Kilka dni temu Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim odwiedził mistrz kuchni Karol Okrasa. Gospodarz programu „Okrasa łamie przepisy” poprowadził lekcję dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Do czego potrzebni są nam naukowcy w takich dziedzinach jak optyka i fotonika? Dlaczego sekunda, jaką znamy, niedługo przestanie obowiązywać? Mówi Beata Zjawin, laureatka prestiżowego stypendium.
Nadal możemy głosować na białostoczanina 100-lecia. Magistrat wydłużył głosowanie. A po naszej interwencji powiadomił o tym nawet mieszkańców.
Mieszkańcy bloku przy ul. Grottgera 13 oskarżają sąsiada o to, że - według nich bezprawnie - postawił ogrodzenie. Uważają też, że remont, jak mówią, rudery u zbiegu ul. Podleśnej i Grottgera ma na celu wyłącznie uzyskanie przez sąsiada wyższego...
O rzeczywistych kosztach reformy oświaty mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.
Domowa hodowla rybek akwariowych stała się popularna w okresie międzywojnia. To wówczas pierwsi bydgoscy miłośnicy egzotycznych i miniaturowych ryb założyli własny klub i zaczęli urządzać publiczne wystawy swoich najciekawszych okazów.
„Lublin, to miasto magiczne”, te słowa słyszymy bardzo często, ale o rzeczywistych „czarodziejskich” i „magicznych” wydarzeniach wiemy niewiele. Teraz możemy wiedzieć więcej, dzięki książce Magdaleny Kowalskiej - Cichy: „Magia i procesy o czary w...
W młodości pomagał ojcu prowadzić gospodarstwo, podczas wojny należał do partyzantki, powołanie poczuł przed ukończeniem 22. roku życia. Wierni zawdzięczają mu ponad 400 kościołów. W wieku 97 lat zmarł abp Bolesław Pylak, emerytowany metropolita.
Czy wjazdy do Zielonej Góry są estetyczne?
Pogoń 04 Szczecin odstawała od poziomu Futsal Ekstraklasy i spadła z niej po 14 latach spędzonych na najwyższym szczeblu.
Oszpecono głazy na szlaku turystycznym, wiodącym na Giewont w Tatrach. Jest wielce prawdopodobne, że niektóre napisy zrobił ktoś ze Stargardu.
Szczecińskie zakłady odzieżowe zawsze starały się być na bieżąco z trendami. W Archiwum Państwowym można znaleźć piękne egzemplarze strojów produkowanych w Szczecinie.
Zakup F-35, jak najbardziej słuszny, oznacza wielkie wydatki, związane nie tylko z samą ceną samolotów. W tej sytuacji poważnie powinno się rozważyć sfinansowanie ich zakupu spoza budżetu MON, na mocy osobnej ustawy - czyli tak jak zrobiono z...
W Centrum Żeglarskim "Dar Szczecina" obchodził 50-lecie wodowania. Był tort i wspomnienia. Potem żaglowiec popłynął na Nabrzeże Starówka, gdzie będzie atrakcją tegorocznych Dni Morza.
Pies drapie się po jedzeniu? Na łapach między paluchami, w pachwinach czy małżowinach usznych pojawia się zaczerwienienie? To z dużym prawdopodobieństwem oznacza, że zwierzę ma alergię pokarmową.
Krzysztof Jackowski - jasnowidz z Człuchowa, odpowiada na listy czytelników
Kruk to najmądrzejszy padlinożerca. Uczy się mówić i potrafi bawić się jak dziecko.
Rozmawiamy z dr Ewą Jarczewską-Gerc z Uniwersytetu SWPS, psycholog społeczną, trenerką biznesu.
Najbardziej prestiżowy ranking uczelni wyższych w Polsce to ten, „Perspektyw”. Niby rankingi nie najważniejsze są na świecie i zawsze można dyskutować o zasadności przyjętej metodologi, ale zawsze się na nie zerka. Jak tam największa z naszych...
2-letni chłopiec zginął w wypadku w Steklinie. Jechał polo, który prowadziła jego 25-letnia matka. Była pod wpływem alkoholu i narkotyków.
