Przy ul. Zamoyskiego w Bydgoszczy od kilku dni w samochodzie mieszka jakiś mężczyzna. - Auto na białoruskich tablicach, więc może i on z Białorusi? Załatwia się w bramach, jacyś Ukraińcy donosili mu alkohol - mówi ktoś w warzywniaku. Policja i...
Do więzienia, nawet na pięć lat, mogą iść kupujący leki dla domów dziecka, pomocy społecznej, hospicjów czy fundacji, a także sami aptekarze. Powód? PiS, chcąc walczyć z lekową mafią, tak zmieniło prawo, że sprzedaż leków tym placówkom stała się...
Ruszyły pierwsze blokady dróg, część pracowników zapowiada głodówki. Zaniedbanie tej służby może mieć katastrofalne skutki dla gospodarki.
Szwajcarskie Jezioro Lemańskie należało do najmodniejszych kąpielisk Europy. Bydgoszczanie „Lemanem” w międzywojniu nazywali Jezioro Jezuickie.
Bydgoszcz doczeka się systemu roweru miejskiego czwartej generacji? Nie każdy rowerzysta tego jednak oczekuje.
- Najczęściej tego typu zgłoszenia dotyczą marketów typu Biedronka, Netto, Stokrotka - mówi Waledmar Adametz z inpekcji pracy.
Jest inicjatywa, by na zakończenie roku szkolnego zamiast kwiatów dla nauczycieli, pieniądze wpłacać na konto Społecznego Funduszu Strajkowego „Wspieram Nauczycieli”.
Rozmowa z doradcą prezydenta RP, socjologiem z UMK dr hab. ANDRZEJEM ZYBERTOWICZEM o zaangażowaniu recenzentów jego dorobku w polityczny spór z nim.
W miastach coraz popularniejsze jest taplanie się w fontannach, szczególnie w wykonaniu dzieci. - Rodzice, którzy na to pozwalają, są skrajnie nieodpowiedzialni. Woda w takich instalacjach może być pełna zanieczyszczeń! - alarmuje sanepid.
Kolejne osoby dzwonią do naszej redakcji, że skazani na kary bezwzględnego więzienia przestępcy nadal chodzą na wolności. Sprawdziliśmy: jeszcze długo nie trafią za kratki z powodu przeciągających się procedur.
Rozmowa z Magdaleną Michalak, byłą już dziennikarką TVP Łódź
Rozmowa z dr hab. Agnieszką Kurczewską, prof. Uniwersytetu Łódzkiego, prodziekanem ds. rozwoju Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.
Wielkie wydarzenia czasami przechodzą do historii małymi kroczkami. Zapamiętujemy je przez drobne gesty, słowa. Za symbol wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych wielu pewnie uzna jego machanie do kupowanego przez Polskę myśliwca...
Polityków różnych opcji od PO, przez PSL, do Kukiza’15 i PiS-u można było w weekend spotkać... na wsi. Walka o poparcie rozpoczyna się na dobre, bo ostatnie wybory pokazały, że wygrywa się je poza miastami.
Co z tego, że jest szybsze i cichsze, nie telepie na rozjazdach, a toalety ładnie pachną? Nie lubię pendolino, bo są otwarte przedziały, czyli nie ma strefy ciszy, jaka panowała w zwykłych, oldskulowych, ośmioosobowych. Jako palacz nie lubię...
Nie pamiętam jakiego koloru był ten kuferek. Wiem, że miał miliony usztywnionych przegródek, w których bezpiecznie można było schować kosmetyki. Osobno każdy cień do powiek, osobno kredki do oczu, podkład, a nawet różne kolory mascary, na które...
Choć nie było to łatwe, na chwilę przed otwarciem pierwszych strzeżonych kąpielisk, niemal w całym województwie udało się zebrać pełne kadry ratowników. Wszystko wskazuje na to, że przed nami bezpieczny sezon, o ile oczywiście - jak podkreślają...
