźby roślinne.
Beata Kozidrak przeżywa teraz ważny okres. Choć wyprowadziła się z rodzinnego Lublina, nie straciła energii. Wyrusza w trasę koncertową i nagrywa nową płytę, która ma być bardzo osobista.
Dwa miasta Bydgoszcz i Eberswalde, i dwa kanały Bydgoski i Finow - łączy jedna międzynarodowa droga wodna i podobna przeszłość.
Brak słońca negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Co zrobić, aby nie dać się chandrze? Proponujemy seans w saunie połączony z ceremonią zapachowa. Rozgrzejemy się i rozluźnimy.
Małe New Hampshire zostało szturmem zdobyte przez dwóch antysystemowych polityków - Donalda Trumpa i Berniego Sandersa
10 lat temu zginęło 23 górników. Wczoraj Sąd Apelacyjny w Katowicach uchylił wyrok skazujący kierownictwo kopalni za tę katastrofę
Klub Kukiz’15 zaprezentował w środę, 10 lutego w Semie projekt zmiany konstytucji. Pięć zgłoszonych poprawek ma zakończyć spór o Trybunał Konstytucyjny.
- Grafen to dopiero melodia przyszłości. I Seco/Warwick może na tym niebywale zarobić. Jednak nie wcześniej niż za pięć lat - mówi Andrzej Zawistowski, założyciel firmy, która w tym roku będzie obchodziła 25-lecie.
- Piękna, oj śliczna była ta dziewczyna moja... - wspomina z błyskiem w oku Zenon Owoc. - Spodobał mnie się on - uśmiecha się ciepło do męża pani Gizela. Ślub cywilny - tylko oni i świadkowie. Bez ceremonii, skromnie.
Z końcem stycznia zamknął się okres transferowy w polskich ligach. W PGE Ekstralidze każdy klub dokonał korekt w składzie. Który zrobił najlepszy interes?
Od ucieczki niebezpiecznego pacjenta ze szpitala psychiatrycznego nikt nie widział jego ani kobiety, która pomogła mu opuścić budynek.
Zawodowy bokser potrafi przyłożyć z siłą 400-500 kilogramów. Uderzenie, po którym Artur Szpilka runął nieprzytomny na deski ringu, mogło spowodować ogromne spustoszenie we wnętrzu czaszki.
Sąd nakazał wypłacić odszkodowanie dla kibica żużla, którego oko w 2012 r. uszkodził kamyk spod kół motocykla zawodnika.
Jedna osoba zmarła, a 13 jest chorych na świńską grypę. - Ale nie mówimy o epidemii - uspokaja Dariusz Wieczorek z wojewódzkiego sanepidu.
Coraz więcej miast zamyka swoje centra przed samochodami lub wprowadza strefy płatnego parkowania. Czy to dobre rozwiązanie? Rozmowa z Martą Bejnar-Bejnarowicz, radną Gorzowa z "Ludzi dla Miasta".
Po raz pierwszy zaobserwowaliśmy fale grawitacyjne przewidziane 100 lat temu przez Einsteina w ramach ogólnej teorii względności - mówi prof. Dorota Gondek-Rosińska z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Wyruszyli we wtorek 9 lutego. Do domu wrócą 21 marca. Arkadiusz i Sebastian Derowie wyruszyli właśnie w podróż dookoła świata.
Urzędnicy marszałka mazowieckego są „najtańsi” w przeliczeniu na mieszkańca. Wskazują też, że u nas wydaje się najwięcej.
Takiego miesiąca lutego to ja nie pamiętam. W dzień plus 10 stopni, słoneczko świeci, ptaszki śpiewają, że o mało nie popękają! I do tego trawa zielona, i już kwitnące kwiatki w rodzaju ranniki, wrzośce, ciemierniki, że o zwykłych stokrotkach nie...
Najbardziej zniszczonym w wyniku II wojny światowej miastem w Lubuskiem był Kostrzyn nad Odrą. Według "Miasta Ziemi Lubuskiej w obliczu II wojny światowej" straty miasta szacowane są na 90 - 95 proc. zabudowy. Operacja wiślańsko-odrzańska...
Igor Waliłko ma jasno określony cel: chce być kierowcą Formuły 1. Przed nim jeszcze sporo pracy, ale wybrana droga na pewno jest właściwa.
To nie było byle co, ale prawdziwe, 17. w kraju i pierwsze w województwie, sztuczne lodowisko. Zamknięto je "na chwilę" - w celu rozbudowy. Jednak już nigdy nie zostało otwarte ponownie.
Miejski łowczy z Gorzowa: - Moja praca? To pomaganie zwierzakom przez całą dobę!
Według zachodnich źródeł rosyjski prezydent z majątkiem wartym 40 miliardów dolarów jest nie tylko najbogatszym Rosjaninem, ale też jednym z najbogatszych ludzi na kuli ziemskiej.
Senator Bernie Sanders, dziś kandydat w wyborach na najwyższy urząd w Stanach, odwiedził Słopnice w sierpniu 2013 roku. Dla niego to była podróż sentymentalna, do korzeni: stąd, w 1921 roku, wyemigrował do Ameryki jego ojciec, Eliasz Sanders.
Po raz pierwszy w Polsce, w sprawie karnej biegłym jest iluzjonista. Powołali go prokuratorzy z Kołobrzegu. Opinia iluzjonisty ma im pomóc dowieść, że trzy kubki nie mają nic wspólnego z grą hazardową
W pobliżu poligonu drawskiego powstała 12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych. Jedyna w Polsce. Wkrótce w Mirosławcu na Pomorzu Zachodnim będą najnowsze systemy uzbrojenia naszej armii i praca dla 1500 osób.
Uczniowie ze Świecia wygrali walentynkowy konkurs kulinarny w Grubnie. Drudzy byli bydgoszczanie, brąz przypadł gospodarzom.
W przyszłym tygodniu policja planuje 108 spotkań w regionie w ramach powstania wojewódzkich i miejskich map zagrożeń.
W Anglii i we Włoszech zagrają między sobą pierwsze cztery zespoły. Zapowiadają się wielkie emocje. Kto po tych meczach będzie bliżej tytułu?
Łuczniczka pewnie pokonała BBTS Bielsko-Biała w meczu otwierającym 17. kolejkę Plus Ligi. W spotkaniu były niespodziewane emocje.
Już za kilka tygodni w „piątce” zacznie działać herbaciarnia.
Inowrocławskie muzeum wystąpiło z inicjatywą uczczenia wielkiego kujawskiego poety, a radni powiatowi powiedzieli TAK.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.