Z Filipem Springerem, antropologiem kultury, reportażystą i pisarzem, który zajmuje się m.in. problemami miast, rozmawiamy o nowoczesności.
Czekolada, kubeczek, ulga podatkowa? Honorowych dawców krwi motywuje co innego. „Oddaję krew, bo chcę pomagać!" „Przyszłam, bo mam rzadką grupę, a usłyszałam apel".
Rozkaz jest rozkaz. Trudno mi sobie wyobrazić, by ksiądz Buchholz, mimo wielkiego poruszenia środowisk związanych z „Wiatrakiem” i duszpasterstwem akademickim, mógł wrócić na fordońskie górki. W Kościele, jak w wojsku, nakazy pracy bywają...
Przyjechał ze Śląska do Bydgoszczy, gdzie nikt go nie znał. Tutaj zabrał się za kolejne oszukańcze „interesy”. Kiedy wpadł, postanowił udawać nienormalnego psychicznie. Sąd mu jednak nie uwierzył i skierował na obserwację psychiatryczną
W piątek (14 czerwca) Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku podała wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty. Na tle kraju uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego uzyskali trochę niższe średnie. Najsłabiej wypadła matematyka.
Rozmowa ze Sławomirem Kowalewskim, łódzkim muzykiem.
Czym już Łódź nie była. Niepewna własnej urody lubiła się porównywać z miastami w świecie.
To całkiem zrozumiałe - zakochać się w wypasionym merolu, luksusowej beemce, szybkim porszaku czy choćby w sympatycznym maluchu albo starym poldku. Ale w starym traktorze? Takie rzeczy to tylko na wsi.
Stare Wasiliszki to wieś leżąca w połowie drogi między Grodnem a Lidą, na dzisiejszej Białorusi. W 1921 roku mieszkało w niej 185 osób i – jak policzył Józef Wydrzycki – było tam 25 „dymów”, czyli zagród. Nad wsią górował murowany kościół...
Choroba najczęściej dotyka osoby między 30. a 50. rokiem życia. W regionie przybywa też osób cierpiących na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Problem mogłyby rozwiązać szczepienia.
Polemiki wokół osób LGBT skłoniły niektórych do sięgnięcia po Biblię. Ona nie mówi zbyt wiele na ten temat, ale Paweł Apostoł parę razy wymienia „mężczyzn [współ]żyjących ze sobą” pośród innych zachowań, które nie licują z królestwem Bożym....
Dwie wielopokoleniowe rodziny romskie z Limanowej, w sumie 21 osób, przed trzema tygodniami, wprowadziły się do domu w Czchowie. Ten z dotacji rządowej kupiły władze Limanowej. Romowie są szczęśliwi i liczą, że będzie się im dobrze mieszkało w...
Ostra białaczka limfoblastyczna w życiu 9-letniego wówczas Artura Frączka z Klucz pojawiła się bez ostrzeżenia. Dziś, po dwóch latach niepewności, rodzina chłopca odetchnęła z ulgą. Najnowsze wyniki badań potwierdziły, że Artur, jest zdrowy!
Już kilka razy wspominaliśmy spektakl „Wałęsa w Kolonos”, ale oddziaływanie tego niekonwencjonalnego pomysłu dramaturgicznego jest pewnie rozwojowe, bo czas płynie, polityczne i społeczne zjawiska w naszym kraju wyostrzają się, czyli coraz więcej...
Studiowała w Krakowie, uczyła się w Barcelonie i w Nowym Jorku. Nic dziwnego, że wpadła w oko samemu Patrykowi Vedze. Zagrała w jego „Służbach specjalnych” i „Botoksie”. Lubi jednak również mniej komercyjne przedsięwzięcia.
Trzynaście kolejnych nagrobnych pomników zostanie wyremontowanych dzięki pieniądzom zebranym podczas ostatniej kwesty na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Podczas ostatniej zbiórki padł rekord, gdyż zebrano blisko 115 tys. zł.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.