Na półki księgarń trafia właśnie nowa powieść o Łodzi pt. „Dwa lwy i teatr” autorstwa Piotra Jarmołowicza i Jacka Kusińskiego. Książka łączy wątki, miejsca i postaci od początku XX wieku po lata współczesne.
Złoża miedzi pomiędzy Nową Solą a Zieloną Górą mają należeć do najbogatszych na świecie. W złożu jest też bardzo dużo srebra. Spółka Miedzi Cooper chce budować kopalnię. Ma gotową dokumentację złóż.
Rozmowa. Z Kamilem Kieresiem, nowym szkoleniowcem drugoligowego Górnika Łęczna
Pokolenie Y nie głosuje, nie angażuje się, nie chce brać odpowiedzialności, nie chce działać... Tak jest, czy może młode pokolenie temu starszemu trudniej zrozumieć?
Aż 26 klas pierwszych planują utworzyć szkoły średnie w powiecie drawskim. To dwa razy więcej niż w minionych latach. Ale nie każdy dostanie się do wymarzonej szkoły i klasy.
Dopiero we wrześniu zostanie otwarta biblioteka na odrestaurowanym, zabytkowym dworcu kolejowym w rudzkiej dzielnicy Chebzie.
- To nie tak, że ktoś jest silny. Siłę buduje się na co dzień - z ekranu mówi do nas Janina Ochojska. I dodaje, że paradoksalnie bez niepełnosprawności nie byłaby tu, gdzie jest i nie zrobiłaby tego całego dobra. - Dostajemy od losu rzeczy, które...
Sejmik oraz białostocka rada miasta będą we wtorek decydować o absolutorium dla włodarzy. Teoretycznie i prezydent, i marszałek nie powinni martwić się o wynik głosowania. Mają odpowiednią większość do uzyskania pozytywnego wyniku. Czy jednak...
Gwałty, groźby karalne, znęcanie się nad dzieckiem i nad psem - lista zarzutów dla małżeństwa z Tychów jest długa. 26-letniemu Dawidowi R. i 22-letniej Weronice R. grozi do 15 lat więzienia.
Uważni kierowcy pewnie już w piątek dostrzegli przy sosnowieckim odcinku DK94 tablice, informujące o utrudnieniach, jakie czekają kierowców. Od jutra dwupasmówka straci tam po jednym pasie w każdym kierunku.
Stara siedziba Nadleśnictwa Szczecinek przy ulicy Kościuszki znalazła nabywcę. Pod młotek idzie także dawne nadleśnictwo Czaplinek.
Do końca czerwca ma się wyjaśnić przyszłość oddziału psychiatrycznego w Szczecinku.
Dziś ostatni dzień, kiedy to uczniowie, kończący szkoły podstawowe i gimnazja, mogą złożyć wnioski o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Podczas piątkowej sesji rady miejskiej podsumowano poprzedni rok pracy burmistrza oraz urzędu. Pod względem liczbowym wszystko wydaje się być w porządku, jednak wśród niektórych radnych pojawiło się kilka wątpliwości.
W Gorzowie część nauczycieli chce odrobić utracone przez strajk zarobki, prowadząc zajęcia dodatkowe. W Strzelcach ten pomysł już wszedł w życie. Międzyrzecz myśli o podniesieniu nauczycielskich pensji już od lipca.
Rozmowa z dr Pawłem Załęckim, socjologiem i antropologiem kultury.
Po kilkumiesięcznym przestoju, grudziądzcy drogowcy rozpoczęli poszukiwanie firm gotowych remontować grudziądzkie ulice. Na początek: Sienkiewicza oraz Rapackiego.
W czerwcu specjalne szkolenie skończą nowi przewodnicy po Bydgoszczy. Na brak zajęcia narzekać nie będą - turyści chcą być oprowadzani po mieście.
Najpierw sąd niesłusznie go skazał, bo pomylono go z inną osobą o tym samym imieniu i nazwisku. Chociaż sprawę udało się wyprostować i Kanadyjczyk Matthew Harris ostatecznie został uniewinniony, teraz i tak ma zapłacić ponad 5 tys. zł kosztów...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.